Mobil Ev Fiyatı

Mobil Ev Fiyatı

Mobil Ev Fiyatı

Mobil ev fiyatı: 450.000 ₺ ila 800.000 ₺ arasında üzerinde kullanılan malzeme türüne göre değişkenlik göstermektedir. En iyi ahşap mobil ev fiyatı için malzeme listesi oluşturmanız önem arz etmektedir. tekerlek üzerine sabitlenen ve taşınabilir olan evlere verilen isimdir. Genelde ahşap versiyonları tercih edilir çünkü hem hafiftir hem de kullanımı rahattır. Bununla birlikte ahşap tekerlekli evler görünüm bakımından da son derece hoş görünüyor.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar her geçen gün pratik çözümler üretiyor ve mobil ev de bunun bir parçası. Mobil ev, tercihe bağlı olarak çekilebilir de olabiliyor bir römork üzerinde herhangi bir yere sabitlenmiş de olabiliyor.

Bu evler fabrika içinde üretilerek prefabrik ev olarak da adlandırılıyor. Mobil ev genel olarak herhangi bir yere tatile giderken kullanılır. Kalıcı olarak kullanan bireyler de vardır elbet fakat insanlar otele para vermemek için ve daha rahat edebilmek için mobil ev kullanırlar. Yasal nedenlerden dolayı mülkiyet belirlemek gerekir. Fakat mülkiyet belirtilse de bu evler istenildiği yere taşınabilir.

Mobil Ev Modelleri

Pek çok modelde mobil ev vardır. Prefabrik görünümde dikdörtgen mobil ev, modeli, üçgen çatılı mobil ev, tek katlı mobil ev ve çift katlı olmak üzere birçok mobil ev modeli vardır. Bunlar yalnızca baş tasarımlarıdır asıl detaylı tasarımları anlaşma yapacağınız firmanın kataloğuna görebilirsiniz. Çünkü her firmanın satışını yaptığı mobil ev tasarımı birbirinden farklıdır.

Genelde 1+0 donanım da yapılan bu evlerin içerisinde kişisel yaşamı idam ettirecek her türlü bölüm bulunuyor. Mutfak, banyo, tuvalet ve oturma alanı gibi bölümler düzenleniyor. Böylece tatile gittiğiniz zaman ya da bu evde yaşamaya karar verdiğiniz zaman hiç zorluk yaşamadan kendi evinizde bulduğunuz rahatlığı bulabiliyorsunuz. Kesinlikle tercih edilebilecek bir ev olup son derece konforludur. Hele ki uzun yol tatillerini seviyorsanız ya da kat mülkiyeti için izin alamadığınız arsanız varsa güvenle tercih edebilirsiniz.

Kendine mobil ev yaptırmak isteyen birçok kişi tekerlekli ev fiyatlarını araştırıyor. Tekerlekli Ev fiyatlarını etkileyen pek çok farklı etken bulunuyor. Evin metrekaresi, iç ve dış donanımları ile oda sayısı tekerlekli ev fiyatlarını etkiliyor.

Bunun için en garanti yöntem tekerlekli ev tasarımı yapan firmalar ile birebir görüşmek ve hayalinizdeki evi anlatarak istediğiniz kriterlere uygun olacak şekilde fiyat almaktır. Evin malzeme kalitesi, tasarımı, mutfakta kullanılan malzemeler ve eşyalı eşyasız gibi kriterler tekerlekli ev fiyatlarını belirlemekte firmaya ve size yardımcı olacaktır. Bununla birlikte tekerlekli evi satın alacağınız firmanın kalitesi de fiyat konusunda etkilidir. Fakat ne olursa olsun kaliteli firmalardan şaşmamak gerekiyor.

Taşınabilir Mobil Ev

Taşınabilir mobil ev gerek araziye kurulmuş gerek tekerlekli römork üstüne kurulmuş evlere verilen isimdir. Dışarıdan bakınca bağ evini andırır çünkü küçük ve gayet şirin görünümde bulunurlar. Zemine kurulmuş mobil evlerde yük aracına konularak istenilen yere götürülebilir. Römork üstünde bulunan evler taşınma bakımından daha avantajlıdır.

Tekerlekli evler ile aynı özellikleri taşıyan taşınabilir mobil ev beton malzemeden de yapılabiliyor. Ancak beton taşınırken daha ağır olduğu için genelde ahşap malzemeler tercih ediliyor. Dışı ahlât olan mobil evler Bungalov evlerini anımsatıyor.

Eğer bir arazinin varsa normal bir binaya göre çok daha ucuz maliyetli olan taşınabilir mobil evleri tercih edebilirsiniz. Özellikle çocuk yoksa daimi bu evde yaşayabilirsiniz. Herhangi bir yere tatile giderken çocuklarla da taşınabilir evler daha güvenli ve konforlu oluyor.

Hele ki günümüzdeki Covid-19 virüsü yüzünden güvenle otellerde konaklamak mümkün olmuyor. Bu durumda kendi eviniz gibi kullanabileceğiniz taşınabilir mobil ev yaptırabilir ve gönlünüzce konaklayabilirsiniz.

Uzak bir yere tatile gidecek olan vatandaşlar ile arsasına mobil ev yaptırmak isteyen vatandaşların en büyük merakı mobil evlerin fiyatıdır. Mobil ev fiyatları pek çok kritere göre farklılık gösteriyor. Römork üstüne kurulması, zemine göre tasarlanması, tesisat kalitesi, içerisinde döşeme kalitesi, boya badanası ve evin iç dış donanımına kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatları değiştiriyor.

Tabi burada firmanın özgüven ve çalıştığı fiyat listesi de çok etkili oluyor. Her bütçeye göre mobil ev bulunuyor. Ne kadar bütçe ayırdıysanız malzeme ve donanım seçeneklerini ona göre belirleyebilirsiniz. Bütçeniz ne olursa olsun firmanın güvenilir olmasından şaşmayın. Firma ne kadar güvenilir olursa eviniz de o kadar sağlam olur ve verdiğiniz paraya göreceğiniz tasarım değecektir.

Satılık Mobil Ev

Satılık mobil ev pek çok yerde bulunabilen evlerdir. Pek çok firma sıfır mobil ev tasarımı yapıyor ya da birçok fabrika vatandaşlara mobil ev satışı yapıyor. Ancak bazı bireyler artık sahip olduğu mobil evi kullanmak istemediğinde güvenilir firmalar yoluyla evlerini satılığa çıkarıyor. İnternet üzerinden mobil ev satışı yapan kişilere ulaşabilir ve uygun görülen fiyatlarda satın alabilirsiniz.

Evi karşı taraftan satın aldığınız zaman noter huzurunda evi üstünüze geçirmeniz gerekiyor. Satılık Mobil evler eşyalı olduğu gibi eşyasız bir şekilde de satılabilir. Eşyalı olması evin değerini ve fiyatını arttıracaktır. Bütçeniz kısıtlı ise eşyasız bir şekilde alarak sonradan kendi tarzınıza göre içini döşeyebilirsiniz.

Mobil Ev Nedir?

Mobil ev normal bir binaya göre daha farklı donanımlar da hazırlanan, daha küçük metrekareye sahip olan ve istenildiği zaman taşınabilen evlere verilen isimdir. Tek bir yere sabit kalmazlar kurulurken buna göre tasarlanır ve evin sahipleri dilediği zaman yük aracı ile dilediği yere evini taşıyabilir. Sürekli tayini çıkan memurlar için, sık sık uzağa tatile çıkan aileler için ve arasında kat mülkiyeti olmayıp ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için oldukça avantajlı Bir durumdur.

Mobil Ev Özellikleri

Mobil ev taşınabilir özelliğe sahiptir. Yani dinlenilen yere yük aracıyla yerleştirilir sonra yine yük aracı ile yerinden kaldırılabilir. Tek kişi için mükemmel tasarımlara sahiptir. Beton kaplaması ve çelik kapısı ile gayet güvenlidir. Yolda giderken zaman zaman tırların üstüne devasa büyüklükte yük görüyorsanız bilin ki bu yük mobil evdir. Metrekare bakımından biraz küçük olsa da 1 ya da 2 kişinin gayet rahat edebileceği bir evdir.

Mobil Ev İçi

Mobil ev satın almak isteyen insanlar bu evlerin iç tasarımını çok merak ediyor. Mobil ev içi genelde ahşap döşeme olsa da normal beton döşeme de olabiliyor. Bir kamyona sığabilecek büyüklükte olan bu evlerin içine girdiğinizde bir koltuk, bir yatak, küçük bir mutfak ve arka tarafta yer alan bir tuvalet banyo görmeniz mümkündür. Bazı mobil evler iki katlı oluyor ve bunlarda oturmak daha rahat oluyor. 2 katlı mobil evlerde tuvalet ve mutfak alt katta, yatak odası üst katta oluyor. Tabi iki katlı mobil evlerin fiyatı da daha yüksek oluyor.

Mobil Ev Türkiye

Mobil ev eskiden yurtdışında ve sahil kasabalarında yaygındır fakat son zamanlarda Türkiye’de de yaygınlaşmaya başladı. Türkiye’de mobil ev kurulacak pek çok alan bulunuyor ve en çok dağ bayır alanlarda ve sahil kesimlerinde tercih ediliyor. Siz de ikamet ettiğiniz şehirde bulunan güvenilir bir firmaya hayalinizdeki mobil evi yaptırabilirsiniz. Firmanın garanti süresine ve fiyatlarına dikkatle bakmalı ve gerektirirse referans üzerine mobil ev satın almalısınız.

ev
05.12.2020
7.574