Tiny House Römork Fiyatı

Anasayfa » Tiny House Römork Fiyatı

Tiny House Römork Fiyatı 

O2 Tip Onay Belgeli Tiny House Römork Fiyatları: 5 metre o2 römork 67.500,00 ₺ ‘den başlayıp 10 metre 82.000,00 ₺’ye kadar çıkmaktadır. Römorkların donanım ve malzemesine göre fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Römork + Karkas alımlarında fiyat indirimi söz konusudur. Römork + Karkas Fiyatları tablosundan inceleyebilirsiniz.

0545 201 00 01 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Son güncelleme:  25 Ocak 2023

En↓ Uzunluk Şase Yükseklik Bina Yükseklik Toplam Yükseklik Römork Fiyatı Üst Yapı Fiyatı
2.55 mt 5 metre 700 3300 4000 67.500,00 TL 25.668,00 TL
2.55 mt 6 metre 700 3300 4000 70.000,00 TL 26.784,00 TL
2.55 mt 7 metre 700 3300 4000 73.000,00 TL 31.428,00 TL
2.55 mt 8 metre 700 3300 4000 76.000,00 TL 34.596,00 TL
2.55 mt 9 metre 700 3300 4000 79.000,00 TL 36.828,00 TL
2.55 mt 10 metre 700 3300 4000 82.000,00 TL 40.176,00 TL
  • * Fiyatlara nakliye dahil değildir.
  • * Fiyatlara +KDV hariçtir.
  • * Fiyatlar fabrika teslimdir.
  • * Teslim yeri (Sakarya)

 

 

O2 Belgeli Karavan Römorku

O2 RÖMORK + KARKAS

 

Römorklu Ev Nedir?

Römorklu evler ikiye ayrılır. Ruhsatlı römorklu ev, tekerlekli ruhsatsız ev. Sizin için uygun olan hangisi ? Eğer tercihiniz ruhsatlı ve Plakalı Römorklu Ev ise o zaman bu üründen bahsetmek istiyoruz.

Öncesinde; römork ve taşınabilir ev arasındaki farkları / fiyatları, faydalarını, inceleyelim ve anlayalım…

  • Ruhsatlı Ev Nedir?
  • Ruhsatsız Ev Nedir?
  • Tiny House Römork Nedir?
  • Ruhsatlı Evlerin Faydaları ve Katkıları
  • İmarsız araziler için nasıl bir ürün uygundur?
  • Tekerlekli evler imarsız araziler için uygun mudur?

Ruhsatlı Ev Nedir?

Ruhsatlı evler iki farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bir (1.ci) İmar izni bulunan ve yapılaşma için müsait olan alanlar için olanı, iki (2.ci) bu ürünler kırsal bölgelerde yer almakla beraber imar izni bulunmayan ve uzun bir süre o alan için yerel yetkililerin izni bulunmayan arazilerde ki yapılar. “Kaçak yapılar” olarakda bilinmektedir. Bizim için bu alanda ilgilendirecek ve sorunumuz İmarsız araziye tiny house koyabilir miyim? olacak. Aslında her tiny house römorklu veya tekerlekli olmak zorunda değil. Tiny house küçük evlerin tamamına verilen bir isimdir.

İmarsız araziler için belirli bir kaç firmanın sunduğu ve üretimini gerçekleştirebildiği; tiny house ‘dur.  Yazımızın sonunda firmamızın müşterilerine sunduğu ruhsat için bir görsel ekliyoruz. tiny house ruhsatı‘nı inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Üretimi yapılan Tiny House’lar imarsız araziler için uygundur ve sizin için farklı imar gereksinimi olan evraklar ile uğraşmanızdan kurtarır. Tiny House Ruhsatlı ve Plakalı bir ürün olduğundan bu ürünün izinleri Karayolları Yönetmeliğini kapsamakta ve uygunluğuna onay vermektedir. Firmamızdan alacağınız ürün ruhsatlı ve plakalı olup noter onaylıdır. Römorklu Tiny House dilediğiniz yere araçınızın arkasında bulunan (projesi onaylanmış çeki demirine) bağlayarak özgürce ülkeyi turlayabilirsiniz. Noter huzurunda aldığınız belge ile beraber bağlı bulunduğunuz bölgeye ait şoförler odasından plakanızı çıkarabilir ve sonrasında şehir turu atabilirsiniz. Plakalı olan bu römorklu tiny house‘lara Ruhsatlı Römorklu Ev deniyor diğer bir ismi ise;  römorklu çekme karavan,  veya sadece mobil karavan,  olarak adlandırılıyor.

Ruhsatsız Ev Nedir?

Diğer bir plan ve proje olan ruhsatsız römorklu ev bu projeler genellikle kaçak yapı ile birlikte aynı çerçeve içerisinde yer almaktadır. “İmarlı yapıya belediyeden ve yerel yetkililerden izin alınmadan yapılan kaçak yapı ile aynıdır.” Arazinize koyacak olduğunuz ruhsatsız tiny house ev için belediye size bu evi kaldırabilir ve gerekli yasalar gereği ceza yazabilir gerekli gördüğünde hukuki süreç başlatabilir. Bu ve buna benzer riskleri yaşamamak için ruhsatlı tiny house  almanızda fayda vardır. Araziniz imarlı olsa dahi bulunduğunuz alana koyacağınız plakasız ve onaysız römorklar ruhsatsız ev olarak adlandırılır.

Tiny House Römork Nedir?

Ürün ölçülerine bağlı olarak bir veya iki dingil üzerine şase (karkas ile beraber) üst katmanına yapılan yapıları taşıyan ve karayolunda bu evleri taşımasının  yanı sıra asvalt ve üzerinde gitmesi için takılan tekerlekli römorklardır. Bu ürünler tekne ve diğer bir çok alanda kullanılan römorkler gibi ruhsatlı ve plakalıdır.

 

 

Ruhsatlı Evlerin Faydaları ve Katkıları

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de geçerli olan bu durum hepimizin maddi manevi zorluklarla karşılaşmaması ve süreci doğru ilerletebilmek için önemlidir. Ruhsatsız tiny house almak, korsan cd almaya veya sahte para basmak gibidir. Paranın sahtesi olmayacağı gibi bu ürünlerinde sahtesi olmaz, Ama uygun maliyetle almaya çalıştığınız ürünleri geri dönüşümü olumsuz olarak büyük zararlar verecektir. Basit bir örnek; ruhsatsız tiny house evleri imarsız araziye koyamaz, karayoluna çıkaramaz, bir yerden farklı bir bölgeye veya ile / alana taşıyamaz veya götüremezsiniz. Bağlı bulunduğunuz yetkililere şikayet edilmesi halinde ise gerek kabahlar kanununa göre işlem yapılmakta ve para cezaları verilmektedir. Ruhsatsız bir ev sahibi olup ruhsatsız bir alana koymak size çok pahalıya sebep olacaktır. Yasal koşulların ve süreçlerin maliyeti yüksek olabilir ama sizin için ve aileniz için en iyisidir.

İmarsız araziler için nasıl bir ürün uygundur?

Yasa gereği ve kanunda açıkca belirtildiği üzere ruhsatlı ve imarlı bir araziniz yok ise ve o bölgede konteyner gibi küçük yapılaşmaların var olduğunu anlayarak, en az 10 yıl içerisinde o bölge için imar söz konusu değil ise 20m2 den fazla olmamak kaydı ile bağlı bulunduğunuz mnce muhtarlıktan gerek görülürse ilgili bağlı bulunduğunuz belediye yetkililerinden izin alınarak yerden yüksekte olacak ve bulunduğunuz bölgedeki görünümü, yapılaşmayı bozmayacak, kalıcı yapılaşmanın önüne geçmek üzere beton ve sıva veya harçlı ev yap yapılmamak koşuluyla küçük evler yapılabilir.

Küçük evler için alternatif olarak üretilmiş olan tiny house evlerin römorklu olan evleri imarsız araziler için koyabilir ve izin almanıza gerek kalmaz.

Not: her tekerlekli ev ruhsatlı değildir. Ruhsatlı ve plakalı olabilmesi için noterden ve ilgili bağlı bulunduğunuz şöförler odasından plaka başvurusu yapılmalı ve römorkta yer alan şase numarasına özel plaka çıkarılmalıdır.

Tekerlekli evler imarsız araziler için uygun mudur?

Evet sadece ruhsatlı ve plakalı olup ilgili evrak işlemlerinin tamamlanmış olması gerekir. Her tekerlekli ürün resmi ürün değildir.

 

 

O2 Belgeli Karavan Römorku – Tiny House Şase ve O2 Römork ile beraber üst yapısını teslim ettiğimiz projelerimizden sadece bir kaçı!