Tiny House Konteyner 

Küçük evler son dönemlerde hem bireysel hem de işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilir. Küçük ev anlamına elen Tiny house konteyner modellerinin ilk çıkış tarihleri ise 2008 yılı olarak bilinir. Günümüzde üretilen modeller, sunduğu imkanlar ile lüks tatillerde de kullanılan Tiny houseların çıkış noktası ise ekonomik yetersizlik olmuştur.

Tiny house konteynerlar sayesinde kişiler farklı bir yaşam biçimine kavuşabilir ya da şehirde, açık alanlarda farklı tatil imkanına sahip olabilir. Bu tarz küçük evlerin en önemli özelliği ise minimal bir yaşam tarzı sunmasıdır. Tiny house konteynerlarda daha az eşya bulunur.

Taşınabilir özelliği ile istenilen yerde kullanılır

Tiny house konteyner modellerinin bir diğer özelliği ise taşınabilir olmasıdır. İstenildiği takdirde belirlenen alanda sabit bir şekilde kullanılır. Sabit Tiny Houseların yanı sıra taşınabilir tasarıma üretimler de yapılabilir. Özellikle tatil dönemlerini farklı bölgelerde yaşamak isteyen kişiler için de son derece kullanışlı bir tasarıma sahiptir.

İdeal olarak 2 kişinin yaşayabileceği bu tiny house konteyner modelleri ile doğa içerisinde, minimal, az eşyalı bir şekilde yaşayabilirsiniz. İstenilen yere kurulabilen bu küçük ev modelleri sayesinde sessiz ve sakin bir yaşam sürebilir, herkesten uzak kendinizi dinleyeceğiniz bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. İçerisinde tüm ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz sistemlerin yer aldığı tiny house konteyner modellerini en çok tercih edenler ise genç nesil olarak karşımıza çıkıyor.

Tiny house konteynerlar modellerini kimler kullanabilir?

Küçük ev modelleri son dönemlerde oldukça popüler bir hale geldi. Hem sade, hem düzenli hem de keyifli bir yaşam alanı sunan tiny house konteyner modellerinin en çok tercih edildiği yaş aralığı da 18-35 yaş arasıdır. Konforlu ve lüks yaşam alanlarından ziyade daha verimli ve hareketli bir yaşamı tercih den genç nesil küçük ev modellerini de hızlı bir şekilde benimsedi.

Hem kullanışlı, hem küçük hem de istenildiği zaman istenilen yere taşınma imkanı sunan bu küçük ev modelleri pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. İş hayatının ve şehrin tüm gürültüsü ve karmaşasından uzak, keyifli ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için tiny house konteynerler en uygun konteyner modelleridir.

Tiny house konteynerlar nasıl üretilir?

Tiny house kenteyner modellerinin üretimi ve kullanılan malzemelerin kalitesi çok önemlidir. Üretiminde genel olarak ahşap malzemeler kullanılsa da çelik malzemeler de tercih edilebilir. Tiny House konteynerların güvenilir olması ve kullanan kişileri dış ortamın etkilerinden koruması önemlidir. Ev boyutları belirli bir metrekarede üretilse de kişilerin özel isteklerine göre daha geniş modeller de üretilebilir.

İç tasarımda mutfak, banyo ve tuvalet gibi ihtiyaçların sağlanması için yeterli donanımla tasarlanan modellerde yalıtım ve izolasyonda da en kaliteli malzemeler kullanılır. Böylelikle dışarıdan gelen sesi kestiği gibi iç sesin de dışarıya çıkması engellenir. Taşınabilir tiny house konteyner modellerinde de konteynerın sabitleneceği yerde sorun çıkarmaması için kilit takımları kaliteli olmalıdır.

Tiny house konteyner fiyatları

Tiny house konteyner modelleri ile kişiler şehir karmaşasından uzaklaşarak daha huzurlu, doğa ile iç içe, sessiz ve doğal bir ortamda yaşama imkanına sahip olabilirsiniz. Küçük ev modelleri fiyatları, modele, üretilen malzemeye ve tasarımına göre değişiklik gösterir.

Bunun yanı sıra kiralama ya da satın alma gibi farklı seçenekler ile kullanımı mevcuttur. Tiny house modellerinin tasarımlarında mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanlarda kullanılan malzemelerin kalitesi de fiyatların artmasına neden olur. Tiny house konteyner modelleri, fiyatları ve tasarımları için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Tiny House Konteyner Modelleri

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar