ev

Tiny House Ev Fiyatları

Aralık 5, 2020

Tiny House Ev Fiyatları

Bu ürünlerin uygulanması ile ürünün fiyatları belirlenir. Tiny House Fiyatı: evin dış ve iç kaplamasına göre fiyatlar ilave kullanılacak eşya durumunu göz önüne aldığımızda 6 metrelik tiny house fiyatı 152.000 ₺ ile 237.000 ₺ arasında değişir. En iyi maliyeti hesaplayabilmek için talep listesi oluşturmanız önem arz etmektedir.

Küçük evlerin fiyatlarına geçmeden önce bir kaç dakikanızı ayırarak (tahmini 10 dakika ile 15 dakika okuma süresi) lütfen bu sayfayı inceleyiniz. Emin olun sizin için harika bilgileri paylaşıyor olacağız bu sayfada. Bu sayfada okuduğunuz yazılardan sonra fikriniz değişecek ve aslında doğru bildiklerinizin ne kadar da yanlış olduğunu çözümleyeceksiniz.

Tiny House Fiyat Listesi | Son güncelleme: 16 Temmuz 2021
Uzunluk↓ Genişlik Yükseklik Nakliye Fiyat Listesi 
4 metre 2.55 cm 4 maksimum DAHİL 152.000 ₺ + KDV
5 metre 2.55 cm 4 maksimum DAHİL 163.000 ₺ + KDV
6 metre 2.55 cm 4 maksimum DAHİL 172.000 ₺ + KDV
7 metre 2.55 cm 4 maksimum DAHİL 186.000 ₺ + KDV
8 metre 2.55 cm 4 maksimum DAHİL 209.000 ₺ + KDV
9 metre 2.55 cm 4 maksimum DAHİL 223.000 ₺ + KDV
10 metre 2.55 cm 4 maksimum DAHİL 237.000 ₺ + KDV
 • Thermowood Ağaçlar – Uygulama yapılan ağaçların üzerine uygulanacak olan boya ve cilalar TSE belgeli olup sağlık sertifikalarına sahiptir.
 • Isı yalıtımı olarak Khnouf marka mineral taş yünü ısı yalıtımı konulacaktır. Dış cephede nefes alan ve su geçirmeyen nem ve buhar bariyeri Tvek kullanılacaktır.
 • 45-60 günde teslimat

 

 

 

Tiny House Videomuzu inceleyebilirsiniz.

Tiny House Nedir?

Avrupa’da  2008 yılında büyük annesini ziyarete giden ve annesinin evinin çatısının akıttığını ve gerçekten bu tamiratı yaptırabilecek bütçesinin olmamasından kaynaklı olarak çareyi kendilerine ait küçük bir ev yapma fikri ile doğmuş ve şuan Dünyada 1.000.000 ‘un üzerinde ailenin yaşadığı küçük ama şirin evler olduğunu söyleyebiliriz. (Rivayete göre bu şekilde ne kadar doğru bizde bilmiyoruz.) Bu evler her ne kadar tiny house olarak bilinsede aslında tiny house römorklu ve taşınabilir mobil evler olma özelliğini taşımaktadır.

Ahşap Yürüyen Ev

* Tekerlekli Ahşap Yürüyen Ev’den bir görüntü; (görselde yer alan ürün Gorgor.House®’un tescilli ürünü Zaytoz‘dur.)

Bir akım gibi görülen ve neredeyse bütçesi elverişli olan herkesin ilk önce yatırım yaptığı alanlardan biri hiç şüphesiz ki, Tiny house, yani mobil küçük evler, Bu evler bir çok ihtiyaçı karşılayan ancak standart bir evden oldukça küçük boyutlarda olan evlerdir. Bu evleri şık tasarımların yanı sıra minik boyutları ile oldukça fazla dikkat çeken bu ve daha çok deniz kıyısı, göl kenarı, ormanlık alan ve boş arazi gibi alanlara çekme karavankültürünü benimsemiş (Doğaya ve bulunduğu ortama saygılı olan) mobil ev yaşantısı kendisi için bir yaşam biçimi haline gelen bu minimalist evlerde yaşayan ve yaşamak isteyenler için moderinize edilmiş halidir: 

Biz Gorgor.House® ekibi olarak karavan kültürü ile yaşamını sürdüren veya sürdürmek isteyen kişiler için “çekme karavan” ‘dan ziyade sizinle beraber uzun yıllar yaşayacak ve sağlığınız için çok iyi bir ürün olan Ahşap Çekme Karavan veya Ahşap Tiny House olarak yada Ahşap Yürüyen Ev ismini de verdiğimiz ürünlerin üretimini gerçekleştirerek sizlerin doğa ile uyumlu, istenildiğinde farklı bölgelerde konaklama imkanı sunmayı amaçlayan ergonomik ve dayanıklı 4 mevsimi yaşayabileceğiniz ısı yalıtımı yüksek oranda ön planda olan bu evlere verdiğimiz diğer bir isimdir: Tiny House Dünya genelinde Küçük Ev olarak bilinmektedir.

verandalı tekerlekli küçük evler

*Verandalı tiny‘den bir kare. Tüm tiny mobil evler‘de veranda ve pergole yapılabilmektedir.

Tiny House’un küçük bir ev doluğunu ve ihtiyaça göre römorklu veya römorksuz “Tekerlekli veya Tekerlekliz”olarak üretilebileceğini unutmayınız!

Sırasıyla ele alacağımız konuları şu şekilde sıralamak istiyoruz

 1. Tekerlekli Tiny House
 2. Tekerleksiz Tiny House
 3. Taşınabilir Tiny House
 4. Sabit Tiny House
 5. Tiny House Yasal mı?

Bu dört farklı başlık altında size tiny house’un aslında sadece tekerlekli bir ev olmadığını anlatmak için böyle bir yazı hazırladığımızı ve bu yazı sonrasında Avrupada’ yaygın olan ülkemizde ise Pandemi nedeni ile ilgi görmeye başlayan tini house’un küçük mobil ev olduğunu anlamanıza yardımcı olacak bilgileri paylaşmak istedik tüm gayemiz bu yönedir umarım bunu başarabiliriz.

 • 1-) Tekerlekli Tiny House Nedir? genellikle imarsız araziler üzerine konulmak üzere üretilmekte olan uzunlukları 6 metreden başlayıp 7 ve 8 metre hatta 10 metreye kadar büyüyen küçük ama 2+1 evde olmasını istediğiniz tüm yaşamsal fonksiyonların yer aldığı bir ev türüdür. Tekerlekli mobil evler’de 2 ila 6 kişiye kadar yaşam alanı oluşturulabilir ve rahatlıkla bir ailenin yaşayabileceği düzeyde dizayn edilir. Diğer ürünlerden ayıran en önemli özelliği bu ürünler (Tekerlekli + Ruhsatlı + Plakalı) olmasıdır.
 • 2-) Tekerleksiz Tiny House Nedir? bu ürünler yani tekerleksiz küçük evler ekonomik anlamda düşük olan kesimlerce talep edilmekte olup bu ürünler imarlı araziler için uygundur. Tekerleksiz Tiny House Fiyatı: 75.000 ₺ ‘den başlayıp 120.000 ₺’ye kadar talep edilen malzeme türüne ve donanıma göre değişkenlik göstermektedir. İmarsız araziler için emsal teşkil edecek, kurulum yapılacak olan bölgede konteyner veya buna benzer yapılaşmalar gözlemlenmelidir. Bu tarz yapılaşma yoksa ilgili belediye ve mahalle muhtarınız ile iletişime geçerek bu tarz yapıların yapılıp yapılamıyacağınız sonucunda verilen karar ile beraber tekerleksiz taşınabilir ev üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu ürünlerin uzunlukları ve genişlikleri aynıdır. Tekerleksiz ev yüksekliği 3.20cm olmalıdır. Bunun sebebi ise bu ürünleri taşıyacak olan (Lowbed) türü ağır yük nakliyesi ile kara yolunda adrese giderken kara yolu üzerinde yer alan üst geçit ve köprü yüksekliğine değmeyecek şekilde üretilmesi gerektiğidir. Bu ürüne tekerlek takılabilir fakat ruhsat ve plaka alınamaz. Ruhsat ve plaka alınabilmesi için 1. Şıkta yer alan Tekerlekli Tiny House kısmında yer alan özellikler geçerli olması (Karayolu yönetmeliğine uygun şartlarda üretilmesi gerekir.) Bu sebeple sadece bu ürüne tekerlek taşınabilmesi için takılabilir ancak karayolunda taşınamaz.
 • 3-) Taşınabilir Tiny House Nedir? Tekerlekli olmayan uzunlukları 6-7 ve 8 metre olup genişlikleri maksimum 3 metreye kadar ve yükseklikleri 3.20cm’e kadar üretilebilen taşıyıcı veya çekici yada vinç ile taşınabilen ürünlerdir. Taşınabilir mobil ev fiyatı ne kadar?: 120.000 ₺ ile 150.000 ₺ arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar ilave kullanılacak malzemeye göre ayrıca değişkenlik gösterebilmektedir. Bu ürünlerin üretimi gerçekleştirildikten sonra kurulum öncesi hazırlanan zemine yerleştirilerek (yerden minimum 50cm) yükseklikte ızgaralar üzerine oturtulan küçük bir ev türüdür.
 • 4-) Sabit Ev Nedir? Bu ev türleri yukarıda belirtilen ev metrajlarından daha farklı ahşap ev türleri için geçerlidir. Sabit evler imarlı araziler için uygun olup imarsız arazilere uygulama yapılamaz. Bu ürünler için ilgili belediyelerden yapı kayıt belgesi izni alınması gerekmektedir. Sabit ev  metre kare fiyatı 2.500 ₺ ile 5.000 ₺ arasında kullanılan ağaçın türüne veya iş dış kaplamada kullanılacak olan malzemenin cinsine göre değişkenlik göstermektedir.
 • Tiny House Yasal mı? Gorgor House bir ev değildir. Tiny House çekme karavan olduğundan imara tabi değildir. Tiny house çekme karavan olma özelliği ile karayolu kanununa tabi olup imar gerektimez. Kendinize ait olan imarsız arazilere koyabilirsiniz.

Buraya kadar geldiyseniz büyük olasılıkla Tiny house ve tekerleki veya römorklu ürünün ne anlama geldiğini, römorksuz olursa ruhsat ve plakalı olmayacağını, resmi römork olması halinde plaka + ruhsatlı olacağını ayrıca imarlı ve imarsız tüm şartlardaki arazilere koyabileceğimizi, sabit evlerin ise sadece imarlı araziler için uygun olduğunu, taşınabilir evlerin tekerlekli veya tekerleksiz olacağını ve tekerlekli olup ruhsatlı olmayacağını ancak (resmi projeleri tekerlekli olursa) ruhsatlı olabileceğini, taşınabilir evleri imarlı arazilere koyabildiğimizi ancak imarsız arazilere koyabilmek için çevremizde yer alan emsal teşkil edebilecek konteyner veya yapılaşmaların olup olmadığını yada ilgili belediye gerekirse muhtara danışanarak anlaşmalı olarak yapılabileceğimizi öğrenmiş olduk. (uzun süre imarın gelmeyeceği söz konusu ise ) Bakınız ilgili madde ve T.C. Mevzuat Kanunu inceleyin!

Ürünlerimizin ve sektörde üretimi yapılan tekerlekli küçük evlerin fiyatları kullanılan iskelet yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Ürünlerin iskeleti 3 farklı tip olarak yapılmaktadır.

 • Hafif Çelik İsklet (premium+standart olması gereken) uzun ömürlü olan ürün.
 • Sanayi tipi siyah boru tipi iskelet (uzun vadede dayanıksız ve paslanma gibi ) işlemler söz konusu olduğundan bu ürün pek önerilmez. “ekonomik çözümdür.”
 • Ahşap İskelet (Uzun ömürlü sağlam ayrıca doğal bir üründür.) Fiyatı diğer ürünlere göre bir miktar yüksektir fakat bu durum kullanılan ağaç türüne göre değişir.
Mobil Ev Fiyatı

Mobil Ev Fiyatı “Bu ürün Duck” modeline ait olup Gorgor.House®’un tescilli ürünüdür. 

Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen Tekerlekli Tiny House’lar sabit evlere göre oldukça uygundur. Arsa sahibi olanların bir an önce sahip olmak istediği ev türlerinden biri olan Tiny house ev akımı Avrupa’da başlamış olup her geçen gün farklı ülkelere hızla yayılmaya devam etmektedir. Hem kullanım açısından hem de görünüm açısından oldukça sevimli olan bu evleri yazlık olarak kullanmak daha fazla tercih ediliyor. Taşınabilir evler çoğunlukla ege bölgesinden talep görmektedir.

Tiny House Modelleri

Tiny house modelleri genel olarak standart boyutlardadır. Renk ve tasarım olarak ve evlerde kullanılan materyaller olarak ortaya farklılıklar çıkabilir. Daha çok ahşaptan ve oluklu cephe panellerinden elde edilen bu evlerin yaz ve kış mevsimlerinde kullanımı oldukça uygundur.

 • Tiny House İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  Tiny house yapmak isteyen, yaptırmak isteyen ya da satın almak veya kiralamak isteyen kişilerin aklında birçok soru yatıyor. Tiny house evlerin nasıl yapıldığına dair, nasıl kullanıldığına dair, hareket edip etmeme özelliği olup olmadığına dair, maliyetine dair, satın alırken fiyatlarına ve kiralarına dair ya da en basitinden boyutlarına dair sorular sık sık soruluyor.

 • Tekerlekli Ev Fiyatı Neden Yüksek?

  Ülkemizde ne yazık ki her kesimin alabileceği ve bir ev modeli olmadığı gibi tiny house ‘da kullanılan malzeme kalitesine göre fiyatlar artış göstermekte ve kesinlikle bunu evin tasarımından, görselliğine kadar tüm detayları incelediğinizde size yıllarca eşlik edebilecek bir ürün olmasının bu fiyatlara değeceğini anlayacak ve hak vereceksiniz.

 • Tini House tam donanımlı binek bir otomobil fiyatına satılmaktadır.

  Binek bir araç içerisinde 2 kişilik bir aile ile ömür boyu yaşama şansınız yoktur. (ülkenin her yerine gezebilir, dilediğiniz yerde tatilinizi yapabilirsiniz,) 21m2’lik bir Tiny House ev içerisinde yaşamınızı sürdürebilmek için tüm ihtiyaçınız olan (Beyaz eşya) ve diğer tümg ereçlerin yer aldığı, gereksiz malzemelerin ve ürünlerin paket içeriğinden çıkırılıp faydalı malzemelerin ev içerisine yerleştirilmiş olması, hiç şüphesiz bu ürünü zirvede tutuyor.

 • İyi tamamda bu kadar para bu ürüne verilmesi mantıklı mı?

  Dediğinizi duyar gibiyim. Bu evler asla ve asla kiminin parasına, kiminin zevkine göredir demiyeceğim. Kesinlikle bu ev ihtiyaçı olan ve hemen hemen (isteriz) herkesin sahip olmasını istediğimiz bir üründür. Bir otomobil düşünün buotomobilin Türkiye ve hatta Dünyanın her bölgesine gidebildiğini ve yıllarca sorunsuz kullanabileceğiniz hiç masraf etmeden oto tamircilerden uzak bir hayat yaşayabileceğiniz bu otomobil’in motorsuz versiyonudur.

  Tiny House’da kullanınan malzemeler gerçekten çok nadir! ve ülkemizde olmadığı gibi finlandia ve muadil ülkelerden talep edilip ülkemize getirilen özü çekilmiş (içerisinde su olmayan, kurtlanma ve çürümeye karşı 100 yıl garantili bir üründür.) lambiri ahşaplar, çatı ve tiny house karavan etek altı olarak belirttiğimiz bölümlerde kenet sac ve çatı alanında ise aynı ürünün devamı kullanılmaktadır. Tiny House Ahşabı size doğal bir görünüm verirken ürünün uzun yıllar sağlıklı ve sorunsuzca size eşlik edebilmesi için üretildiğini unutmayınız.

 • Tiny House Maliyet Hesaplama

  Bu ürünü eğer standar 3. sınıf budaklı bir ahşaptan, mutfak ve banyonun mdf lam’dan, diğer iç ve dış kaplamanın lambiriden, çatı alanının mebrandan yapmaya kalkarsak, 150.000 TL’lik bir tekerlekli karavan’ın maliyetini  sanırım römork hariç; 30.000 TL çivarında olacaktır.

  Tiny house maliyeti: 139.900 ₺ ile 189.900 ₺ arasında değişiklik İlave donanım ve özelliklere göre bu fiyat değişiklik göstermektedir. Güncel Fiyat için bizi arayın: 0216 706 56 16 Ancak genel olarak bakıldığı zaman oldukça kullanışlı olan ve kafanızı dağıtmanız için koşa koşa vakit geçirmeye gideceğiniz bu evlerin maliyeti her zaman her bütçeye uygundur.

  Toparlamak gerekirsek; bu ürünün maliyeti yaklaşık olarak bu şekilde olup, nakliye + işçilik + kar  + devletin alacağı vergi dahil edilmemiş halidir. Bu fiyatları yazmamızın amacı (İnsanların 100.000 TL’ye bir apartman dikebiliriz dediklerine istinaden yazılmıştır.) Bu fiyata (apartmanı bir yere götüremez ve hiç bir ihtiyaçınızı karşılayamazsınız, karşılaştırma yaparken ve bizi aradığınızda bunları göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Öncelikle araştırma yapmanız bilgi sahibi olmanız gerçekten çok önemldir)

 • Tiny House Ne İşe Yarar?

  Tiny house olarak bilinen ya da mikro evler, küçük evler ve minik evler gibi çeşitli isimlerle de adlandırılmakta olan bu ev modelleri, renkli ve mini boyutlara sahiptir. Yaz tatillerinizi az ve öz insan sayısıyla geçirmek ve özellikle de eşiniz, partneriniz ya da yakın bir dostunuzla baş başa geçirmek istediğinizde bu evlerden faydalanabilirsiniz. İster hazır olarak tatil kasabalarında ya da şehirlerden uzak yerlerde, göl kıyılarında ve ormanlarda sunulan evleri tercih edebilir, isterseniz de tamamen kendinize özel yaptırabilirsiniz.

 • Tiny House Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Tiny house satın alırken ya da yaptırırken ya da en basitinden kiralamak isterken mutlaka dikkat edilmesi gereken kısımlar mevcuttur. Bazı evler günü birlik yapıldığı için tuvalet ve lavabo kısımları olmayabilir. Bu nedenle vakit geçireceğiniz süreyi göz önünde bulundurarak mutlaka tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak seviyelerde olmasına dikkat etmelisiniz.

 • Tiny House Neden Bu Kadar Trend Oldu?

  Tiny house yani bir diğer adıyla mikro evler her geçen gün daha fazla popüler ve trend olmaya devam ediyor. Hızla yayılmakta olan ve eşiyle, dostuyla ya da partneriyle kısa da olsa baş başa vakit geçirmek isteyenlerin ilk durakları ve tercihleri arasında bu ev modelleri yer alıyor. Hem her yerde konuşlanabildiği için hem de maliyeti düşük ve kullanımı çok rahat olduğu için, trend olmaya hızla devam ediyor.

 • Tiny House Nasıl Yapılır?

  Eğer kendiniz yapmak isterseniz, Tiny house evlerinin yapımı oldukça kolaydır. Gerekli olan tüm materyal ve malzemeleri satın aldıktan sonra montajına başlayabilirsiniz. Tiny house için uygun bir köşe bulmalı, çizimleri üzerinden alınması gereken malzemelerin boyutlarını belirlemeli ve sonrasında montajına başlamalısınız.

  En Uyguna Tiny House Nasıl Alabilirim?

  Civarınızda Tiny house için uygun olan alanlara mutlaka bu ev modelleri yapılır. Sizler de size en yakın ya da en uzak civarlarda bulunan Tiny house modellerini araştırarak, sizin bütçenize en uygun olanı ve özellik açısından da isteklerinize uygun olanı bularak satın alabilirsiniz.

 • Tiny House Depreme Dayanıklı Mıdır?

  Kullanılan malzemelerinin sağlamlığından ve boyutunun oldukça küçük olmasından ötürü Tiny house modelleri depreme oldukça dayanıklıdır. Bu evler yerden temelli şekilde değil, birkaç milim yukarıda kalacak şekilde yapılır ve evlerin altında tutucu paneller mevcuttur.

 • Bu Evler Hangi Maddeden Yapılmaktadır?

  Karşınıza birçok renkte ve tasarımda Tiny house modelleri çıkabilir. Bu evlerde çimento, tuğla ve benzeri inşaat malzemelerinin yerine ahşap ve prefabrik panelleri gibi daha hafif ve montesi daha kolay olan malzemeler kullanılır. Bu nedenle kullanımı kolay, maliyeti de oldukça düşüktür.

 • Tiny House’lar Isı Yalıtımlı Mıdır?

  Tiny house modelleri hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanıma uygun oldukları için mutlaka ısı yalıtımlı şekilde yapılır. Isı yalıtımı bulunan Tiny house ev modellerini yazın serin bir şekilde kışın ise daha sıcak bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Dört mevsim boyunca kullanıma uygun olan ev modelleridir.

 • Tiny House Hemen Yanar Mı?

  Kullanılan malzemelerin yalıtımlı olması ve korunaklı olmasından ötürü Tiny house mini ev modelleri hemen yanmaya meyilli değildir. Malzemelerinin her hangi bir yeri yanmaya başladığı zaman kısa süre içerisinde söndürülerek büyük bir yangının önü kesilebilir.

 • Satın Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Tıpkı normal bir ev alıyormuş gibi, emlakçılar ile görüşerek bütçenize ve zevkinize en uygun Tiny house ev modellerini satın alabilirsiniz. Emlakçınızla anlaşarak, evleri görmeye gidebilir ve satın almaya karar verdiğiniz zaman gerekli olan işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.

 • Tiny House Kiralama Seçeneği Mevcut Mudur?

  Yaptırılabilen ve satın alınabilen Tiny house ev modelleri için kiralama seçenekleri de mevcuttur. Göl kıyısında, sahil kasabalarında ya da orman içlerinde kurulu olan bu evlerin kiralama seçeneğinden faydalanarak istediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz.

 • Tiny House Yaptırmak Mantıklı Mıdır?

  Tiny house yaptırmak yaz ve kış aylarında tatile girdiğiniz zaman hem değişiklik yaşamak hem de kafanızı dinlemek ve bedeninizi dinlendirmek, en önemlisi de en yakınınız ve sevdiğiniz kişiyle vakit geçirmek için Tiny house yaptırabilir ya da satın alabilirsiniz.

 • Tiny House Yönetmeliği Var Mı?

  Resmi bir şekilde satın almak istediğinizde, alım yapıp yapamayacağınıza dair Tiny house yönetmeliği mevcuttur ve bu alandaki uzman emlakçılar bu konuda bilgi verebilir.

 • Tarla Statüsünde 500 Metrekarelik Bir Yerim Var. Tiny House Yaptırabilir Miyim?

  Tiny house modelleri oldukça küçük boyutlara sahip olduğu için, 500 metrekarelik bir alana rahatlıkla Tiny house yaptırabilir ve istediğiniz zaman kullanımına geçebilirsiniz.

 • Tiny House Yüksekliği Ne Kadar?

  Yapılacağı alana ve özelliklerine göre Tiny house boyutları, yükseklikleri ve metrekare alanında farklılıklar görülebilir. Ancak standart olan bir Tiny house yüksekliği 3.90 metrenin üzerine geçmemektedir.

 • Öncelikle Tiny House Römork Ne kadar?

  Ruhsat + Plaka + Şase Numarası (vergiler, noter masrafı) 70.000 TL (8 metrelik tiny house römork fiyatı) Gördüğünüz gibi standart bir karavan fiyatını hemen hemen ikiye katladı sadece römork’ü (ilan siteleri ve römork üreten firmalardan bu fiyatları teyid edebilirsiniz.)

 • Römork Fiyatı: 50.000 TL
 • Thermowood fin çamı: (3. sınıf lambiri 3.000 ila 5.000 TL arasındadır tavsiye edilmez ve firmamız üretimini yapmaz, kurtlanma ve çürüme yapmaktadır ömrü 10 – 15 yıldır.) (100m2) 25.000 TL – 30.000 TL arasında değişmektedir.
 • Metal aksamı: (ahşapların ve iç-dış yüzeydeki malzemelerin uygulanabileceği karkas) 7.000 TL
 • Kenet çatı ve etek altı sac kaplama: (trapez sac maliyeti 500 ila 750 TL tavsiye edilmez ve firmamız üretimini yapmaz.) 5.000 TL
 • Doğrama: 10.000 TL (standart ev doğraması ile kıyaslamayınız lütfen. Bir evin doğraması 10.000 TL tamamı tutarken buradaki araç üzerinde yer alan malzemenin bir kaç penceresi size göre yüksek gelebilir.)
 • Mutfak + Banyo: 50.000 TL (kullanılan malzeme avrupa standartlarında olup 1. sınıf malzeme ve sertifikalı ürünlerdir.) Sıradan bir mdf  veya sunta maliyeti 15.000 TL – 20.000 TL arasındadır.
 • Elektrik hattı ve aksamı: 10.000 TL (sıradan bir ev tesisatı kullanılmaz ve tavsiye edilmez.) Normal bir tesisat eklemeniz 500 TL ila 1000 TL arasındadır.