Tokat Tiny House – Küçük Evler

Tiny House ülkemizde son yıllarda oldukça sık görülen bir ev modelidir. Tiny House modeli, topluma ev konusunda farklı bir bakış açısı kazandırmıştır. Ülkemizde daha çok turizm sektöründe rastlanan küçük evler, tatillerde konaklama ihtiyacının giderilmesinde kullanılmaktadır.

En büyük modeli 30 m2 olan ve mimari yapısıyla oldukça kullanışlı olan bu evler, normal bir evde olması gereken özelliklerin büyük bir bölümüne sahip olarak inşa edilir. Ülkemizde Tokat dâhil olmak üzere birçok ilde örnekleri görülen Tokat Tiny House – Küçük Evler, sadece boyut olarak değil kullanılan eşya açısından da minimal bir yaşam anlayışına hizmet etmektedir. Siz de eşya ve insan kalabalığından bunaldıysanız, firmamızın vermiş olduğu Tokat Tiny House hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Tokat Tiny House Akımı Nasıl Başladı?

Tiny House akımı, 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan ekonomik kriz döneminde ortaya çıkmıştır. İlk başlarda emlak sektöründe yaşanan fiyat artışı sebebiyle alternatif bir konut arayışıyla ortaya çıkan akım, zamanla gelişerek ve değişerek bugünkü boyuta ulaşmıştır. ABD’den zamanla batı ülkelerine yayılan akım, Türkiye’ye kadar ulaşmıştır.

Daha büyükten ziyade daha iyiyi arzu eden bir anlayışla yola çıkan bu akım, sade ve gösterişten uzak bir yaşam tarzını benimsemektedir. Son dönemde sayısı artan ve özellikle turizm sektöründe hızla yayılan Tiny House’lar, iç dizaynı ve dış mimarisiyle oldukça dikkat çekmektedir.

Tokat Tiny House Modelleri

Tiny House akımı çerçevesinde inşa edilen küçük evler tekerlekli ve sabit olmak üzere iki farklı modelde vatandaşların kullanımına sunulmaktadır. Mobil Tiny House yâda seyyar Tiny House olarak da bilinen tekerlekli modeller, karavan gibi arabaya bağlanarak taşınabilme özelliğine sahiptir. Daha çok şehir içinde görülen sabit modeller ise normal bir evin oldukça küçük haline benzemektedir.

Tek katlı yâda çok katlı modelleri olan küçük evler, evin boyutuna göre 2-4 kişinin rahatlıkla yaşayabileceği bir alana sahiptir. En küçüğü 10 m2 ve en büyüğü 30 m2 alan inşa edilen bu evlerin, mimari açısından dikkat çekici modelleri bulunmaktadır. Satın alacak kişinin zevkine göre tasarlanma imkânı bulunan bu evler, birçok farklı model ve konseptte inşa edilmektedir. Birbirinden güzel Tokat Tiny House – Küçük Evler modellerinden birine sahip olmak için firmamızın vermiş olduğu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Tokat Tiny House Fiyatları

Ülkemizde inşa edilen küçük evler, kiralık ve satılık olarak iki farklı şekilde vatandaşların hizmetine sunulmaktadır. Satın alınacak modeller kişinin isteğine ve zevkine göre tasarlanmakta ve ücreti de buna göre değişmektedir. Kiralık olarak kullanıma açılan Tiny House’ların fiyatları ise; evin boyutuna, kullanılan malzemeye ve sahip olduğu özelliklere göre değişmektedir.

Tekerlekli olan modeller sabit modellere göre daha fazla tercih edilirken; mobil küçük evlerde su, elektrik gibi ihtiyaçların karşılanması için gerekli olan su deposu, jeneratör gibi özellikler fiyatlarda farklılık yaşanmasına sebep olmaktadır. Tiny House akımının ortaya çıkma sebebi de göz önünde alındığında, küçük ev fiyatlarının normal bir apartman dairesine göre oldukça uygun olduğu görülmektedir.

Tokat Tiny House İçi

Minimal bir yaşam sürme düşüncesine sahip olan kişilerin tercih ettiği Tiny House’ların, küçük olmasına rağmen oldukça kullanışlı bir içyapısı vardır. İç dizayn olarak bir sanat eserini andıran küçük evler, ortalama bir evde duyulan ihtiyaçların büyük bölümüne cevap vermektedir. Bu evlerin tam donanıma sahip mutfağında; buzdolabı, ocak, fırın, çamaşır makinesi, mutfak dolabı gibi temel ihtiyaçları karşılayacak alan bulunmaktadır. Rahat bir uyku için yatak odası bulunan küçük evlerde ayrıca; gün içerisinde vakit geçirmek için oturma odası ve ihtiyaçlarını gidermek için tuvalet, banyo yer almaktadır. Çok iyi bir iç dizayna sahip bu evler, yine temel ihtiyaçlar arasında yer alan; çamaşır makinesi, televizyon, çamaşır dolabı, koltuk, masa, sandalye gibi eşyaları bünyesinde barındıracak kapasiteye sahip olarak inşa edilmektedir.

Bazı modellerinde balkon, teras gibi alanları bulunan Tokat Tiny House – Küçük Evler, dış görünüşü ve iç dizaynı ile birlikte oldukça ilgi çekici olmaktadır. Sabit modellerinde havuzlu bir bahçesi bulunabilen bu evler, az eşya ile tüm ihtiyaçları karşılayacak bir konsepte sahiptir. Modern bir içyapıya sahip Tiny House modelleri için firmamızın vermiş olduğu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Tokat Tiny House Nedir?

İlk olarak ABD’de başlayan bir akımın ürünü olan Tiny House, dilimize mikro ev yâda mini ev olarak çevrilmektedir. Tiny House, ülkemizde Tokat başta olmak üzere birçok şehirde örneğine rastlanan ve minimal yaşam tarzına sahip küçük evlerdir.

En büyüğü 30 m2’den oluşan ve oldukça kullanışlı bir yapıya sahip Tiny House, sade ve abartıdan uzak bir yaşam anlayışına sahip olan kişilerin tercih ettiği evlerdir. Daha çok tekerlekli modelleri bulunan küçük evler, seyehat ve tatil durumunda konaklama ihtiyacını karşılama özelliğine sahiptir. İhtiyaç duyulan temel eşyaları barındıracak kapasiteye sahip Tiny House’lar, insanlara doğa ile iç içe bir yaşam sürme fırsatı veren modern teknolojiyle donatılmış evlerdir.

Tiny House Yapımı

Daha büyükten ziyade daha iyiyi isteyen bir düşüncesinin ürünü olan Tiny House, tüm dünyada örneklerine rastlanan küçük evlerden oluşmaktadır. Boyutları 10 m2 ile 30 m2 arasında değişen, mobil ve sabit olmak üzere iki farklı şekilde inşa edilen micro evler, Tokat’ta ve diğer illerde daha çok turizm sektöründe kullanılmaktadır. Mobil versiyonu karavanı andıran Tokat Tiny House – Küçük Evler, tatillerde konaklama ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılabilir.

Ayrıca depremin sık yaşandığı ülkemizde güvenli bir alan oluşturan küçük evler, korunaklı yapısı ile 4 mevsim yaşama imkânı sunmaktadır. Yapımında ahşap başta olmak üzere geri dönüşüm malzemeleri kullanılan micro evler, bu yönüyle de tam bir çevre dostudur. Yeşili ve doğayı seven, Tokat’ta şehir hayatından bunalan kişilere harika bir alternatif sunan micro evlere sahip olmak için, firmamızın inşa ettiği Tiny House modellerini inceleyebilirsiniz.

Tokat Tiny House Uygulaması

Tiny House uygulaması; insanlardan uzak, sade ve huzurlu bir yaşamı tahayyül eden kişiler tarafından tercih edilen küçük evlerden oluşmaktır. 2008 ekonomik kriziyle ABD’de ortaya çıkan bu uygulama, kısa bir süre içerisinde hızla gelişerek tüm dünyaya yayılmıştır. Ülkemizin birçok noktasında ve Tokat’ta örneklerine rastlanan Tiny House uygulaması, minimal yaşamı vaat eden küçük evlere sahiptir.

Micro evler genel olarak tek katlı, şehir hayatından uzak, deniz kenarlarında ve oksijeninin bol olduğu alanlarda konumlanmaktadır. Dış görünüşü açısından oldukça dikkat çekici olan bu evlerin içi dizaynı, ihtiyaç duyulan temel özelliklere göre tasarlanmıştır.

Tokat Tiny House 2021 Modelleri

Son yıllarda Tokat’ta yapımı artan Tiny House’lar, 2021 yılında birbirinden güzel modelleri ile yine oldukça dikkat çekmektedir. Uygun fiyat avantajı ile satışı sunulan ve aynı zamanda kiralama imkânı bulunan küçük evler, 2021 yılında yeni özellikleriyle vatandaşların hizmetine sunulmaktadır. Tokat ve çevresinde faaliyet gösteren firmamız, müşterisinin zevkine göre tasarladığı Tokat Tiny House – Küçük Evler 2021 modelleri ile sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. Siz de doğa ile baş başa, huzurlu bir yaşam sürmek için firmamızın sunmuş olduğu Tokat Tiny House hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar