trende

Tiny House Nasıl Yapılır? 

Tiny House Nasıl Yapılır? 

Tiny House Nasıl Yapılır? 

Tiny house, küçük ev anlamına gelir. Mikro ev olarak da adlandırılan tiny house, ufak hayat alanı anlamına gelir. Bu mikro evler genel olarak 10 metrekare ve 70 metrekare oranında alanlara yapılır. Tiny house akımının çoğalması ise 2008 ve 2012 seneleri arasında başlamıştır. Bu mikro evlerin yapılma gayesi ise o yıllarda yaşanan ekonomik krizin oldukça fazla olmasındandır.

Ev almanın neredeyse imkansız olması ya da özgür şekilde yaşam sürmek için bu mikro evler tasarlanmaya başlanmıştır. Giderek yaygınlaşan ve pratik kullanımı ile oldukça kolaylıklar sağlayan tiny house, kısa zamanda tüm dünya tarafından kabul görür duruma gelmiştir.

Tiny House Nasıl Yapılır? 

Tiny house ‘un gayesi şehrin yoğunluğundan, gürültüsünden ya da kirliliğinden uzak doğayla içi çe bir hayat tarzı olanağı sunar. Böyle bir yaşam tarzını benimsemiş olan kişiler, kalabalık yaşantıdan ve tüketim fazlalığından uzak bir hayatı tercih ediyorlar.  Bu tercih sonucunda, tiny house nasıl yapılır?  Konusunu araştırarak tarzlarına uygun evleri yaptırmak için firma arayışı süreci başlıyor.

Tiny house ‘da oturma bölümü, yatmak için oda, mutfak ve banyo gibi temel alanların, mekandan en yüksek şekilde tasarruf edilebilecek biçimde dizayn edilmesi, fonksiyonel olması ve yaşanılacak mekanda gereksiz ayrıntıların olmadığı özellikleri dikkat çeker. Tiny house nasıl yapılır sorusunun cevapları arasındadır.

Gezginlerin Yaşam Tarzı Tiny Houselar

Portatif olarak yapılan evlerin (prefabrik, konteynır ve bunun gibi) nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen kişiler olabilir. Bunu gerçekleştirmek için iki seçenek olduğu bilinmelidir. Tiny house nasıl yapılır sorusunda birinci seçenek, bir mimar tarafından arzu edilen istek ve ihtiyaçlar belirtilip, buna göre bir plan çizilmesidir.

Tiny house nasıl yapılır  konusunda birinci seçenek olan mimar ile anlaşma yapılmasının ardından evin yapım aşamasına geçilebilir. İkinci ve daha kolay alternatifte ise daha önce yapılan bir tiny house tasarımının kendi tarz ve stiline göre tekrar yenilenmesidir.

Tiny house fiyatları ise evin kullanıldığı malzemeye, kat rakamına, dizaynına ve genişliğine göre değişkenlikler gösterebilir. Bu doğrultuda, kişilerin bütçesine ve gereksinimine göre fiyat farklılıkları oluşabilir.

Tiny House Evlerinin  Sunduğu Avantajlar

Tiny house nasıl yapılır sorusunun cevabından sonra bu minik evlerin avantajlarından da bahsetmekte fayda vardır. Böyle bir yaşam tarzının kişilere kattığı farklılıklar oldukça fazladır. Tiny house’ lara doğada bulunan ev de denilebilir. Doğayla baş başa, huzuru ve dinginliği sonuna kadar yaşayabilmek oldukça büyük bir avantajdır.

Tiny house yapımı ve uygulanması aşamasında daha az enerji harcanmaktadır. Farklı bir söylemle, minik evler, doğaya saygılı ve devam ettirilebilir bir hayat imkanı sunuyor.

Gereksinim olmadan fazla eşyadan, gereksiz malzemelerden uzak, daha az eşya ile hayat yaşamayı sağlamanın yanında gereksiz tüketimin de önüne geçilmiş oluyor. Ayrıca bunun yanı sıra, ufak bir maliyetle bir yaşam alanına sahip olmak ya da hayatı devam ettirmek, bu minik evler ile mümkün oluyor.

Mekan Değiştirebilen Yaşam Alanları

Çeşitli mikro ev modellerinin mekan değiştirebilir olması, kişilerin evleri ile dilediğince gezme olanağı sunabilir. Böylece kişiler, istedikleri yerde istedikleri kadar kalarak, rahat ve konforlu seyahatin tadını çıkarırlar. Oldukça fazla avantajı bulunan tiny house ile seyahat etmeyi seven, farklı yaşam alanlarında yaşantısını devam ettirmek isteyenler için oldukça ideal evlerdir.

Tiny house ‘a sahip olmak isteyenler için firmamız bu anlamda ev üretimi yapıyor. Dilediğiniz boyutlarda, genişlikte ve ihtiyacınıza göre her türlü ev modellerini firmamızdan temin edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.