Tiny House Ev Fiyatları

Tiny House Ev Fiyatları

Tiny House Ev Fiyatları

Tiny House Fiyatı araştırması yaparken fiyatından ziyade tiny houselar‘da kullanılan malzemenin önemine dikkat etmeniz gerekir. O2 Karavan Ruhsatlı Tiny House Ev Fiyatı 550.000 TL + KDV ile 750.000 TL + KDV arasında değişmektedir. 1.Sınıf tiny house fiyatı 600.000 TL ile 900.000 TL arasında satılmaktadır. İyi bir tiny house fiyatı kullanılan iç ve dış kaplamaya hatta opsiyonlarına göre değişir. En iyi tiny house fiyat listesi için bir talep listesi oluşturmanız önemli bir konudur.  Tiny house fiyatlarını belirlerken iki farklı seçenek bulunmaktadır. İstediğiniz tiny house hangisi olacağını belirlemeniz gerekir. Birinci römorklu tiny house plakalı olan tiny house evdir. Diğer tiny house sabit olan ürün ruhsatı ve plakası yoktur. Eğer Plakalı tiny house istiyorsanız fiyatı 550.000 ₺ ile 750.000 ₺ arasında değişmektedir. Ancak sabit plakasız ve römorksuz bir tiny house fiyatı ise 350.000 ₺ ile 600.000 ₺ arasında kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Bu fiyatlar 1 Ocak 2023 günceldir. Döviz kuru değişmesi durumunda farklılık gösterebilir.

 

Römorksuz Tiny House Fiyatları

Eğer römorksuz bir tiny house satın almak istiyorsanız römorksuz tiny house fiyatı 450.000 TL ile 600.000 TL arasında kullanılan malzemeye göre değişmektedir. En iyi römorksuz tiny house fiyatları için liste oluşturmalısınız.

Tiny House Modelleri

Gorgor® House markası altında üretimi gerçekleştirilen tiny house modelleri 2023 itibariyle yukarıda belirtilen fiyat listesinde yer alan ücretler geçerlidir. Tiny House Modelleri için buraya tıklayarak galeri bölümünden müşterilerimiz için ürettiğimiz ürün görsellerine ulaşabilirsiniz.

Tiny House Fiyat Listesi | Son güncelleme: 1 Ocak 2023
Genişlik Uzunluk Yükseklik Fiyat 
2.55 metre 0+1 6 metre (15.3m2) 4 metre 390.000 TL
2.55 metre 0+1 7 metre (23m2) 4 metre 410.000 TL
2.55 metre 2+1 8 metre (28m2) 4 metre 550.000 TL
2.55 metre 3+1 8 metre (30m2) 4 metre 750.000 TL

*Gorgor® modelleri Üretim süresi yoğunluğuna bağlı olarak 45-60 iş günü sürebilmektedir. Özel projelerin üretim süresi bu sürece dahil değildir.
*Fiyatlara nakliye bedeli dahil değildir.

Tiny House Güneş Enerji Paneli Uygulaması?

Taşınabilir evlerde ısınma ve enerjiyi sağlayacak olan ürün hiç şüphesiz güneş enerji panelidir. Bu ürün Tekerlekli ev veya mobil evlerde ihtiyaçlarınızı karşılacak tek üründür. Solar panel olarak da bilinen bu teknoloji güneşten aldığı enerji ile minik evinize enerjiyi ulaştırır ve yıl boyunca ücretsiz enerji sağlar. Bir önceki üretimimizdeki bir tiny house güneş enerji paneli uygulamasını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Tiny House Nedir?

Avrupa’da 2008 yılında büyük annesini ziyarete giden ve annesinin evinin çatısının akıttığını ve gerçekten bu tamiratı yaptırabilecek bütçesinin olmamasından kaynaklı olarak çareyi kendilerine ait küçük bir ev yapma fikri ile doğmuş ve şuan Dünyada 1.000.000 ‘un üzerinde ailenin yaşadığı küçük ama şirin evler olduğunu söyleyebiliriz. (Rivayete göre bu şekilde ne kadar doğru bizde bilmiyoruz.) Bu evler her ne kadar tiny house olarak bilinsede aslında tiny house römorklu ve taşınabilir mobil evler olma özelliğini taşımaktadır.

Bir akım gibi görülen ve neredeyse bütçesi elverişli olan herkesin ilk önce yatırım yaptığı alanlardan biri hiç şüphesiz ki, Tiny house, yani mobil küçük evler, Bu evler bir çok ihtiyaçı karşılayan ancak standart bir evden oldukça küçük boyutlarda olan evlerdir. Bu evleri şık tasarımların yanı sıra minik boyutları ile oldukça fazla dikkat çeken bu ve daha çok deniz kıyısı, göl kenarı, ormanlık alan ve boş arazi gibi alanlara çekme karavan kültürünü benimsemiş (Doğaya ve bulunduğu ortama saygılı olan) mobil ev yaşantısı kendisi için bir yaşam biçimi haline gelen bu minimalist evlerde yaşayan ve yaşamak isteyenler için moderinize edilmiş halidir:

Biz Gorgor.House® ekibi olarak karavan kültürü ile yaşamını sürdüren veya sürdürmek isteyen kişiler için “çekme karavan” ‘dan ziyade sizinle beraber uzun yıllar yaşayacak ve sağlığınız için çok iyi bir ürün olan Ahşap Çekme Karavan veya Ahşap Tiny House olarak yada Ahşap Yürüyen Ev ismini de verdiğimiz ürünlerin üretimini gerçekleştirerek sizlerin doğa ile uyumlu, istenildiğinde farklı bölgelerde konaklama imkanı sunmayı amaçlayan ergonomik ve dayanıklı 4 mevsimi yaşayabileceğiniz ısı yalıtımı yüksek oranda ön planda olan bu evlere verdiğimiz diğer bir isimdir: Tiny House Dünya genelinde Küçük Ev olarak bilinmektedir.

Sırasıyla ele alacağımız konuları şu şekilde sıralamak istiyoruz

 • Tekerlekli Tiny House
 • Tekerleksiz Tiny House
 • Taşınabilir Tiny House
 • Sabit Tiny House
 • Sabit Tiny HouseTiny House Yasal mı?

Bu dört farklı başlık altında size tiny house’un aslında sadece tekerlekli bir ev olmadığını anlatmak için böyle bir yazı hazırladığımızı ve bu yazı sonrasında Avrupada’ yaygın olan ülkemizde ise Pandemi nedeni ile ilgi görmeye başlayan tini house’un küçük mobil ev olduğunu anlamanıza yardımcı olacak bilgileri paylaşmak istedik tüm gayemiz bu yönedir umarım bunu başarabiliriz.

Tekerlekli Tiny House Nedir?

Genellikle imarsız araziler üzerine konulmak üzere üretilmekte olan uzunlukları 6 metreden başlayıp 7 ve 8 metre hatta 10 metreye kadar büyüyen küçük ama 2+1 tiny house evde olmasını istediğiniz tüm yaşamsal fonksiyonların yer aldığı bir ev türüdür. Tekerlekli mobil evler’de 2 ila 6 kişiye kadar yaşam alanı oluşturulabilir ve rahatlıkla bir ailenin yaşayabileceği düzeyde dizayn edilir. Diğer ürünlerden ayıran en önemli özelliği bu ürünler (Tekerlekli + Ruhsatlı + Plakalı) olmasıdır.

Tekerleksiz Tiny House Nedir?

Bu ürünler yani tekerleksiz küçük evler ekonomik anlamda düşük olan kesimlerce talep edilmekte olup bu ürünler imarlı araziler için uygundur. Tekerleksiz Tiny House Fiyatı: 160.000 ₺ ‘den başlayıp 210.000 ₺’ye kadar talep edilen malzeme türüne ve donanıma göre değişkenlik göstermektedir. İmarsız araziler için emsal teşkil edecek, kurulum yapılacak olan bölgede konteyner veya buna benzer yapılaşmalar gözlemlenmelidir. Bu tarz yapılaşma yoksa ilgili belediye ve mahalle muhtarınız ile iletişime geçerek bu tarz yapıların yapılıp yapılamıyacağınız sonucunda verilen karar ile beraber tekerleksiz taşınabilir ev üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu ürünlerin uzunlukları ve genişlikleri aynıdır. Tekerleksiz ev yüksekliği 3.20cm olmalıdır. Bunun sebebi ise bu ürünleri taşıyacak olan (Lowbed) türü ağır yük nakliyesi ile kara yolunda adrese giderken kara yolu üzerinde yer alan üst geçit ve köprü yüksekliğine değmeyecek şekilde üretilmesi gerektiğidir. Bu ürüne tekerlek takılabilir fakat ruhsat ve plaka alınamaz. Ruhsat ve plaka alınabilmesi için 1. Şıkta yer alan Tekerlekli Tiny House kısmında yer alan özellikler geçerli olması (Karayolu yönetmeliğine uygun şartlarda üretilmesi gerekir.) Bu sebeple sadece bu ürüne tekerlek taşınabilmesi için takılabilir ancak karayolunda taşınamaz.

Taşınabilir Tiny House Nedir?

Tekerlekli olmayan uzunlukları 6-7 ve 8 metre olup genişlikleri maksimum 3 metreye kadar ve yükseklikleri 3.20cm’e kadar üretilebilen taşıyıcı veya çekici yada vinç ile taşınabilen ürünlerdir. Taşınabilir mobil ev fiyatı ne kadar?: 150.000 ₺ ile 250.000 ₺ arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar ilave kullanılacak malzemeye göre ayrıca değişkenlik gösterebilmektedir. Bu ürünlerin üretimi gerçekleştirildikten sonra kurulum öncesi hazırlanan zemine yerleştirilerek (yerden minimum 50cm) yükseklikte ızgaralar üzerine oturtulan küçük bir ev türüdür.

Sabit Ev Nedir

Bu ev türleri yukarıda belirtilen ev metrajlarından daha farklı ahşap ev türleri için geçerlidir. Sabit evler imarlı araziler için uygun olup imarsız arazilere uygulama yapılamaz. Bu ürünler için ilgili belediyelerden yapı kayıt belgesi izni alınması gerekmektedir. Sabit ev metre kare fiyatı 9.500 ₺ ile 14.000 ₺ arasında kullanılan ağacın türüne veya iş dış kaplamada kullanılacak olan malzemenin cinsine göre değişkenlik göstermektedir.

Tiny House Yasal mı?

Tiny House Yasal mı? Gorgor House bir ev değildir. Tiny House çekme karavan olduğundan imara tabi değildir. Tiny house çekme karavan olma özelliği ile karayolu kanununa tabi olup imar gerektimez. Kendinize ait olan imarsız arazilere koyabilirsiniz.

Buraya kadar geldiyseniz büyük olasılıkla Tiny house ve tekerleki veya römorklu ürünün ne anlama geldiğini, römorksuz olursa ruhsat ve plakalı olmayacağını, resmi römork olması halinde plaka + ruhsatlı olacağını ayrıca imarlı ve imarsız tüm şartlardaki arazilere koyabileceğimizi, sabit evlerin ise sadece imarlı araziler için uygun olduğunu, taşınabilir evlerin tekerlekli veya tekerleksiz olacağını ve tekerlekli olup ruhsatlı olmayacağını ancak (resmi projeleri tekerlekli olursa) ruhsatlı olabileceğini, taşınabilir evleri imarlı arazilere koyabildiğimizi ancak imarsız arazilere koyabilmek için çevremizde yer alan emsal teşkil edebilecek konteyner veya yapılaşmaların olup olmadığını yada ilgili belediye gerekirse muhtara danışanarak anlaşmalı olarak yapılabileceğimizi öğrenmiş olduk. (uzun süre imarın gelmeyeceği söz konusu ise ) Bakınız ilgili madde ve T.C. Mevzuat Kanunu inceleyin!

Ürünlerimizin ve sektörde üretimi yapılan tekerlekli küçük evlerin fiyatları kullanılan iskelet yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Ürünlerin iskeleti 3 farklı tip olarak yapılmaktadır.

 • Hafif Çelik İsklet (premium+standart olması gereken) uzun ömürlü olan ürün.
 • Sanayi tipi siyah boru tipi iskelet (uzun vadede dayanıksız ve paslanma gibi ) işlemler söz konusu olduğundan bu ürün pek önerilmez. “ekonomik çözümdür.”
 • Ahşap İskelet (Uzun ömürlü sağlam ayrıca doğal bir üründür.) Fiyatı diğer ürünlere göre bir miktar yüksektir fakat bu durum kullanılan ağaç türüne göre değişir.

Tiny House İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tiny house yapmak isteyen, yaptırmak isteyen ya da satın almak veya kiralamak isteyen kişilerin aklında birçok soru yatıyor. Tiny house evlerin nasıl yapıldığına dair, nasıl kullanıldığına dair, hareket edip etmeme özelliği olup olmadığına dair, maliyetine dair, satın alırken fiyatlarına ve kiralarına dair ya da en basitinden boyutlarına dair sorular sık sık soruluyor.

Tekerlekli Ev Fiyatı Neden Yüksek?

Ülkemizde ne yazık ki her kesimin alabileceği ve bir ev modeli olmadığı gibi tiny house ‘da kullanılan malzeme kalitesine göre fiyatlar artış göstermekte ve kesinlikle bunu evin tasarımından, görselliğine kadar tüm detayları incelediğinizde size yıllarca eşlik edebilecek bir ürün olmasının bu fiyatlara değeceğini anlayacak ve hak vereceksiniz.

Tiny House tam donanımlı binek bir otomobil fiyatına satılmaktadır

Binek bir araç içerisinde 2 kişilik bir aile ile ömür boyu yaşama şansınız yoktur. (ülkenin her yerine gezebilir, dilediğiniz yerde tatilinizi yapabilirsiniz,) 21m2’lik bir Tiny House ev içerisinde yaşamınızı sürdürebilmek için tüm ihtiyaçınız olan (Beyaz eşya) ve diğer tümg ereçlerin yer aldığı, gereksiz malzemelerin ve ürünlerin paket içeriğinden çıkırılıp faydalı malzemelerin ev içerisine yerleştirilmiş olması, hiç şüphesiz bu ürünü zirvede tutuyor.

İyi tamamda bu kadar para bu ürüne verilmesi mantıklı mı?

Dediğinizi duyar gibiyim. Bu evler asla ve asla kiminin parasına, kiminin zevkine göredir demiyeceğim. Kesinlikle bu ev ihtiyaçı olan ve hemen hemen (isteriz) herkesin sahip olmasını istediğimiz bir üründür. Bir otomobil düşünün buotomobilin Türkiye ve hatta Dünyanın her bölgesine gidebildiğini ve yıllarca sorunsuz kullanabileceğiniz hiç masraf etmeden oto tamircilerden uzak bir hayat yaşayabileceğiniz bu otomobil’in motorsuz versiyonudur.

Tiny House’da kullanınan malzemeler gerçekten çok nadir! ve ülkemizde olmadığı gibi finlandia ve muadil ülkelerden talep edilip ülkemize getirilen özü çekilmiş (içerisinde su olmayan, kurtlanma ve çürümeye karşı 100 yıl garantili bir üründür.) lambiri ahşaplar, çatı ve tiny house karavan etek altı olarak belirttiğimiz bölümlerde kenet sac ve çatı alanında ise aynı ürünün devamı kullanılmaktadır. Tiny House Ahşabı size doğal bir görünüm verirken ürünün uzun yıllar sağlıklı ve sorunsuzca size eşlik edebilmesi için üretildiğini unutmayınız.

Tiny House Maliyet Hesaplama

Bu ürünü eğer standar 3. sınıf budaklı bir ahşaptan, mutfak ve banyonun mdf lam’dan, diğer iç ve dış kaplamanın lambiriden, çatı alanının mebrandan yapmaya kalkarsak, 550.000 TL’lik bir tekerlekli karavan’ın maliyetin sanırım römork hariç; 450.000 TL civarında olacaktır.

Tiny house maliyeti: 550.000 ₺ ile 750.000 ₺ arasında değişiklik İlave donanım ve özelliklere göre bu fiyat değişiklik göstermektedir. Güncel Fiyat için bizi arayın: 0545 201 0001 Ancak genel olarak bakıldığı zaman oldukça kullanışlı olan ve kafanızı dağıtmanız için koşa koşa vakit geçirmeye gideceğiniz bu evlerin maliyeti her zaman her bütçeye uygundur.

Toparlamak gerekirsek; bu ürünün maliyeti yaklaşık olarak bu şekilde olup, nakliye + işçilik + kar + devletin alacağı vergi dahil edilmemiş halidir. Bu fiyatları yazmamızın amacı (İnsanların 100.000 TL’ye bir apartman dikebiliriz dediklerine istinaden yazılmıştır.) Bu fiyata (apartmanı bir yere götüremez ve hiç bir ihtiyaçınızı karşılayamazsınız, karşılaştırma yaparken ve bizi aradığınızda bunları göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Öncelikle araştırma yapmanız bilgi sahibi olmanız gerçekten çok önemldir)

Tiny House Ne İşe Yarar?

Tiny house olarak bilinen ya da mikro evler, küçük evler ve minik evler gibi çeşitli isimlerle de adlandırılmakta olan bu ev modelleri, renkli ve mini boyutlara sahiptir. Yaz tatillerinizi az ve öz insan sayısıyla geçirmek ve özellikle de eşiniz, partneriniz ya da yakın bir dostunuzla baş başa geçirmek istediğinizde bu evlerden faydalanabilirsiniz. İster hazır olarak tatil kasabalarında ya da şehirlerden uzak yerlerde, göl kıyılarında ve ormanlarda sunulan evleri tercih edebilir, isterseniz de tamamen kendinize özel yaptırabilirsiniz.

Tiny House Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tiny house satın alırken ya da yaptırırken ya da en basitinden kiralamak isterken mutlaka dikkat edilmesi gereken kısımlar mevcuttur. Bazı evler günü birlik yapıldığı için tuvalet ve lavabo kısımları olmayabilir. Bu nedenle vakit geçireceğiniz süreyi göz önünde bulundurarak mutlaka tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak seviyelerde olmasına dikkat etmelisiniz.

Tiny House Neden Bu Kadar Trend Oldu?

Tiny house yani bir diğer adıyla mikro evler her geçen gün daha fazla popüler ve trend olmaya devam ediyor. Hızla yayılmakta olan ve eşiyle, dostuyla ya da partneriyle kısa da olsa baş başa vakit geçirmek isteyenlerin ilk durakları ve tercihleri arasında bu ev modelleri yer alıyor. Hem her yerde konuşlanabildiği için hem de maliyeti düşük ve kullanımı çok rahat olduğu için, trend olmaya hızla devam ediyor.

Tiny House Nasıl Yapılır?

Eğer kendiniz yapmak isterseniz, Tiny house evlerinin yapımı oldukça kolaydır. Gerekli olan tüm materyal ve malzemeleri satın aldıktan sonra montajına başlayabilirsiniz. Tiny house için uygun bir köşe bulmalı, çizimleri üzerinden alınması gereken malzemelerin boyutlarını belirlemeli ve sonrasında montajına başlamalısınız.

Tiny House Depreme Dayanıklı Mıdır?

Kullanılan malzemelerinin sağlamlığından ve boyutunun oldukça küçük olmasından ötürü Tiny house modelleri depreme oldukça dayanıklıdır. Bu evler yerden temelli şekilde değil, birkaç milim yukarıda kalacak şekilde yapılır ve evlerin altında tutucu paneller mevcuttur.

Bu Evler Hangi Maddeden Yapılmaktadır?

Karşınıza birçok renkte ve tasarımda Tiny house modelleri çıkabilir. Bu evlerde çimento, tuğla ve benzeri inşaat malzemelerinin yerine ahşap ve prefabrik panelleri gibi daha hafif ve montesi daha kolay olan malzemeler kullanılır. Bu nedenle kullanımı kolay, maliyeti de oldukça düşüktür.

Tiny House’lar Isı Yalıtımlı Mıdır?

Tiny house modelleri hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanıma uygun oldukları için mutlaka ısı yalıtımlı şekilde yapılır. Isı yalıtımı bulunan Tiny house ev modellerini yazın serin bir şekilde kışın ise daha sıcak bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Dört mevsim boyunca kullanıma uygun olan ev modelleridir.

Tiny House Hemen Yanar Mı?

Kullanılan malzemelerin yalıtımlı olması ve korunaklı olmasından ötürü Tiny house mini ev modelleri hemen yanmaya meyilli değildir. Malzemelerinin her hangi bir yeri yanmaya başladığı zaman kısa süre içerisinde söndürülerek büyük bir yangının önü kesilebilir.

Satın Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Tıpkı normal bir ev alıyormuş gibi, emlakçılar ile görüşerek bütçenize ve zevkinize en uygun Tiny house ev modellerini satın alabilirsiniz. Emlakçınızla anlaşarak, evleri görmeye gidebilir ve satın almaya karar verdiğiniz zaman gerekli olan işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Tiny House Kiralama Seçeneği Mevcut Mudur?

Yaptırılabilen ve satın alınabilen Tiny house ev modelleri için kiralama seçenekleri de mevcuttur. Göl kıyısında, sahil kasabalarında ya da orman içlerinde kurulu olan bu evlerin kiralama seçeneğinden faydalanarak istediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz.

Tiny House Yaptırmak Mantıklı Mıdır?

Tiny house yaptırmak yaz ve kış aylarında tatile girdiğiniz zaman hem değişiklik yaşamak hem de kafanızı dinlemek ve bedeninizi dinlendirmek, en önemlisi de en yakınınız ve sevdiğiniz kişiyle vakit geçirmek için Tiny house yaptırabilir ya da satın alabilirsiniz.

TESCİL VE MUAYENE YÜKÜMLÜLÜĞÜ

Tekerlekli Tiny Houselar Karayolları Trafik Kanununun 3. Maddesi ve Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 3.Maddesinin C bendinin 20.Bölümüne göre ‘’römork’’ olarak tanımlanan ”O sınıfı motorsuz araç” vasfındadırlar. Diğer yandan,“Tiny House”lar römork vasfında olduğundan tescilleri Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 42. Maddesine yapılmaktdır.

Ancak aynı maddedeki düzenlemeye göre, yüklü ağırlığı 750 kg.’ın altındaki römork ve yarı römorklar tescile tabi değildir Yanısıra, “Tiny House” bir motora sahip olmadığından dolayı Motorlu Taşıtlar Vergisine tabii değildir. Ancak kara yollarında seyir halinde iken geçerli muayenesinin yapılmış olması gerekir.

Söz konusu araçlardan karayolunda seyredecekler için Araçların İmal, Tadil ve Montaji Hakkinda Yönetmelik hükümlerine göre araçların yapım ve kullanım bakımından karayolu yapısına ve trafik güvenliğine uyma zorunluluğunu yerine getirmek üzere “uygunluk onayı” verilmektedir.

Diğer yandan, “Tiny House”lar, trafik yönetmeliklerine tabii araçlar vasfında olup, aşağıdaki düzeleme uyarınca plaka, ruhsat ve trafik tescil işlemleri ikmal edildikten sonra başkaca bir izine ihtiyaç olmadan kullanılabilirler.

Son güncelleme: 23.12.2023

Tarla Statüsünde 500 Metrekarelik Bir Yerim Var. Tiny House Yaptırabilir Miyim?

Tiny house modelleri oldukça küçük boyutlara sahip olduğu için, 500 metrekarelik bir alana rahatlıkla Tiny house yaptırabilir ve istediğiniz zaman kullanımına geçebilirsiniz.

Tiny House Yüksekliği Ne Kadar?

yapılacağı alana ve özelliklerine göre Tiny house boyutları, yükseklikleri ve metrekare alanında farklılıklar görülebilir. Ancak standart olan bir Tiny house yüksekliği 4 metrenin üzerine geçmemektedir.

Tiny House Römork Ne kadar?

 • Ruhsat + Plaka + Şase Numarası (vergiler, noter masrafı) 118.000 TL (8 metrelik tiny house römork fiyatı) Gördüğünüz gibi standart bir karavan fiyatını hemen hemen ikiye katladı sadece römork’ü (ilan siteleri ve römork üreten firmalardan bu fiyatları teyit edebilirsiniz.)
 • Römork Fiyatı: 66.900 TL
 • Thermowood fin çamı: (25.000 ila 60.000 TL arasındadır. Firmamız 3. sınıf lambiri tavsiye etme ve üretimini yapmaz, kurtlanma ve çürüme yapmaktadır. Thermowood fin çamının ömrü 35 – 50 yıldır.)
 • Metal aksamı: (ahşapların ve iç-dış yüzeydeki malzemelerin uygulanabileceği karkas) 30.000 TL
 • Kenet çatı ve etek altı sac kaplama: (trapez sac maliyeti 500 ila 750 TL tavsiye edilmez ve firmamız üretimini yapmaz.) 5.000 TL
 • Doğrama: 40.000 TL (standart ev doğraması ile kıyaslamayınız lütfen. Bir evin doğraması 10.000 TL tamamı tutarken buradaki araç üzerinde yer alan malzemenin bir kaç penceresi size göre yüksek gelebilir.)
 • Mutfak + Banyo: 50.000 TL (kullanılan malzeme avrupa standartlarında olup 1. sınıf malzeme ve sertifikalı ürünlerdir.) Sıradan bir mdf veya sunta maliyeti 15.000 TL – 20.000 TL arasındadır.
 • Elektrik hattı ve aksamı: 20.000 TL (sıradan bir ev tesisatı kullanılmaz ve tavsiye edilmez.) Normal bir tesisat eklemeniz 5000 TL ila 10.000 TL arasındadır.

Tiny House Modelleri

Tiny house modelleri genel olarak standart boyutlardadır. Renk ve tasarım olarak ve evlerde kullanılan materyaller olarak ortaya farklılıklar çıkabilir. Daha çok ahşaptan ve oluklu cephe panellerinden elde edilen bu evlerin yaz ve kış mevsimlerinde kullanımı oldukça uygundur.
ev
05.12.2020
75.775