trende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Kurumsal » Sıkça Sorulan Sorular

Evet, burada bir ziyaret rezervasyonu yapabilirsiniz . Ziyaretçileri memnuniyetle karşılıyoruz ve Minik Evlerimiz için tutkumuzu paylaşmaktan keyif alıyoruz. Hareket halinde en az 10 minik ile çok aktif bir fabrikamız ve ayrıca içinden geçmeniz için birkaç teşhir evimiz var. Teşhir alanımız İstanbul’da yer almaktadır  ancak üretim yerimize randevu ile ziyaretçi kabul ediyoruz. Lütfen bizi 0216 706 56 16‘ı veya 0545 455 84 61 ‘i arayın veya sadece çevrimiçi info@gorgorhouse.com mail adresinden randevunuzu alın, böylece size etrafı gezdirmek ve genel olarak küçük evler hakkında sohbet etmek için biraz zaman kazanabiliriz. Fabrikamız Pazartesi – Cuma (09:00 – 16:30) ve Cumartesi sabahı sadece randevu ile açıktır .

Evet. İstanbul / Sancaktepe teşhir alanımızda Pazartesi – Cuma (09:00 – 16:30) ve Cumartesi sabahı sadece randevu ile açıktır.  Pazar KAPALI Ziyaretçileri memnuniyetle karşılıyoruz

TÜM teklifler ÜCRETSİZDİR. Her model sayfasının altındaki Teklif Talep Formunu e-posta ile gönderin, arayın veya doldurun .

Ne yazık ki değil. Tasarımı, inşaatta bilinmeyen bir deneyime sahip bir izleyici kitlesine etkin bir şekilde ileten kapsamlı bir belge üretmenin çok fazla karmaşıklığı vardır. Bu sebeple plan satışı yapmıyoruz.

Minik evlerin tekerlekler üzerine inşa edilmesinin iki ana nedeni vardır. Birincisi, tekerlekli olarak yapıldığında araç sınıfında olduğu için yapı ruhsatı gerektirmediği için karavanlarla aynı düzenlemeye giriyor. İkincisi, hareketliliktir, çünkü birçok Tiny Home sahibi, bağlı kalmama ve hareket edebilme fikrinden hoşlanır.

Minik Evlerimiz Hakkında

Hangi Tiny House’un sizin için doğru olduğunu bulmak oldukça derin bir süreçtir. Minik Evinizi hayalinizdeki ev yapmak için bir araya gelecek birçok yön var ve biz bu hayalin gerçeğe dönüşmesine yardımcı olmak için buradayız. Hangi modelin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu tartışmak için lütfen bizi aramaktan veya e-posta göndermekten çekinmeyin. Mimarlarımız ve tasarım ekibimiz, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli tasarımlar ve boyutlar üretti . Bunların tümü, kendi tasarım gereksinimlerinize uyacak şekilde özel olarak özelleştirilebilir.

Evet, ikisini de yapıyoruz. müşterilerimiz dilerse sadece römork veya römork + karkas yada bitmiş ürün. Bu, insanların biraz DIY (kendi minik evlerini) yapması ve bu süreçte paradan tasarruf etmesi için harika bir yoldur. Ancak, bir minik ev yapım aşamasından daha azını inşa etmeyeceğiz. Binanın tamamen yapısal olarak tasarlanmış, su geçirmez ve güvenli olduğundan emin olmamız gerekiyor.

Yapım süreleri, modele ve ayrıca Parça yapımı veya Anahtar Teslim aşaması olarak satılmasına bağlı olarak değişebilir. Ortalama olarak, yapım süreci yaklaşık 45-60 gün sürer. Mevcut iş yükümüz ve Tiny evlerinin artan popülaritesi nedeniyle bir bekleme listemiz var. Ancak, lütfen bu konuyu daha ayrıntılı görüşmek için bizi aramaktan veya e-posta göndermekten çekinmeyin.

Sadece %50 depozito talep ediyoruz. Bu, size uygun bir bina yuvası ve teslim tarihini garanti eder ve güvence altına alır. Depozito yapıldıktan sonra tasarım sürecine başlayabilir, karavanınızı sipariş edebilir, tasarım sürecini başlatabilir ve Tiny House yolculuğunuza birlikte başlayabiliriz.

Standart küçük evlerimiz, bir güvenlik panosu ile 15 amperlik bir şebeke gücüyle çalışır. Minik ev, tıpkı geleneksel bir karavan gibi bir elektrik kablosu kullanılarak prize takılabilir. Bu bağlantı için sahada bir elektrikçiye ihtiyacınız olmayacak, sadece bir uzatma kablosuna ihtiyacınız olacak. Bir güneş enerjisi sistemi de ek bir maliyetle kurulabilir veya bu daha sonraki bir aşamada eklenebilir.

Tıpkı geleneksel bir karavan gibi, küçük evlerimizde standart bir bahçe hortumu fiş bağlantısı standart olarak gelir. Bu kadar basit! Alternatif olarak, ek bir ücret karşılığında Yağmur Suyu depolama tankları ve pompaları sunarak şebekeden çıkmanıza izin verebiliriz. Tüm evlerde oluklar bulunur, ancak yoldayken boyut kısıtlamaları nedeniyle kurulmazlar.

Evet, tüm Minik Evlerimiz yalıtımlıdır. Duvarlarda Earthwool İzolasyon taş yünü ve çatıda çift kat kullanıyoruz. Ayrıca, ısıtma ve soğutma için gereken enerjiyi büyük ölçüde en aza indirerek, ek bir maliyetle yalıtımlı ısı cam ve çift camlı pencereler sunuyoruz. Zemin altında yalıtıma (yerden ısıtma talep edilirse) ihtiyacınız varsa bu da bir seçenektir ve tüm model ve tasarımlarımıza yükseltilebilir.

Minik Evlerimizin çoğu standart olarak standart bir sifonlu (konut tipi) tuvalet ile birlikte gelir. Kalifiye bir tesisatçının hizmetlerini ve kanalizasyona veya septik tanka bağlanmak için belediye izinlerini almak müşterinin sorumluluğundadır. Alternatif ve çok daha yeşil/sürdürülebilir bir seçenek olarak, sahada tesisatçı veya herhangi bir bağlantı gerektirmeyen susuz kompost tuvaletleri kurabilir ve tedarik edebiliriz.

Şu anda yoğun talep nedeniyle tüm çalışmalarımızı (Tiny House on Wheels) tekerlekli ev üzerinde yoğunlaştırıyoruz. Tekerleksiz evler Üzerindeki Küçük Ev, kervan olarak sınıflandırılmaz ve sabit konut olarak sınıflandırıldığı için tam meclis onay süreçleri gerektirir. Tekerleksiz ev tasarım ve planlardaki tüm Küçük Evler, özellikle çatı katı modelleri olmak üzere sabit konut olarak onaylanamaz. Tekerlekli ev ile ilgili başka sorularınız veya ilginiz varsa lütfen bizi arayın.

Minik evlerimiz, modele ve diğer birkaç özelliğe bağlı olarak  maksimum ağırlıkları 3,5 ton olacaktır. Küçük evlerimizi, yapıya giren her kg’ı doğrulayabilen terazilerin üzerine inşa ediyoruz. Büyük ve ağır yükleri çekme konusunda çok deneyimli değilseniz ve bunları güvenli bir şekilde taşıyabilecek uygun araçlara sahip değilseniz, nakliye için bir çekici şirketi kiralamanızı tavsiye ederiz.

Özel Tasarım

Hayır, şu anda minik evlerimizi yani tiny house’u özel olarak inşa etmiyoruz. Bununla birlikte, tüm modellerimiz alanı, doğal ışığı ve havalandırmayı en iyi duruma getirmek ve küçük bir yaşam alanı için en iyi işlevselliği sunmak üzere tasarlanmış ve test edilmiştir.

Evet, bir dereceye kadar değişiklik yapabilirsiniz! Tüm Standart Modellerimiz, döşeme, dolap, tezgah üstü, lavabo ve daha fazlası gibi bağlantı parçaları, armatürler ve kaplama seçenekleriyle kişiselleştirilebilir.

Gorgor® modellerini sadece zamana direnecek kaliteli malzemeler kullanarak inşa etmeye çalışıyoruz. Minik evlerimiz masif ahşaplarla inşa edilmiştir ve yalnızca ahşap yönleriyle katlanır ve diğer her yerde yalnızca yüksek kaliteli malzemeler kullanılır. Tüm yapı malzemelerimizi sıfırdan inşa etmek için toplu olarak satın alıyoruz, bu nedenle kullandığımız yüksek kaliteli malzemelere rağmen fiyatı mümkün olduğunca düşük tutmayı hedefliyoruz. Küçük değişikliklere izin verebiliriz, ancak bu genellikle daha pahalı bir bitmiş projeye yol açar çünkü malzemeleri toplu fiyatlardan satın almayacağız. Aydınlatma armatürleri, armatürler, lavabolar ve tuvaletler gibi ürünleri kendiniz tedarik edebilirsiniz ve bu tür eşyaları küçük evinize dahil edebiliriz.

Izgara Dışı

Evet. Tiny House tasarımınıza ekleyebileceğiniz birçok Off Grid çözümümüz var. Klima sistemleri, çeşitli kompost tuvalet seçenekleri, gazlı su ısıtma sistemi ve gazlı cihazlar, yağmur suyu depolama tankları, pompalar, gri su dahil olmak üzere tüm evinizi (sadece ışıkları değil) çalıştırmak için tasarlanmış tam kapalı güneş enerjisi sistemi paketleri sunuyoruz. sistemleri ve su filtreleri. Şebeke dışı kurulumlar ve olanaklar hakkında daha fazla sohbet etmek için bizi arayın.

Hayır, hayır! Kompost tuvaletleri günümüzde çok karmaşık ve etkili sistemlerdir. Maliyetleri, boyuta, modele ve diğer birkaç faktöre bağlı olarak 900 euro ile 3,500 euro arasında değişebilir. Hepsi 24 saat çalışan bir elektrikli fan ile gelirler, ancak çok sessiz ve ekonomiktirler, katıları kuruturlar ve ayrıca evin içindeki havayı sistemden dışarı doğru hareket ettirerek doğal kompost sürecini hızlandırırlar.

Standart değil, ancak ekstra olarak ihtiyaçlarınıza uygun bir güneş enerjisi paketi sağlayabiliriz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Tekerlekli küçük evler için en yaygın olanı kompost tuvalet ve gri su arıtma sisteminin birleşimidir. Kompost tuvalet, sıvı atıkları yönlendirir ve katı atıkları kompost haline getirir. Kullandığımız modeller Avustralya, Kanada, ve Alman yapımı olup tüm Avrupa ülkeleri kullanım için onaylanmıştır, kokusuz çalışır ve yılda 35.000 L su tasarrufu sağlayabilir. Gri su, bir gri su filtreleme sistemi ve yağ tutucularla arıtılabilir. Genel olarak konuşursak, temiz su bahçenizde yeniden kullanılabilir veya peyzaja doğrudan salınabilir. Atıkların şebekeden bağımsız olarak işlenmesiyle ilgili özel gereksinimleri yerel belediyenize danışmak önemlidir.

Kullandığımız kompost tuvalet odası üreticinin talimatlarına göre alanda tam zamanlı yaşayan 2 yetişkin için yaklaşık her 6 ayda bir değiştirilmelidir. Diğer kompost tuvalet seçenekleri sunuyoruz ve bakım, sistem boyutuna ve diğer birkaçına göre değişebilir. Tuvalet sistemleri ve bakım süreçleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Teslimat

Türkiye çapında teslimat yapan saygın ve güvenilir bir çekme şirketi ile ortaklık kurduk. Bu hizmet Minik Evinizi fabrikamızdan kapınıza kadar tamamen sigortalar. Teslimat ek bir maliyettir. Lütfen teslimat web sayfamıza bakın veya bir teklif için iletişime geçin. Ancak çoğu ürünlerimizde nakliye dahildir. Bu konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Finans

Standart Anahtar teslimi komple modellerimizin tüm fiyatları web sitemizde FİYAT VE TEKNİK BİLGİ alanında yer almaktadır. Tamamen bağımsız anahtar teslimi küçük evlerimiz, büyük modeller için 250.000 ₺  yaklaşık 600.000 ₺ ‘ye kadar değişiyor.

Toplam fiyatı 2 taksite bölen bir ödeme planı sunuyoruz. Her taksit, aşağıda belirtildiği gibi her aşamanın tamamlanmasından sonra ödenir; 50% iş başlangıcı kalan %50 minik ev teslimi fabrikadan çıkmadan önce.

Küçük Ev Düzenlemeleri

Minik Evlerimiz “Karavan” olarak kabul edilir ve belediye onayı gerektirmez. Otoban ve Ulaştırma ve Ana Yollar Departmanına (Karayolları) önceden kayıtlı bir VIN/Şase numarası ile gelecekler. Karavanlar, belediyeden onayları gerektirmez, ancak belediye meclisi, birinin kalıcı olarak yaşayabileceği süreyi sınırlayabilir. Bu karar belediyeden belediyede ve Devletten Devlete değişebilir. Daha fazla bilgi ve mevcut düzenlemeler için yerel belediyenizle iletişime geçmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Tekerlekli küçük evler karavan olarak sınıflandırılır. Yani yolda sürmek veya taşımak için herhangi bir özel izne ihtiyacınız yok. Yalnızca, belirli küçük ev modelini doğru çekme aşamaları ve güvenlik gereksinimleriyle çekebilecek uygun araca sahip olmanız gerekir. *Tavsiyemiz 4×4 veya 2 bin motor üzeri suv araçlar iledir.

Minik evlerimizi karavanlar için geçerli olan yönetmeliklere uygun olarak treyler üzerine inşa ediyoruz. Karavanlarda ve diğer taşınabilir meskenlerde özel arazilerde yaşama kuralları genellikle yerel meclis düzeyinde mevcut olduğundan, neye izin verildiği konusunda geniş bir açıklama yapmak mümkün değildir. Bazı bölge belediyeleri tekerlekli evleri aktif olarak karşılarken, diğerleri daha temkinli ve hatta dirençli. Bölgenizdeki belediye çağrı merkezi ile iletişime geçmeli ve doğrudan onlara sormalısınız. ‘Küçük ev’ teriminin farkında değillerse, genellikle birbirinin yerine geçebilen karavan yasalarını sorun.

Kendi mülkünüze sahip olmak en iyi çözümünüz olacaktır. Ancak minik evinizi park etmek için daha ekonomik seçenekler var. Bazı insanlar araba yollarını veya arka bahçelerini Karavan veya Küçük Evleri olan kişilere kiralar. Minik evlerimiz treylerler üzerine inşa edildiğinden ve karavanlar için geçerli olan yönetmeliklere uygun olduğundan, çoğu Karavan Parkı ve ülkenin dört bir yanında ortaya çıkan birçok küçük ev topluluğu park etmeye müsaittir.

İnşaatlarımızı yol yasallığı için gerekli kısıtlamalar dahilinde tutuyoruz: Maksimum yükseklik 4 m’dir; Maksimum genişlik 2,5 m’dir; Maksimum uzunluk 9m’dir (çekme çubuğu dahil 10,5m); Maksimum ağırlık 3,5 tondur. Bu boyutları aşarsak, karayolu yasallığı düzenlemelerini karşılayamayız.