trende

Römork Fiyatları

Anasayfa » Römork Fiyatları

Römork Fiyatları

O2 Tip Onay Belgeli Römork Fiyatları: 5 metre 80.000,00 ₺ ‘den başlayıp 10 metre 110.000,00 ₺’ye kadar çıkmaktadır. Römorkların donanım ve malzemesine göre fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. En iyi römork fiyatı için talep listesi oluşturmanız önemlidir. En iyi ihtimalle tablodaki fiyatlar istenilen ölçülerdeki tekerlekli römork için geçerlidir.

Tiny House Şase

Sizin için özel amaçlı römork üretimi gerçekleştirmekteyiz. Bu römorkların başında mobil arıcılık römorku atv römorkları, tekne taşıma römorku, tarım römorkları gibi mamulleri üretiyoruz. Sınıfları O2 belgeli olup veya 750kg – 3500kg arasındaki tüm karayollarına uygun tescilli römorklar için geçerlidir.

Tiny House Üst Yapı Karkas

Müşteri taleplerine göre ve projelerinize özel olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz üst yapı ile beraber müşteri satın aldığı römorklu evi, dış ve çatı kaplamasını ve iç döşemesini kendisi yapmaktadır. Talep edilirse bu hizmeti firmamızdan ayrıca satın alabilirsiniz.

Karavan Römorku

Günümüzde pandemi ile beraber artış gösteren doğada yaşam alanlarına konumlandırmak için kendi evini yapmak isteyen müşterilerimize özel olarak ürettiğimiz karavan şasesi ile kendi evinizi daha uyguna yapmanız için fırsat sunuyoruz. Ürünlerimiz alt şase galvaniz ve üst yapı galvanizli olarak üretilir. Boyalı karavan şasesi özel isteğe göre üretmekteyiz.

O2 Karavan Römorku

Günümüzde bir çok kişi kendi evini yapmak istemesinin tek sebebi hiç şüphesiz bitmiş evlerin fiyatlarının oldukça yüksek olmasıdır. O2 Karavan Römorku aslında ruhsatlı ve belgeli olan ve ruhsattan (Caravan/ Karavan) yazan kısmıdır. Bu kısmın yazması ile beraber O2 çekme karavan römorkunun üzerine istediğiniz (yasal ölçüler dahilinde) model evi yapabilir veya üst yapıyı yaptırabilirsiniz. Ruhsatta sadece römork yazması demek üzerine yapı yapamayacağınız ve sadece karayolunda yük nakli yapacağınız anlamına gelmektedir.

0545 201 00 01 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

PAKET
Son güncelleme:  16 Mart 2023 

BOY↓ ŞASE FİYATI ÜST YAPI FİYATI KENET ÇATI KAPLAMA SANDVİÇ PANEL ZEMİN KAPLAMA KENET DIŞ DUVAR KAPLAMA PAKET FİYATI
5MT 80.000 TL 33.813 TL 16.000 TL 11.000 TL 46.000 TL 186.813 TL
6MT 82.500 TL 36.670 TL 17.000 TL 11.800 TL 50.000 TL 197.970 TL
7MT 85.000 TL 40.630 TL 18.000 TL 12.750 TL 54.000 TL 210.380 TL
8MT 89.000 TL 43.338 TL 19.000 TL 13.650 TL 60.000 TL 224.988 TL
9MT 91.000 TL 45.243 TL 20.000 TL 14.500 TL 65.000 TL 235.743 TL
10MT 93.000 TL 47.148 TL 21.000 TL 15.000 TL 70.000 TL 246.148 TL
 • * Fiyatlara nakliye dahil değildir.
 • * İlave loft kat 7.000 tl eklenecektir.
 • * Fiyatlar paket halinde alınması durumunda geçerlidir. Tek römork alımında fiyat 9 metre 100.000 tl / 10 metre 110.000 tl + kdv’dir.
 • * Fiyatlara +KDV hariçtir.
 • * Fiyatlar fabrika teslimdir.
 • * Teslim yeri (Sakarya)

 

Diğer O2 Römork Taşıma Römorkları

Sektöre göre değişimler devam ederken tiny house römorkları dışında hizmet sektörlerimiz için ayrıca taşıma römorkları, tarım römorkları, özel amaçlı römorklar üretmekteyiz.

Mobil arıcılık römorkları ile beraber arıcılık sektöründeki üreticilerin arıların 5 kat daha fazla verimli olduklarını belirtmişlerdir. Bu yönde arıcılık sektörüne özel olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz römorklarımız sayesinde arıcılık ile ilgilenen işletmeler daha fazla verim elde ederek işlerini geliştirmektedirler.

 • Tarım römorkları (yakında) açık veya kapalı kasa römorkları.
 • Taşıma Römorkları (yakında)
 • Çekici römorkları (yakında)
 • ATV taşıma römorkları (yakında)

O2 Belgeli Karavan Römorku

O2 RÖMORK + KARKAS

 

Römorklu Ev Nedir?

Römorklu evler ikiye ayrılır. Ruhsatlı römorklu ev, tekerlekli ruhsatsız ev. Sizin için uygun olan hangisi ? Eğer tercihiniz ruhsatlı ve Plakalı Römorklu Ev ise o zaman bu üründen bahsetmek istiyoruz.

Öncesinde; römork ve taşınabilir ev arasındaki farkları / fiyatları, faydalarını, inceleyelim ve anlayalım…

 • Ruhsatlı Ev Nedir?
 • Ruhsatsız Ev Nedir?
 • Tiny House Römork Nedir?
 • Ruhsatlı Evlerin Faydaları ve Katkıları
 • İmarsız araziler için nasıl bir ürün uygundur?
 • Tekerlekli evler imarsız araziler için uygun mudur?

Ruhsatlı Ev Nedir?

Ruhsatlı evler iki farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bir (1.ci) İmar izni bulunan ve yapılaşma için müsait olan alanlar için olanı, iki (2.ci) bu ürünler kırsal bölgelerde yer almakla beraber imar izni bulunmayan ve uzun bir süre o alan için yerel yetkililerin izni bulunmayan arazilerde ki yapılar. “Kaçak yapılar” olarakda bilinmektedir. Bizim için bu alanda ilgilendirecek ve sorunumuz İmarsız araziye tiny house koyabilir miyim? olacak. Aslında her tiny house römorklu veya tekerlekli olmak zorunda değil. Tiny house küçük evlerin tamamına verilen bir isimdir.

İmarsız araziler için belirli bir kaç firmanın sunduğu ve üretimini gerçekleştirebildiği; tiny house ‘dur.  Yazımızın sonunda firmamızın müşterilerine sunduğu ruhsat için bir görsel ekliyoruz. tiny house ruhsatı‘nı inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Üretimi yapılan Tiny House’lar imarsız araziler için uygundur ve sizin için farklı imar gereksinimi olan evraklar ile uğraşmanızdan kurtarır. Tiny House Ruhsatlı ve Plakalı bir ürün olduğundan bu ürünün izinleri Karayolları Yönetmeliğini kapsamakta ve uygunluğuna onay vermektedir. Firmamızdan alacağınız ürün ruhsatlı ve plakalı olup noter onaylıdır. Römorklu Tiny House dilediğiniz yere araçınızın arkasında bulunan (projesi onaylanmış çeki demirine) bağlayarak özgürce ülkeyi turlayabilirsiniz. Noter huzurunda aldığınız belge ile beraber bağlı bulunduğunuz bölgeye ait şoförler odasından plakanızı çıkarabilir ve sonrasında şehir turu atabilirsiniz. Plakalı olan bu römorklu tiny house‘lara Ruhsatlı Römorklu Ev deniyor diğer bir ismi ise;  römorklu çekme karavan veya sadece mobil karavan,  olarak adlandırılıyor.

Ruhsatsız Ev Nedir?

Diğer bir plan ve proje olan ruhsatsız römorklu ev bu projeler genellikle kaçak yapı ile birlikte aynı çerçeve içerisinde yer almaktadır. “İmarlı yapıya belediyeden ve yerel yetkililerden izin alınmadan yapılan kaçak yapı ile aynıdır.” Arazinize koyacak olduğunuz ruhsatsız tiny house ev için belediye size bu evi kaldırabilir ve gerekli yasalar gereği ceza yazabilir gerekli gördüğünde hukuki süreç başlatabilir. Bu ve buna benzer riskleri yaşamamak için ruhsatlı tiny house  almanızda fayda vardır. Araziniz imarlı olsa dahi bulunduğunuz alana koyacağınız plakasız ve onaysız römorklar ruhsatsız ev olarak adlandırılır.

Tiny House Römork Nedir?

Ürün ölçülerine bağlı olarak bir veya iki dingil üzerine şase (karkas ile beraber) üst katmanına yapılan yapıları taşıyan ve karayolunda bu evleri taşımasının  yanı sıra asvalt ve üzerinde gitmesi için takılan tekerlekli römorklardır. Bu ürünler tekne ve diğer bir çok alanda kullanılan römorklar gibi ruhsatlı ve plakalıdır.

Ruhsatlı Evlerin Faydaları ve Katkıları

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de geçerli olan bu durum hepimizin maddi manevi zorluklarla karşılaşmaması ve süreci doğru ilerletebilmek için önemlidir. Ruhsatsız tiny house almak, korsan cd almaya veya sahte para basmak gibidir. Paranın sahtesi olmayacağı gibi bu ürünlerinde sahtesi olmaz, Ama uygun maliyetle almaya çalıştığınız ürünleri geri dönüşümü olumsuz olarak büyük zararlar verecektir. Basit bir örnek; ruhsatsız tiny house evleri imarsız araziye koyamaz, karayoluna çıkaramaz, bir yerden farklı bir bölgeye veya ile / alana taşıyamaz veya götüremezsiniz. Bağlı bulunduğunuz yetkililere şikayet edilmesi halinde ise gerek kabahatlar kanununa göre işlem yapılmakta ve para cezaları verilmektedir. Ruhsatsız bir ev sahibi olup ruhsatsız bir alana koymak size çok pahalıya sebep olacaktır. Yasal koşulların ve süreçlerin maliyeti yüksek olabilir ama sizin için ve aileniz için en iyisidir.

İmarsız araziler için nasıl bir ürün uygundur?

Yasa gereği ve kanunda açıkça belirtildiği üzere ruhsatlı ve imarlı bir araziniz yok ise ve o bölgede konteyner gibi küçük yapılaşmaların var olduğunu anlayarak, en az 10 yıl içerisinde o bölge için imar söz konusu değil ise 20m2 den fazla olmamak kaydı ile bağlı bulunduğunuz önce muhtarlıktan gerek görülürse ilgili bağlı bulunduğunuz belediye yetkililerinden izin alınarak yerden yüksekte olacak ve bulunduğunuz bölgedeki görünümü, yapılaşmayı bozmayacak, kalıcı yapılaşmanın önüne geçmek üzere beton ve sıva veya harçlı ev yap yapılmamak koşuluyla küçük evler yapılabilir.

Küçük evler için alternatif olarak üretilmiş olan tiny house evlerin römorklu olan evleri imarsız araziler için koyabilir ve izin almanıza gerek kalmaz.

Not: her tekerlekli ev ruhsatlı değildir. Ruhsatlı ve plakalı olabilmesi için noterden ve ilgili bağlı bulunduğunuz şoförler odasından plaka başvurusu yapılmalı ve römorkta yer alan şase numarasına özel plaka çıkarılmalıdır.

Tekerlekli evler imarsız araziler için uygun mudur?

Evet sadece ruhsatlı ve plakalı olup ilgili evrak işlemlerinin tamamlanmış olması gerekir. Her tekerlekli ürün resmi ürün değildir.

O2 Belgeli Karavan Römorku – Tiny House Şase ve O2 Römork ile beraber üst yapısını teslim ettiğimiz projelerimizden sadece bir kaçı!