trende

Römork Fiyatları

Anasayfa » Römork Fiyatları

Römork Fiyatları

O2 Tip Onay Belgeli Römork Fiyatları: 6 metre 80.000,00 ₺ ‘den başlayıp 10 metre 110.000,00 ₺’ye kadar çıkmaktadır. Römorkların donanım ve malzemesine göre fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. En iyi römork fiyatı için talep listesi oluşturmanız önemlidir. En iyi ihtimalle tablodaki fiyatlar istenilen ölçülerdeki tekerlekli römork için geçerlidir.

Tiny House Şase

Sizin için özel amaçlı römork üretimi gerçekleştirmekteyiz. Bu römorkların başında mobil arıcılık römorku atv römorkları, tekne taşıma römorku, tarım römorkları gibi mamulleri üretiyoruz. Sınıfları O2 belgeli olup veya 750kg – 3500kg arasındaki tüm karayollarına uygun tescilli römorklar için geçerlidir.

Tiny House Üst Yapı Karkas

Müşteri taleplerine göre ve projelerinize özel olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz üst yapı ile beraber müşteri satın aldığı römorklu evi, dış ve çatı kaplamasını ve iç döşemesini kendisi yapmaktadır. Talep edilirse bu hizmeti firmamızdan ayrıca satın alabilirsiniz.

Karavan Römorku

Günümüzde pandemi ile beraber artış gösteren doğada yaşam alanlarına konumlandırmak için kendi evini yapmak isteyen müşterilerimize özel olarak ürettiğimiz karavan şasesi ile kendi evinizi daha uyguna yapmanız için fırsat sunuyoruz. Ürünlerimiz alt şase galvaniz ve üst yapı galvanizli olarak üretilir. Boyalı karavan şasesi özel isteğe göre üretmekteyiz.

O2 Karavan Römorku

Günümüzde bir çok kişi kendi evini yapmak istemesinin tek sebebi hiç şüphesiz bitmiş evlerin fiyatlarının oldukça yüksek olmasıdır. O2 Karavan Römorku aslında ruhsatlı ve belgeli olan ve ruhsattan (Caravan/ Karavan) yazan kısmıdır. Bu kısmın yazması ile beraber O2 çekme karavan römorkunun üzerine istediğiniz (yasal ölçüler dahilinde) model evi yapabilir veya üst yapıyı yaptırabilirsiniz. Ruhsatta sadece römork yazması demek üzerine yapı yapamayacağınız ve sadece karayolunda yük nakli yapacağınız anlamına gelmektedir.

 

0545 201 00 01 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Son güncelleme:  24 Mayıs 2023

Römork Fiyatları | Karavan Römork Fiyat Listesi | Tiny House Şase Fiyatları | Tekerlekli Ev Römork Fiyatı

BOYALI ÇİVATALI FRENLİ FİYAT LİSTESİ

UZUNLUK↓ EN ŞASE YÜKSEKLİK BİNA YÜKSEKLİK TOPLAM YÜKSEKLİK RÖMORK FİYATI HAFİF ÇELİK VE TABAN PLYWOOD
6MT 2.50 METRE 80 CM 3.20 METRE 4 METRE 80.000,00 TL 52.860,00 TL
7MT 2.50 METRE 80 CM 3.20 METRE 4 METRE 85.000,00 TL 57.990,00 TL
8MT 2.50 METRE 80 CM 3.20 METRE 4 METRE 87.500,00 TL 61.825,00 TL
9MT 2.50 METRE 80 CM 3.20 METRE 4 METRE 90.000,00 TL 64.815,00 TL
10MT 2.50 METRE 80 CM 3.20 METRE 4 METRE 110.000,00 TL 67.805,00 TL

GALVANİZ ÇİVATALI FRENLİ FİYAT LİSTESİ

UZUNLUK↓ EN ŞASE YÜKSEKLİK BİNA YÜKSEKLİK TOPLAM YÜKSEKLİK RÖMORK FİYATI HAFİF ÇELİK VE TABAN PLYWOOD
6MT 2.50 METRE 80 CM 3.20 METRE 4 METRE 90.000,00 TL 52.860,00 TL
7MT 2.50 METRE 80 CM 3.20 METRE 4 METRE 95.000,00 TL 57.990,00 TL
8MT 2.50 METRE 80 CM 3.20 METRE 4 METRE 97.500,00 TL 61.825,00 TL
9MT 2.50 METRE 80 CM 3.20 METRE 4 METRE 110.000,00 TL 64.815,00 TL
10MT 2.50 METRE 80 CM 3.20 METRE 4 METRE 120.000,00 TL 67.805,00 TL

Fiyatlarımıza nakliye ve KDV dahil değildir. Fiyatlarımız fabrika teslimdir. Sakarya / Türkiye Römorklar O2 Tip Onay Belgelidir. Tarafınıza verilen fatura ile birlikte size yakın Noterden ruhsat ve plakanızı çıkarabilirsiniz. KAPLİN ÇEKİ OKU KNOOT MARKA, DİNGİLLER ÇYR. HAFİF ÇELİK KALINLIK MM 0,80MM KASA GENİŞLİĞİ 9CM KASA ENİ 4.50CM İLAVE ASMA KAT FARKI 7.000 TL

 

Ürünü neden set olarak almalıyım?

Gorgor olarak sektördeki 3.yılını doldurmak üzereyiz. Firmamızdan ürün alan müşterilerimizin %80’i maliyetlerden dolayı kendi evini kendisi yapmak istemektedir. Günümüzde 1 adet 8 metrelik tiny house fiyatı 650.000 tl ile 1.000.000 tl arasında özelliklerine ve opsiyonlarına göre değişlik göstermektedir. Bu durumda maliyetler oldukça yüksektir.

Kendi evimi yapabilir miyim?

Elbette kendi evinizi yapmanız için Gorgor firması olarak size tüm desteği sunuyoruz size sadece uygulama aşamaları kalıyor. İlave olarak Gorgor sizin için zor ve ustasının zor bulunan kısımları (Dış duvar kaplaması, çatı kaplaması,) gibi alanları üretimini gerçekleştirerek sunmaktadır. Size kalan kısım iç döşeme ve banyo/mutfak alanıdır. Aslında Gorgor olarak size kaba kurulum şeklinde sunuyoruz dilerseniz iler düzey kurulum (elektrik, su tesisatı, klima alt yapısı, pissu giderleri, doğrama kapı pencereleri) yaparak teslim edebilir.

Kaba kurulum nedir?

Kaba kurulum daha açıklayıcı şekilde şöyle tanımlayabiliriz sırasıyla.

 1. Römork istenilen boyda römork (5/6/7/8/9 ve 10 metre) 2.55 metre eninde
 2. Römork üzerine taban uygulaması sandviç panel (alt kısımda görsellerde mevcuttur.)
 3. Römork üzerine talep edeceğiniz model çizim ve üretimi
 4. İskelet üzerine marin kontra + nem bariyeri uygulaması
 5. Dış duvar kenet kaplama
 6. Çatı kenet kaplama

İleri kurulum nedir?

İleri kurulum bir üstteki kaba kuruluma ilave olarak

 1. PVC kapı ve pencereler
 2. Elektrik tesisatı
 3. Su tesisatı
 4. Klima alt yapısı
 5. Pissu giderleri uygulaması

İleri plus kurulumu nedir?

Üstteki kurulumlara ilave olarak

 1. İç bölümde duvarlar arasına 4cm taş yünü izolasyonu uygulaması
 2. Lambiri uyglaması veya istenilen farklı bir malzeme montajı
 3. Zemin laminat parke döşemesi

Not: mutfak dolabı ve banyo içi bu paketlere dahil değildir. Talep edildiğinde anahtar teslime girmektedir. Anahtar teslim fiyatlarımız bu paketlerin dışında kalmaktadır.

 

Kaba kurulum ile ilgili görseller

Diğer O2 Römork Taşıma Römorkları

Sektöre göre değişimler devam ederken tiny house römorkları dışında hizmet sektörlerimiz için ayrıca taşıma römorkları, tarım römorkları, özel amaçlı römorklar üretmekteyiz.

Mobil arıcılık römorkları ile beraber arıcılık sektöründeki üreticilerin arıların 5 kat daha fazla verimli olduklarını belirtmişlerdir. Bu yönde arıcılık sektörüne özel olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz römorklarımız sayesinde arıcılık ile ilgilenen işletmeler daha fazla verim elde ederek işlerini geliştirmektedirler.

 • Tarım römorkları (yakında) açık veya kapalı kasa römorkları.
 • Taşıma Römorkları (yakında)
 • Çekici römorkları (yakında)
 • ATV taşıma römorkları (yakında)

O2 Belgeli Karavan Römorku

O2 RÖMORK + KARKAS

 

Römorklu Ev Nedir?

Römorklu evler ikiye ayrılır. Ruhsatlı römorklu ev, tekerlekli ruhsatsız ev. Sizin için uygun olan hangisi ? Eğer tercihiniz ruhsatlı ve Plakalı Römorklu Ev ise o zaman bu üründen bahsetmek istiyoruz.

Öncesinde; römork ve taşınabilir ev arasındaki farkları / fiyatları, faydalarını, inceleyelim ve anlayalım…

 • Ruhsatlı Ev Nedir?
 • Ruhsatsız Ev Nedir?
 • Tiny House Römork Nedir?
 • Ruhsatlı Evlerin Faydaları ve Katkıları
 • İmarsız araziler için nasıl bir ürün uygundur?
 • Tekerlekli evler imarsız araziler için uygun mudur?

Ruhsatlı Ev Nedir?

Ruhsatlı evler iki farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bir (1.ci) İmar izni bulunan ve yapılaşma için müsait olan alanlar için olanı, iki (2.ci) bu ürünler kırsal bölgelerde yer almakla beraber imar izni bulunmayan ve uzun bir süre o alan için yerel yetkililerin izni bulunmayan arazilerde ki yapılar. “Kaçak yapılar” olarakda bilinmektedir. Bizim için bu alanda ilgilendirecek ve sorunumuz İmarsız araziye tiny house koyabilir miyim? olacak. Aslında her tiny house römorklu veya tekerlekli olmak zorunda değil. Tiny house küçük evlerin tamamına verilen bir isimdir.

İmarsız araziler için belirli bir kaç firmanın sunduğu ve üretimini gerçekleştirebildiği; tiny house ‘dur.  Yazımızın sonunda firmamızın müşterilerine sunduğu ruhsat için bir görsel ekliyoruz. tiny house ruhsatı‘nı inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Üretimi yapılan Tiny House’lar imarsız araziler için uygundur ve sizin için farklı imar gereksinimi olan evraklar ile uğraşmanızdan kurtarır. Tiny House Ruhsatlı ve Plakalı bir ürün olduğundan bu ürünün izinleri Karayolları Yönetmeliğini kapsamakta ve uygunluğuna onay vermektedir. Firmamızdan alacağınız ürün ruhsatlı ve plakalı olup noter onaylıdır. Römorklu Tiny House dilediğiniz yere araçınızın arkasında bulunan (projesi onaylanmış çeki demirine) bağlayarak özgürce ülkeyi turlayabilirsiniz. Noter huzurunda aldığınız belge ile beraber bağlı bulunduğunuz bölgeye ait şoförler odasından plakanızı çıkarabilir ve sonrasında şehir turu atabilirsiniz. Plakalı olan bu römorklu tiny house‘lara Ruhsatlı Römorklu Ev deniyor diğer bir ismi ise;  römorklu çekme karavan veya sadece mobil karavan,  olarak adlandırılıyor.

Ruhsatsız Ev Nedir?

Diğer bir plan ve proje olan ruhsatsız römorklu ev bu projeler genellikle kaçak yapı ile birlikte aynı çerçeve içerisinde yer almaktadır. “İmarlı yapıya belediyeden ve yerel yetkililerden izin alınmadan yapılan kaçak yapı ile aynıdır.” Arazinize koyacak olduğunuz ruhsatsız tiny house ev için belediye size bu evi kaldırabilir ve gerekli yasalar gereği ceza yazabilir gerekli gördüğünde hukuki süreç başlatabilir. Bu ve buna benzer riskleri yaşamamak için ruhsatlı tiny house  almanızda fayda vardır. Araziniz imarlı olsa dahi bulunduğunuz alana koyacağınız plakasız ve onaysız römorklar ruhsatsız ev olarak adlandırılır.

Tiny House Römork Nedir?

Ürün ölçülerine bağlı olarak bir veya iki dingil üzerine şase (karkas ile beraber) üst katmanına yapılan yapıları taşıyan ve karayolunda bu evleri taşımasının  yanı sıra asvalt ve üzerinde gitmesi için takılan tekerlekli römorklardır. Bu ürünler tekne ve diğer bir çok alanda kullanılan römorklar gibi ruhsatlı ve plakalıdır.

Ruhsatlı Evlerin Faydaları ve Katkıları

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de geçerli olan bu durum hepimizin maddi manevi zorluklarla karşılaşmaması ve süreci doğru ilerletebilmek için önemlidir. Ruhsatsız tiny house almak, korsan cd almaya veya sahte para basmak gibidir. Paranın sahtesi olmayacağı gibi bu ürünlerinde sahtesi olmaz, Ama uygun maliyetle almaya çalıştığınız ürünleri geri dönüşümü olumsuz olarak büyük zararlar verecektir. Basit bir örnek; ruhsatsız tiny house evleri imarsız araziye koyamaz, karayoluna çıkaramaz, bir yerden farklı bir bölgeye veya ile / alana taşıyamaz veya götüremezsiniz. Bağlı bulunduğunuz yetkililere şikayet edilmesi halinde ise gerek kabahatlar kanununa göre işlem yapılmakta ve para cezaları verilmektedir. Ruhsatsız bir ev sahibi olup ruhsatsız bir alana koymak size çok pahalıya sebep olacaktır. Yasal koşulların ve süreçlerin maliyeti yüksek olabilir ama sizin için ve aileniz için en iyisidir.

İmarsız araziler için nasıl bir ürün uygundur?

Yasa gereği ve kanunda açıkça belirtildiği üzere ruhsatlı ve imarlı bir araziniz yok ise ve o bölgede konteyner gibi küçük yapılaşmaların var olduğunu anlayarak, en az 10 yıl içerisinde o bölge için imar söz konusu değil ise 20m2 den fazla olmamak kaydı ile bağlı bulunduğunuz önce muhtarlıktan gerek görülürse ilgili bağlı bulunduğunuz belediye yetkililerinden izin alınarak yerden yüksekte olacak ve bulunduğunuz bölgedeki görünümü, yapılaşmayı bozmayacak, kalıcı yapılaşmanın önüne geçmek üzere beton ve sıva veya harçlı ev yap yapılmamak koşuluyla küçük evler yapılabilir.

Küçük evler için alternatif olarak üretilmiş olan tiny house evlerin römorklu olan evleri imarsız araziler için koyabilir ve izin almanıza gerek kalmaz.

Not: her tekerlekli ev ruhsatlı değildir. Ruhsatlı ve plakalı olabilmesi için noterden ve ilgili bağlı bulunduğunuz şoförler odasından plaka başvurusu yapılmalı ve römorkta yer alan şase numarasına özel plaka çıkarılmalıdır.

Tekerlekli evler imarsız araziler için uygun mudur?

Evet sadece ruhsatlı ve plakalı olup ilgili evrak işlemlerinin tamamlanmış olması gerekir. Her tekerlekli ürün resmi ürün değildir.

O2 Belgeli Karavan Römorku – Tiny House Şase ve O2 Römork ile beraber üst yapısını teslim ettiğimiz projelerimizden sadece bir kaçı!

 

[yasr_visitor_votes size=”small”]