trende

İptal ve İade Koşulları

Anasayfa » İptal ve İade Koşulları

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

GENEL:

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda ve veya web sitesi: https://www.gorgorhouse.com/kurumsal/iletisim (url) adresinden GORGOR HOUSE KARAVAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ‘ne Mobil telefon numarası: 0545 201 0001 nolu iletişim numaralarından verilen siparişler ve info@gorgorohuse.com adresinden talep edilen ve veya bu adresten alınan proforma veya sözleşmeler veya teklifler de dahil olmak üzere web sitemizden sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo / nakliye ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, (Üretim süreleri bu süreye dahil değildir. Üretim süreleri yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir minimum üretim zamanı 60 iş günü ile maksimum 120 iş günüdür. + 30 iş günü kargo / nakliye hariç süreyi müşteri / alıcı kabul eder.) Verilen bu sürelerin geçmesi durumunda koşulsuz ürünü almaktan vazgeçebilir ödemenin tamamını iade alabilir ve Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

 5. Satın alınan ve veya proforması, sözleşmesi alıcıya ulaştırılan tutarın kaparonun (*bir sözleşmenin yapılışı sırasında, bağlanmayı güvenceye almak üzere, taraflardan birinin ötekine verdiği, miktarı anlaşmaya bağlı para.) alıcı tarafından üreticiye ulaştırılmasından sonraki ilk iş günü süreç başlar ve alıcı tarafından talep edilen ürün / proje / hizmet için çalışmalara başlanır ve geri kalan ödemenin zamanında ödenmesi alıcının sorumluluğundadır. Üretici ve veya Satıcı kaparoyu aldığı günden bir sonraki gün buna hafta sonu; (cumartesi ve pazar hariç) ilk iş günü alıcı tarafından alınan ürünü üretmeye hizmeti sunmaya başlar. 

 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

 1. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer. ” Alıcı tarafından alınmak istenen hizmet ve ürüne üretici veya satıcı tarafından başlanmadıysa ödemesini alıcıya, müşteriye iadesini üretici yapmak zorundadır alıcı ödemesini alabilir, ancak üretici veya hizmet veren alıcının ilgili ürününün üretimine veya hizmetine başladıysa alıcı bu ürünün kalan tutarın sözleşmede belirtilen ilgili banka hesap numarasına göndermesi ve satın aldığı hizmeti / ürünü almak zorundadır.” Üretici ve veya hizmet sunan GORGOR HOUSE KARAVAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ iade etmeyecek ve üretilen ürünlerin varsa kalan tutarın alıcı GORGOR HOUSE KARAVAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ‘ne veya sözleşmede belirtilen hesaba yapmak zorundadır. Ödemenin GORGOR HOUSE KARAVAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından alınmasından sonra en kısa sürede ilgili nakliye veya kargo şirketi ile alıcı tarafından alınan ürünün alıcı tarafından belirtilen adrese gönderecektir. GORGOR HOUSE KARAVAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ nakliye veya kargo şirketlerinden kaynaklı yaşanabilecek sorunlar veya hukuki sorunlar için ilgili firmaların web sitelerinde yer alan sözleşme şartlar ve koşulları geçerlidir. GORGOR HOUSE KARAVAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ üretimini yaptığı tüm ürünleri Sakarya / İzmir ve İstanbul olmak üzere 3 farklı lokasyonda bulunan tesislerde üretilen ürünlerin müşteriye sunulması ulaştırılması her zaman fabrika teslimdir. Müşteri alıcı olarak nakliyeyi kendi sorumluluğunda olduğunu nakliye bedellerinin alıcıya ait olduğunu ayrıca kabul eder.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

 1. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri ALICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 1. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. (TAKSİTLİ ÖDEMELERDE BANKALARIN İADE KOŞULLARI GEÇERLİDİR.)

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 1. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

CAYMA HAKKI:

 1. ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren ÜRETİCİ ALICI TARAFINDAN TALEP EDİLEN ÜRÜNÜN ÜRETİMİNE BAŞLAMADIĞI TAKDİRDE ÖDEMESİNİ ALABİLİR. (SİPARİŞ GÜNÜ İTİBARİYLE 14 GÜN GEÇERLİDİR. BU ZAMANI GEÇMESİ DURUMUNDA SORUMLULUK ALICIYA AİTTİR.) WEB SİTEMİZDE YER ALAN ÜRÜN / ÜRÜNLER SİPARİŞ ÜZERİNE ÜRETİM YAPILDIĞINDAN GORGOR HOUSE KARAVAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ DEPOLARINDA VEYA ÜRETİM TESİSLERİNDE STOKLU ÜRÜN BULUNDURMAZ VE BU AŞAMADA ALICI TALEP EDİLEN ÜRÜNÜN ÜRETİMİNE ÜRETİCİ BAŞLAMADIĞI ZAMAN ÖDEMEYİ TALEP EDEBİLİR (SİPARİŞ SONRASI İLK 14 GÜN İÇİN GEÇERLİDİR.) AKSİ HALDE ÜRETİCİ ÜRÜNÜ İPTAL EDİLMEYECEKTİR VE ÖDEME İADE EDİLMEYECEKTİR VARSA KALAN ÜCRETLERİNİ ALICI ÖDEMEK ZORUNDADIR ALICI ÖDEMEYİ YAPMADIĞI TAKDİRDE İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.  MÜŞTERİ WEB SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNDE BU KURALLARI KABUL ETMİŞ SAYILIR.

 1. SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

 

TİCARET SİCİL BİLGİLERİ

ŞİRKET ÜNVANI GORGOR HOUSE KARAVAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
FABRİKA SAKARYA
ADRESİ Hasanbey, Mahalesi 22 nolu Cadde No 33, 54200 Erenler/Sakarya
TELEFON NUMARASI 0545 201 00 01
KAYITLI OLDUĞU SİCİL SAKARYA TİCARET SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ
MERSİS NUMARASI 0396149301200001
VERGİ DAİRESİ Ali Fuat Cebesoy
VERGİ NO 3961493012