Tiny House Köyü

Tiny House Köyü

Tiny House Köyü

Bu konuyu okuyorsanız tiny house köyleri hakkında bilgi sahip olmanız gerektiğini anlıyoruz. Sizlere Tekerlekli Ev Köyleri ve mobil evinizi koyabileceğiniz lokasyonlar hakkında bilgilendirici yazıyı okumanızı rica ederiz. Tiny house köylerinde gerekli olanlar, bir tiny house köyü nasıl bulurum, bir tekerlekli ev için en ideal tiny ev köyü nasıl olmalı gibi bilgilere erişebilirsiniz bu yazıda.

Tiny House Köyünde Olması Gerekenler?

Öncelikle aramıza hoş geldiniz! Sizlerde artık doğanın eşsiz ve benzersiz dokusuyla buluşmaya karar veren bir doğa sever olarak yerinizi aldınız. Şimdi bir tiny house köyünde olması gerekenleri sıralayacağız.

  • Alt yapı
  • Elektrik
  • Su
  • Atık su giderleri

Tiny House köyünde olmazsa olmazlardan birisi alt yapıdır. Alt yapı dediğimizde bir çok unsur göz önüne çıksa da en önemli olan faktörlerden birisi elbette hiç şüphesiz elektrik, su, bu 2’li olmazsa hayat ve ne yazık ki, doğada yaşam olmaz. Minik evinizi doğaya götürebilmek ve uzun süre orada yaşayabilmeniz için elektrik ve su alt yapısının olması en önemlisidir. Tekerlekli Ev Köyleri veya diğer bir adıyla  mobil ev köyleri alt yapı oluşturulduktan sonra her bir parsel için (200m2’den başlayıp 1000m2’ye kadar çıkmaktadır yeşil alanı ile birlikte.) bu parsellerin her birinde parsel sahibinin elektrik ve su kullanımını ölçen bir süzgeç sayaç veya saat yer almaktadır. Kişinin veya parsel sahibinin aylık kullandığı elektrik ve su giderlerini fatura edebilmek için bu önemlidir. Diğer parsel sahiplerinin az veya fazla kullanımından etkilenmemek için bu işlemlerin olduğuna dikkat etmenizde fayda var.

Tiny House Köyü Nasıl Bulurum?

Yaşamak istediğiniz arsa veya bölgeyi öncelikle belirlemeniz gerekiyor. İstanbul için çok fazla seçenek olmasa da ilerleyen dönemlerde bu artacaktır. Ancak Çanakkale Tiny House Köyü, Bursa Tiny House Köyü, Sapanca Tiny House Köyü, İzmir Tiny House Köyü, Ankara Tiny House Köyü, Muğla Tiny House Köyleri şimdiden artmaya başladı. Çerkezköy ve Tekirdağ Tiny House Köylerini’de notlarınız arasına alabilirsiniz.

Tiny House Köyü için En İdeal Lokasyonlar

Bu bilgileri genellikle tecrübe edilerek en iyi şekilde bir tiny house köyünün ne kadar iyi bir alt yapıya sahip olduğunu anlayabiliriz. Fakat Tiny House Köyleri yeni yeni bir oluşum olması sebebi ile google, instagram, facebook, gibi gruplardaki paylaşım ve yorumları inceleyerek bu deneyimi azda olsa anlamanıza yardımcı olabilir.

Tiny House Köyü Fiyatları

İllere göre ve alt yapısına bulunduğu lokasyona göre tiny house köyü yıllık fiyatları değişiklik göstermektedir. Bir adet tiny house koymak için yıllık 35.000 TL ile 60.000 TL arasında fiyatı vardır. Bu fiyatlar 2022-2023 yılı için ortalama fiyatlardır. En iyi tiny house köyü fiyatı için parselde bulunan opsiyonların özellikleri ayrıca fiyatı etkilemektedir ve bunu unutmayın.

ev
29.12.2022
2.244
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.