trende

Off Road Karavan Fiyatları

Off Road Karavan Fiyatları

Off Road Karavan Fiyatları

“Plakalı Off Road Karavan Fiyatı 300.000 TL ile 700.000 TL arasında satılmaktadır. Off Road Karavanı fiyatları paket içeriklerine göre değişiklik göstermektedir.” Verilen fiyat 3.90 metre uzunluğundaki bir adet Gorgor Camper modeli için geçerlidir. Türkiye’de ki çekme karavan fiyatları üreticilerinim modelleri ve kullandıkları malzemeye bağlantılı olarak yukarı yönlü fiyat artışı olabilir. Verilen fiyatlar merkez bankasının güncel döviz kuru üzerinden hesaplanmıştır. Güncel fiyat bilgisi almak isterseniz iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Çekme Karavan Fiyatları

Eğer bir çekme karavan satın almak istiyorsanız off road çekme karavan fiyatı 300.000 TL ile 700.000 TL arasında kullanılan malzemeye göre değişmektedir. 

Off Road Karavan Ev Fiyat Listesi | Son güncelleme: 18 Mayıs 2023

Genişlik Uzunluk Ağırlık Fiyat 
2.20 metre 3,90 metre 750kg 300.000 TL
2.20 metre 4.75 metre 750kg (yakında) 550.000 TL
2.20 metre çft dingilli bağımsız süspansiyonlu 750kg (yakında) 700.000 TL

*Gorgor® modelleri Üretim süresi yoğunluğuna bağlı olarak 45-60 iş günü sürebilmektedir. Özel projelerin üretim süresi bu sürece dahil değildir.

​Off Road Karavan Fiyatlarına Nakliye Dahil midir?

Bu sorunun cevabı üreticiden üreticiye değişiklik göstermektedir. Ancak firmamızdan satın alacağınız bir adet çekme karavan için yükleme ve indirme 150km’ye kadar ücretsiz olarak adresinize kadar teslim etmekteyiz. Eğer losyonunuz İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Düzce, Bolu, Çanakkale, Bursa illeri ise nakliye ücreti ödemezsiniz.

Off Road Güneş Enerji Paneli Uygulaması?

Taşınabilir evlerde ısınma ve enerjiyi sağlayacak olan ürün hiç şüphesiz güneş enerji panelidir. Bu ürün Tekerlekli ev veya mobil evlerde ihtiyaçlarınızı karşılayacak tek üründür. Solar panel olarak da bilinen bu teknoloji güneşten aldığı enerji ile minik evinize enerjiyi ulaştırır ve yıl boyunca ücretsiz enerji sağlar. Bir önceki üretimimizdeki bir Off Road güneş enerji paneli uygulamasını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Video güncellenmektedir.

 

 

 

Off Road Karavanı İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Off Road karavanı yapmak isteyen, yaptırmak isteyen ya da satın almak veya kiralamak isteyen kişilerin aklında birçok soru yatıyor. Off Road karavan evlerin nasıl yapıldığına dair, nasıl kullanıldığına dair, hareket edip etmeme özelliği olup olmadığına dair, maliyetine dair, satın alırken fiyatlarına ve kiralarına dair ya da en basitinden boyutlarına dair sorular sık sık soruluyor.

Off Road Karavan Fiyatı Neden Yüksek?

Ülkemizde ne yazık ki her kesimin alabileceği ve bir ev modeli olmadığı gibi Off Road Çekme Karavan ‘da kullanılan malzeme kalitesine göre fiyatlar artış göstermekte ve kesinlikle bunu evin tasarımından, görselliğine kadar tüm detayları incelediğinizde size yıllarca eşlik edebilecek bir ürün olmasının bu fiyatlara değeceğini anlayacak ve hak vereceksiniz.

Off Road Karavanı tam donanımlı binek bir otomobil fiyatının altında satılmaktadır

Binek bir araç içerisinde 2 kişilik bir aile ile ömür boyu yaşama şansınız yoktur. (ülkenin her yerine gezebilir, dilediğiniz yerde tatilinizi yapabilirsiniz,) 21m2’lik bir Off Road Karavan içerisinde yaşamınızı sürdürebilmek için tüm ihtiyacınız olan (Beyaz eşya) ve diğer tüm gereçlerin yer aldığı, gereksiz malzemelerin ve ürünlerin paket içeriğinden çıkarıp faydalı malzemelerin ev içerisine yerleştirilmiş olması, hiç şüphesiz bu ürünü zirvede tutuyor.

İyi tamamda bu kadar para bu ürüne verilmesi mantıklı mı?

Dediğinizi duyar gibiyim. Bu evler asla ve asla kiminin parasına, kiminin zevkine göredir demeyeceğim. Kesinlikle bu ev ihtiyacı olan ve hemen hemen (isteriz) herkesin sahip olmasını istediğimiz bir üründür. Bir otomobil düşünün bu otomobilin Türkiye ve hatta Dünyanın her bölgesine gidebildiğini ve yıllarca sorunsuz kullanabileceğiniz hiç masraf etmeden oto tamircilerden uzak bir hayat yaşayabileceğiniz bu otomobil ’in motorsuz versiyonudur.

Off Road Camper Maliyet Hesaplama

Off Road Camper maliyeti: 200.000 ₺ ile 400.000 ₺ arasında değişiklik İlave donanım ve özelliklere göre bu fiyat değişiklik göstermektedir. Güncel Fiyat için bizi arayın: 0545 201 0001 Ancak genel olarak bakıldığı zaman oldukça kullanışlı olan ve kafanızı dağıtmanız için vakit geçirmeye gideceğiniz bu evlerin maliyeti her zaman her bütçeye uygundur.

 

Off Road Camper Ne İşe Yarar?

Off Road Camper olarak bilinen ya da mikro evler, küçük evler ve minik evler, off road camper, kamp karavanı, gibi çeşitli isimlerle de adlandırılmakta olan bu ev modelleri, renkli ve mini boyutlara sahiptir. Yaz tatillerinizi az ve öz insan sayısıyla geçirmek ve özellikle de eşiniz, partneriniz ya da yakın bir dostunuzla baş başa geçirmek istediğinizde bu evlerden faydalanabilirsiniz. İster hazır olarak tatil kasabalarında ya da şehirlerden uzak yerlerde, göl kıyılarında ve ormanlarda sunulan evleri tercih edebilir, isterseniz de tamamen kendinize özel yaptırabilirsiniz.

Off Road Camper Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Off Road Camper satın alırken ya da yaptırırken ya da en basitinden kiralamak isterken mutlaka dikkat edilmesi gereken kısımlar mevcuttur. Bazı evler günü birlik yapıldığı için tuvalet ve lavabo kısımları olmayabilir. Bu nedenle vakit geçireceğiniz süreyi göz önünde bulundurarak mutlaka tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak seviyelerde olmasına dikkat etmelisiniz.

Off Road Karavanı Neden Bu Kadar Trend Oldu?

Çekme karavan, off road karavanı yani bir diğer adıyla mikro evler her geçen gün daha fazla popüler ve trend olmaya devam ediyor. Hızla yayılmakta olan ve eşiyle, dostuyla ya da partneriyle kısa da olsa baş başa vakit geçirmek isteyenlerin ilk durakları ve tercihleri arasında bu ev modelleri yer alıyor. Hem her yerde konuşlanabildiği için hem de maliyeti düşük ve kullanımı çok rahat olduğu için, trend olmaya hızla devam ediyor.

Off Road Karavanları Nasıl Yapılır?

Eğer kendiniz yapmak isterseniz, çekme karavan evlerinin yapımı oldukça kolaydır. Gerekli olan tüm materyal ve malzemeleri satın aldıktan sonra montajına başlayabilirsiniz. off road camper için uygun bir köşe bulmalı, çizimleri üzerinden alınması gereken malzemelerin boyutlarını belirlemeli ve sonrasında montajına başlamalısınız.

Off Road Camper Depreme Dayanıklı Mıdır?

Kullanılan malzemelerinin sağlamlığından ve boyutunun oldukça küçük olmasından ötürü Off Road Karavan modelleri depreme oldukça dayanıklıdır. Bu evler yerden temelli şekilde değil, birkaç milim yukarıda kalacak şekilde yapılır ve evlerin altında tutucu paneller mevcuttur.

Bu Evler Hangi Maddeden Yapılmaktadır?

Karşınıza birçok renkte ve tasarımda Off Road Karavan modelleri çıkabilir. Bu evlerde çimento, tuğla ve benzeri inşaat malzemelerinin yerine alüminyum veya fiberglass ve prefabrik panelleri gibi daha hafif ve montesi daha kolay olan malzemeler kullanılır. Bu nedenle kullanımı kolay, maliyeti de oldukça düşüktür.

Off Road Karavanlar Isı Yalıtımlı Mıdır?

Off Road Camper modelleri hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanıma uygun oldukları için mutlaka ısı yalıtımlı şekilde yapılır. Isı yalıtımı bulunan Off Road Karavan ev modellerini yazın serin bir şekilde kışın ise daha sıcak bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Dört mevsim boyunca kullanıma uygun olan ev modelleridir.

Off Road Karavanlar Hemen Yanar Mı?

Kullanılan malzemelerin yalıtımlı olması ve korunaklı olmasından ötürü Off Road Karavan mini ev modelleri hemen yanmaya meyilli değildir. Malzemelerinin her hangi bir yeri yanmaya başladığı zaman kısa süre içerisinde söndürülerek büyük bir yangının önü kesilebilir.

Satın Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Tıpkı normal bir ev alıyormuş gibi, üreticiler ile görüşerek bütçenize ve zevkinize en uygun Off Road Camper modellerini satın alabilirsiniz. Bizi arayarak evlerimizi görmeye gidebilir ve satın almaya karar verdiğiniz zaman gerekli olan işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Off Road Karavan Kiralama Seçeneği Mevcut Mudur?

Yaptırılabilen ve satın alınabilen Off Road Karavan modelleri için kiralama seçenekleri de mevcuttur. Göl kıyısında, sahil kasabalarında ya da orman içlerinde kurulu olan bu evlerin kiralama seçeneğinden faydalanarak istediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz.

Off Road Karavanı Yaptırmak Mantıklı Mıdır?

Off Road Karavan yaptırmak yaz ve kış aylarında tatile girdiğiniz zaman hem değişiklik yaşamak hem de kafanızı dinlemek ve bedeninizi dinlendirmek, en önemlisi de en yakınınız ve sevdiğiniz kişiyle vakit geçirmek için Off Road Karavan yaptırabilir ya da satın alabilirsiniz.

TESCİL VE MUAYENE YÜKÜMLÜLÜĞÜ

Off Road Karavanlar Karayolları Trafik Kanununun 3. Maddesi ve Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 3.Maddesinin C bendinin 20.Bölümüne göre ‘’römork’’ olarak tanımlanan ”O sınıfı motorsuz araç” vasfındadırlar. Diğer yandan,“Off Road Karavanlar” römork vasfında olduğundan tescilleri Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 42. Maddesine yapılmaktadır.

Ancak aynı maddedeki düzenlemeye göre, yüklü ağırlığı 750 kg.’ın altındaki römork ve yarı römorklar tescile tabi değildir Yanısıra, “Off Road Camper” bir motora sahip olmadığından dolayı Motorlu Taşıtlar Vergisine tabii değildir. Ancak kara yollarında seyir halinde iken geçerli muayenesinin yapılmış olması gerekir.

Söz konusu araçlardan karayolunda seyredecekler için Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre araçların yapım ve kullanım bakımından karayolu yapısına ve trafik güvenliğine uyma zorunluluğunu yerine getirmek üzere “uygunluk onayı” verilmektedir.

Diğer yandan, “Off Road Karavanlar”, trafik yönetmeliklerine tabii araçlar vasfında olup, aşağıdaki düzeleme uyarınca plaka, ruhsat ve trafik tescil işlemleri ikmal edildikten sonra başkaca bir izine ihtiyaç olmadan kullanılabilirler.

Son güncelleme: 03.02.2023