Sıkça Sorulan Sorular Sorular

Sizin için tüm sorulara cevap vermeye çalıştık. En çok sorulan soruların yanıtlarını bu sayfada bulabilirsiniz. Olurda cevap bulamadığınız sorular olursa lütfen info@gorgorhouse.com adresine bilgi veriniz, sizin en kısa sürede cevaplamaktan memnuniyet duyacağız.

Gorgor House; tasarımı ve yapım aşamasında mühendislik kontrolleriyle yapılan ve ağırlığı dengeye alınarak tasarlanmış bir araçtır. Gorgor House’u hareket ettirmek için sadece tekerleklerdeki sürtünme kuvvetini aşmanız gerekir. Binek bir otomobil ile rahatlıkla çekebilirsiniz. Ancak dik rampa ve yokuşlarda 4×4 bir araca ihtiyacınız olacaktır. Uzun yol yapacağınız zaman dört çekeri bulunan bir arazi aracı öneriyoruz.
Türkiye içerisindeki tüm illere fiyatlarımıza nakliye dahil olarak çalışıyoruz. ( Ada geçişlerinde feribot sefer ücretleri alıcıya aittir.)
Gorgor House Tip onay belgesi bulunan, plakalı ve ruhsatlı yasal olarak ” Karavan ” olan bir araçtır ve Karayolları yönetmeliği çerçevesi içerisinde üretilir. İmar Kanunu; yapıların plan, fen, sağlık ve çevre şartlarına uygunlarını sağlamak amacıyla düzenlenmiş bir kanunudur. Dolayısıyla Gorgor House yasal olarak bir yapı değil, araç olduğundan dolayı, Karayolları yönetmeliklerine tabiidir ve imar izni gerektirmeksizin istenilen imar planındaki arsaya konulabilir.
Gorgor House’ların tamamının; dört köşesinde birer kriko ve dört adet lastik bulunmaktadır. Ürün standart olarak bu sistem üzerinde 8 noktadan zemine temas ederek durur. Krikoların uç kısımlarının zemin yumuşadığı zamanlarda batmaması için beton veya ahşap pabuçlar (40x40cm) konularak hiç bir altyapı hazırlığı yapılmadan istenilen araziye konulabilir. Buna ek olarak istenilirse; zeminin tesviyesi, konulacak alana çakıl vb. granüler malzeme serilmesi gibi önlemler zaman içerisindeki oturmaları alması açısından önerilmektedir.
Gorgor House; dingil ve aks sistemi, iç, dış ve çatı kaplamaları, doğramalar, elektrik, su, klima tesisatlarını içerir tüm imalatlar, dingil kapasitesi aşımı olmadan kullanılan durumlarda firma tarafından 2 yıl garanti kapsamında olup, bahsi geçen imalatlarda oluşabilecek olumsuzlukları, karşılıklı anlaşılan iş programı ile birlikte, Gorgor House tarafından yerinde giderilmek zorundadır.
Gorgor House aldığınız zaman, nakliye işlemleri fiyatlarımıza dahildir. Ancak daha sonrasında yasal olarak “karavan” olan Gorgor House’unuzu çekmek isterseniz öncelikli olarak yeni Karayolları Yönetmeliği gereği “BE” sınıfı ehliyetinizin olması gerekmektedir. Bununla birlikte çekmek istediğinizin aracın çeki demiri takılı olması ve bu çeki demirinin gerekli işlemler yapılarak ruhsatınıza işlenmiş olması gerekmektedir. Eğer Gorgor House’unuzun yerini bu prosedürlere takılmadan değiştirmek isterseniz, firmamızdan nakliye için tekrar hizmet alabilirsiniz.
Çok sık karşılaşılan ve daha önce bir çok insanın mağdur olduğu durumlardan biri ise; yeterliliği olmayan bir firmaya yaptırılan araçların rushatlandırılamamasıdır. Gorgor House “Tip Onay Belgesi” bulunan Avrupa Normlarında üretim yapan ve bunu belgeleyebilen uluslararası yetkinliğe sahip bir karavan üreticisidir. Bu sayede üretilen her ürün firma yeterliliğimiz gereği plakalı ve ruhsatlı birer karavan olarak kara yollarına çıkmaktadır.
Tüm Gorgor House’larda standart olarak uygun BTU’de klima tesisatı uygulanmaktadır. Elektrik ile ilgili sorun yaşamayacağınız yerlerde; klima, elektrikli ısıtıcılar ve elektrikli yerden ısıtmaları kullanabilirsiniz. Elektrik sorunu yaşadığınız yerlerde veya elektrikli ısınmaya alternatif olarak, uygun izolasyon detayları yapıldıktan sonra odun sobaları ve hermetik bacalı propan sobaları sıkça kullanılmaktadır.
Gorgor House’u taşıyan lastikler C Tipi yük lastikleridir.
Tüm Gorgor House’larda dış cephede standart olarak kullanılan Thermowood ahşaptır. Thermowood ahşabın yüksek ısıya tabi tutulması ile elde edilen bir üründür. Isıl işlem sırasında ahşabın içerisinde bulunan reçine alınır ve ahşabın hücre yapısı değiştirilir. Bu sebeple ahşap bulunduğu ortamın nem değişikliklerine karşı normal ahşaba göre daha dayanıklı hale gelir. Isıl işlem esnasında tüm öz su ve reçinesini kaybeden ahşabın izolasyon kabiliyeti de artar. Thermowood’un üretiminde sadece ısı ve su buharı kullanılır. Bu uygulamada çevreyi kirletebilecek hiçbir kimyasal kullanılmadığı gibi ahşap bünyesine de kimyasal madde kullanılmaz.
​​Güvenlik, Gorgor House’u nerede kullanacağınızla ilgili olarak değişebilmektedir. Güvenliğinden şüphe etmediğiniz bir arazide olduğunuzu düşünüyorsanız herhangi bir güvenlik önlemi almak gerekmeyebilir. Ancak talepler doğrultusunda kapı ve pencerelere kepenk sistemleri kurulabilmektedir. Ayrıca cep telefonunun çektiği her yerde kurulumunu sağlayabildiğimiz mobil güvenlik sistemleri; kamera ve siren sistemi ile caydırıcı bir önlem almak da mümkündür.
Gorgor House bir ev/ofis/iş yeri gibi gözükse de aslında plakası,ruhsatı, kara yolları çıkış izinleri bulunan bir araçtır(çekme karavandır).Ruhsatı olduğundan dolayı aracınızı park edebileceğiniz her yerde yaşayabilirsiniz.
Gorgor Houselar’ın ağırlıkları modelden modele farklılık göstermekle birlikte 2000-3500 kg aralığında değişmektedir.(Firmamız römorklu olarka 4 farklı “4.50cm – 6mt – 7mt – 8mt” uzunluk üretmektedir.)
Pis su tesisatı; ne kadar süre ve nerede kullanacağınıza göre çeşitlilik göstermektedir; – Kanalizasyon şebeksinin bulunduğu yerlerde direk olarak, bu şebekeye bağlantı yapılabilir. – Uzun süreli konaklamalarda, hazır foseptik çukurları ile çözümleme yapılabilir. – Daha mobil olacağınız durumlarda, karavan, tekne vb. araçlarda olduğu gibi pis su tankları konulabilmektedir. Yukarıdaki tüm çözümleri aynı anda barındırılıp, gerekli durumda gereken çözümler uygulanabilir.
Temiz su; varsa bir şebeke bağlantısından direk olarak yapılabileceği gibi, çeşitli hacimlerdeki su depolarını araziniz üzerine müsait bir alana yerleştirip, taşıma ile bu depolar (3-4-5-10 ton) doldurularak temiz su sorunu çözümlenmektedir.
Gorgor House; plakası, ruhsatı bulunan bir araçtır(çekme karavandır), normal bir araç devrini yaptığınız gibi noterden alış ve satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Gorgor House bir motora sahip olmadığından dolayı MTV’ye tabii değildir. Ancak kara yollarında seyir halinde iken geçerli muayenesinin yapılmış olması gerekir. Karayollarına çıkmak istemediğiniz zamanlarda plakanızı trafikten çekerek (noterden) yıllık muayeneye gitme zorunluluğunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Projenizde ve evinizde kullanılacak Ağaç türüne ve özelliğine göre m² fiyatları değişkenlik göstermektedir. Kütük ev fiyatı m² ‘si 2000 ₺ ile 4.000 ₺ arasında değişmektedir.

Bungalov ev tipine ve kat sayısına bağlı olarak zeminde kullanılacak su basması veya diğer ek ilavelere göre bungalov ev fiyatı m² 2000 ₺ ile 3000 ₺ arasında değişmektedir.

Tiny House her ne kadar da küçük ev olarak bilinse de Tiny House ürünleri genellikle imarsız araziler için ideal ve uygundur. Tiny House modelleri ve teknik özelliklerine göre değişmektedir. Bu ürünleri firmamız TİP 01-02 onay belgeli römorklu mobil ev üretebilmekte ve size ruhsatlı plakalı taşınabilir ev olarak devrini yapmaktadır. Tekerlekli ev fiyatı 128.000 ₺ ile 380.000 ₺ arasında boyut ve iç donanıma göre ayrıca değişir.

error: Content is protected !!