trende

Tekerlekli Ev Fiyatı

Tekerlekli Ev Fiyatı

Günümüzde sıklıkla karşılaştığımız tekerlekli evler, istenilen yere kolay bir şekilde taşınma özelliğine sahiptir. Bundan dolayı, istediğiniz ev rahatlığını istediğiniz yerde bulma imkânı yakalayabilirsiniz. Değişik illere ve beldelere gidip, yaşayabilirsiniz. Tekerlekli evin en önemli özelliği, konaklama ücreti ödememektir. Gittiğiniz her yere kendi evinizi taşıma fırsatı verir.

İnsanların en büyük sorunlarından biri konaklama ücretleri olduğu için tekerlekli ev sayesinde daha ekonomik geziler ve tatiller yapılabilir. Tamamen bütçe dostu olan bu evler, son yıllarda favorilerin başında gelmeye başlamıştır. Tekerlekli ev Fiyatı da ekonomiktir. Tekerlekli Ev Fiyatları: 550.000 TL ile 800.000 TL arasında kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. En iyi fiyat bilgisi için ürün ve malzeme listesi oluşturmanızda fayda vardır. Üretim şekli ve yapılışı, tamamen prosedürlere uygun bir şekilde yapılır. Bundan dolayı ülkemizin, istediğiniz her bölgesin de rahatlıkla konaklayıp, trafiğe çıkılabilir.

Tekerlekli Ev Kullanışlı mı?

Tekerlekli ev kullanışlı sorusu, en çok sorulanlardan biridir. Cevabı, kesinlikle kullanışlı olduğudur.  İçerisinde bir ev de ihtiyaç duyulacak tüm kişisel ve genel ihtiyaç alanları bulunur.  Amaç normal ev ortamında sağlanan rahatlığın, tekerlekli evde de sağlanmasıdır. Çok daha uygun fiyatlı evler olduğu için de rağbet çoktur. Adeta moda haline gelmiştir.

Yurt dışında Tiny house olarak adlandırılır. Özellikle deprem bölgelerinde ani bir felakete karşı, sizi koruyabilir. Depremden etkilemeyen evlerdir. Yani çökme, yıkılma gibi kötü durumlar yaşanmaz. Üretim şekli itibariyle, son derece dayanıklı bir evdir.

Tekerlekli Ev Nasıl Yapılır?

Tekerlekli ev nasıl yapılır, diye merak edenler için oldukça basit olduğu söylenebilir.  Bunun için ilk olarak bir firma çile iletişime geçmek gerekir. Daha sonra nasıl bir tekerlekli ev istiyorsanız, onu yetkililere anlatmanız gerekir. İç tasarım, diş tasarım ve istediğiniz tüm eşyaları belirleyip, hayalinizdeki tekerlekli eve, kısa bir süre içinde siz de kavuşabilirsiniz. Tekerlekli ev yapılırken birçok malzeme kullanılır.

İlk olarak panolar kullanılarak, evin çerçevesi oluşturulur. Daha sonra ahşap kullanılarak en inşa edilmeye başlar. Çam tahtası kullanmak, daha dayanıklı ve kullanışlı olması sağlar. Ayrıca çam sağlıklıdır. Çerçeveler yapılırken, bir takım raylar kullanılır. Çünkü bu çerçevelerin rahat bağlanmasını sağlar. Yine çam ile birlikte meşe kullanımı da yaygındır. Zeminlere genel de kontrplak tercih edilir. Çatıda da yine aynı malzeme kullanır. Kontrplak kullanılmasının amacı, neme karşı dayanıklı ve sağlam olmasıdır.  Pencereler de dayanıklı malzemelerden tercih edilir.

Taşınabilir Mobil Evler

Taşınabilir mobil evler, yani Tiny house’lar da evinizde bulunan birçok eşyayı kullanma fırsatı bulabilirsiniz.  Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, televizyon ve fırın gibi temel eşyalar vardır. Ayrıca mutfak, salon, yatak, banyo gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak, odalarda bulunur. Tekerlekli ev yapımında son dönemlerde şömine kullanımı da yaygın hale gelmiştir. Bu tip mobil evlerin, elektrik ihtiyacı, şehirden sağlanabilir ya da güneş panelleri yeterli olacaktır.

Su kullanımı için ise şehir şebekesi ve eğer varsa su depolarından temin edilebilir. Bu tekerlekli ev ile mümkün olan her yer de yaşayabilirsiniz. Herhangi bir imar sorunu olmaz. İmarsız bir alana da evinizi rahatlıkla götürebilirsiniz. Bu sayede güzel tatil macerası yaşayıp, otellere vereceğiniz yüksek paraları, daha önemli ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Tekerlekli Evler

Tekerlekli evler, kullanımına göre avantaj ve dezavantajlara sahip olabilir. En önemli avantajı, hareket ettirilebilir olması, yasal olması, özgürlük imkânı olması ve maliyetinin düşük olmasıdır. Herhangi bir temel yapma sorunu ya da yasallık sorunu olmaz. Yerel yönetimlerde tekerlekli evler için, römork ifadesi kullanılır.  Yani bu durum normal bir bina olarak düşünülmemesi gerektiğini ve binalar için uygulanan kuralların, tekerlekli evler için uygulanmadığını belirtir. Kişi evi istediği şekilde yapabilir ve istediğini malzemeleri kullanabilir. Tamamen standartlara göre, daha kişisel bir hale getirebilir.

Bunların yanı sıra, evi inşa eden sahibi, daha sonra evi çok daha yüksek bir fiyata satarak, kâr elde edebilir. Bu açıdan tekerlekli evin avantajları çoktur, denilebilir. Tekerlekli evlerin dezavantajları ise çekme zorluğu, bakımı gibi detaylardır. En önemli dezavantajı ise römork üzerine inşa edilme zorunluluğudur.

Evin normalde bir temel yapısı olur ve güvenlik sağlar. Römork da aynı güveni bulmak daha zordur.  Bunun için detaylı römork bakım programlarını incelemek gerekir. Römorklar zamanla paslanabilir ya da lastikleri aşınıp, çürüme sorunu yaşanabilir.  Ev çok fazla taşınırsa, yollar da ve olumsuz hava şartlarında zarar görebilir ve eskiyebilir.

Taşınabilir Evler Fiyat

Taşınabilir evler fiyat konusu da oldukça merak ediliyor. Kullanılan malzeme, evin dekoru ve diğer birçok faktör, evlerin fiyatı üzerinde etkili olan durumlardır. Oldukça eğlenceli görünen ve kullanışlı olan bu evlerin fiyatları, 160 bin TL den başlayarak, 250 bin TL ye çıkabilir. Genel de bu aralık da değişen fiyatlar vardır.

Tekerlekli Ev Türkiye

Tekerlekli ev Türkiye içinde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Özellikle karavan tipi sevenler ve uzun süre tatil yapmak isteyenlerin, favorisi haline gelmiştir.  Ülkemizde bu işi yapan birçok firma vardır. İletişim kurarak, isteğiniz detayları belirterek, siz de tekerlekli, küçük mobil bir eve sahip olabilir ve uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Ülkemiz gibi, tüm dünyada da popüler bir hale gelmiştir. Ülkemizde çoğu kişi, Tiny house tipi ev araştırması yapıp, almak ya tatil yapmak için kullanmak ister. Çoğu kişinin son yıllar da bu evlerde tatil yapması ile sıklıkla karşılaşılır. Maliyeti düşük ve çevre dostu olduğu için, ön plana daha çabuk çıkmıştır.

Karavan hayatını sevenler, fırsat buldukça çadır kuranlar için Tiny house evler son derece idealdir. Tekerleği sayesinde çok eğlenceli günler geçirebilir, istediğiniz yere evinizi taşıyabilirsiniz. Doğal yaşamdan kopmak istemeyenler, bu evleri çok sevecektir. Evi yaptırırken, iyi ve profesyonel bir firmadan destek almak, daha doğru olacaktır. Böylelikle tasarım ve kullanış açısından, daha fazla avantajı, el de edebilirsiniz.

Tekerlekli Mobil Ev Fiyatları

Tekerlekli mobil ev fiyatları, tamamen değişiklik gösterir. Net bir fiyat verilemez çünkü kullanılan malzemeler ve eşyalar önemlidir. Tekerlekli ev yaptırırken, dayanıklı olması ve kaliteli malzemeler kullanılması çok önemlidir. Yani elektrik, su sorunu olmayacak şekilde kurulması gerekir. Yoksa maliyet her zaman artış gösterebilir. Evin rahat çekilmesi için, kullanılan eşya miktarının da en minimum seviye de tutulması gerekir. Her geçen sene daha popüler hale gelen bu mobil evler, doğaseverler ve küçük ev arayışında olanların, listelerin de ilk sırada yer alıyor.

Bir fiyat aralığı belirlemek gerekirse en az 150-160 binden başlayan evlerdir. Tasarım ve çıta yükseldikçe, fiyatlar da artış gösterecektir. İsterseniz ekonomik fiyatlı, isterseniz, yüksek fiyatlı bir mobil ev yaptırabilirsiniz.

Taşınabilir Tekerlekli Evler Fiyat

Son derece kullanışlı olan, gezmeyi sevenlerin favorisi olan, taşınabilir tekerlekli evler fiyat açısından da bütçe dostu denilebilir. Tam bir daire keyfi sunan, içinde bir insanın ihtiyacını karşılayacak her şey olan bu mobil evler, son derece kullanışlı ve ekonomik fiyatlıdır.

Herkes bütçesine uygun bir tekerlekli ev yaptırabilirsiniz. Birçok yeri gezebilir ve istediğini kadar uzun tatiller yapabilir. Siz de kafanız da oluşturduğunuz mobil evleri, kısa bir süre içinde yaptırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tekerlekli Ev Modelleri Nelerdir?

Her ihtiyaca uygun olarak tekerlekli ev modelleri mevcuttur. Kişi sayısı, büyüklüğü, iç ve dış özellikleri gibi kriterlere göre 7 farklı tekerlekli ev modeli bulunmaktadır. Bu modeller;

Tekerlekli Evler Yasal mı?

Tekerlekli evler, Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne göre yasal unsurlardır. Mevzuatta çekme karavan olarak geçmektedir. Bu bakımdan herhangi bir ruhsat alınması gerekmemektedir. Ancak tip onay belgesi ve plakası olmak zorundadır.

Tekerlekli Evleri İstediğimiz Her Yere Koyabilir miyiz?

Tekerlekli evleri, imarlı arsa ve tarlalara koyabilirsiniz. Bunların haricinde kendi mülklerinize ya da kanunen yasak olmayan tüm alanlara koyabilirsiniz.

Tekerlekli Ev için Ruhsat Almak Gerekir mi?

Tekerlekli evler, arsa ya da tarlada beton zemin üzerine konuluyorsa ruhsata tabidir. Eğer arsa ya da tarlaya sabitlenmemişse, bu durumda çekme karavan olarak görüldüğünden herhangi bir ruhsat gerekmemektedir.

Tekerlekli Ev için Ruhsat Nereden Alınır?

Tekerlekli ev, sabitlenecek ise ruhsat alınması gerekmektedir. Tekerlekli ev ruhsatı için bağlı bulunan belediye ve valiliklere müracaat edilmesi lazım.

Tekerlekli Ev Şasesi Nedir?

Tüm tekerlekli evlerin, şasesinin bulunması gerekmektedir. Bu şase sadece yetkili firmalar tarafından üretilip verilmektedir. Gorgor House tarafından verilen şase numaraları, gerekli tüm testlerin yapılmasından sonra teslim edilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.