trende

Tiny House Ev Planları

Tiny House Ev Planları

Tiny House Ev Planları

Tiny house son yılların en iyi icatlarından biri olarak pek çok kişinin tercihidir. Hayat pahalılığı insanların daha minimalist bir yaşam tarzı benimsemesine neden olmuştur. Ülkemizde de konut fiyatlarındaki ciddi artış çoğu kişinin farklı alternatiflere yönelmesine sebep oldu. Bu alternatifler içerisinde en mantıklı olanı da Amerika’da başlayan ve tüm dünyada popülerleşen tiny house yaşam alanıdır.

Daha az harcama yapmak, fazla eşya ya da şehir hayatından uzaklaşmak ve sadece huzur odaklı bir yaşantı ufak evlere olan talebi arttıran başlıca nedenlerdir. Tiny house ev planları birçok kişiye cazip gelir. Çünkü hem ihtiyaç duyulan her detay vardır hem de tüm fazlalıklardan arındırılmış bir tasarım söz konusudur.

Tiny House Evlerin Kusursuz Planlaması

Tiny house denilince akla maksimum 30 metrekare olan ufacık bir ev gelir. Ama küçük gibi görünen bu evler öylesine kullanışlıdır ki normal bir evde yer alması gereken her detaya yer verilmiştir. İçeri girdiğinizde normal bir evde olduğu gibi oturma alanı, duvarlarda raflar, pencereler görürsünüz. Bu pencereler içerinin en aydınlık olabileceği şekilde konumlandırılır.

Aynı alan içerisinde ancak farklı bir bölümde mutfak yer alır ve bu kısımda da kişilerin ihtiyacına yönelik mobilya ve beyaz eşyalar vardır. Yatak odası genelde üst kattadır. İnce bir merdivenle çıkılan yatak odasına rahatlıkla çift kişilik bir yatak sığabilir. Bazı ufak evler tek katlı olabilir ve tüm yaşam alanları bir arada olur. Ancak öyle kusursuz tasarlanır ki hem iç içe hem de birbirinden bağımsız şekilde görünmeleri mümkün hale gelir. Tiny house ev planları teras ve veranda gibi detaylar da içerebilir.

Tiny House Yaşamı İle Gelen Avantajlar

Tiny house ev planları eksiksizce düşünülür ve talep edilen ebat ve modelde üretilir. Avantajları saymakla bitmeyen ufak evler bir aileye yetebilecek özellikte tasarlanır. Tiny house sahibi olmak sizleri daha huzurlu yapacaktır. Çünkü her gün yemyeşil bir doğaya ya da masmavi bir deniz manzarasına uyanmanız mümkündür. Sabit veya taşınabilir şekilde üretilen ufak evler sizlerin beğenisine göre üretilir ve beklentilerinizi de karşılamayı hedefler.

Tiny house kendi enerjisini kendi üretebilen bir başarıya sahiptir. Bu nedenle yüksek faturalara maruz kalmazsınız. Eviniz ufak olacağından devamlı eşya almanız da önlenmiş olacaktır. Bundan ötürü siz de bu minimalist yaşama zamanla alışarak daha  tasarruflu yaşamaya başlarsınız. Tiny house sizlere seyahatlerinizde de eşlik edebilir. Böylece gittiğiniz yerlerde evinizden ayrılmamanın da rahatlığını yaşarsınız. Sürekli olarak yaşamak için de uygun bir seçenek olan ufak evler gayet basit, sessiz sakin ve maddi açıdan sizi yormayan bir yaşantı haline gelir. Gösterişli bir hayattan hoşlanmayanlar için de tiny house ev planları oldukça uygundur.

Tiny House Üretiminde Kalitenin Önemi

Tiny house kaliteli malzemeler ile üretildiğinde çok uzun yıllar sıkıntı yaşatmadan kullanıma müsaittir. Çürümeyen ahşap malzemeler tercih eden firmamızın üretmiş olduğu ufak evler sizlere asla rutubet ve su alma gibi sıkıntılar yaşatmaz. En kötü hava şartlarında dahi huzurla yaşamanız konusunda size güven veren firmamız hiçbir detayı atlamadan yerine getirir. Müşterilerin talebine yönelik ufak ev imalatı yapar ve taşınabilir veya sabit olan tiny house konusunda her türlü desteği sunar. Tiny house ev planları firmamızın profesyonel çalışanlarının ellerinde şekillenerek sizlere en konforlu yaşama alanı halini alır. Daha fazla bilgi almak adına firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.