Tekirdağ Tiny House – Küçük Evler

Tiny House – Küçük Evler akımı ABD’de ortaya çıkan ve ünü ülkemize kadar yayılan bir akımdır. 2008 yılında ortaya çıkan bu akımda; boyutları 10 m2 ile 30 m2 arasında inşa edilen küçük evler bulunmaktadır. Ekonomik kriz ortamında alternatif bir yaşam tarzı arayan insanların yöneldiği Tiny House modeli, kısa bir süre içerisinde tüm dünyada etkisini göstermiştir. Ülkemizde Tekirdağ ve birçok şehirde inşa edilen bu evler, minimalist yaşam tarzının örneklerini göstermektedir.

Tekirdağ Tiny House Modelleri

 

Ülkemizde son dönemde oldukça yaygınlaşan ve Tekirdağ gibi birçok ilde örneklerine rastlanan Tiny House modelleri mobil ve sabit olarak iki farklı şekilde inşa edilmektedir. Mobil küçük evler tekerlekli olarak inşa edilir ve araba arkasına eklenme özelliğiyle istenilen yere götürülebilir.

Sabit küçük evler ise genelde şehir içlerinde olan ve elektrik, su gibi temel ihtiyaçları şehrin alt yapısından karşılandığı evlerdir. Mobil modellerinde özel olarak tasarlanmış su depoları bulunan küçük evler, su ihtiyaçlarını bu depolardan karşılamaktadır. Bazı modellerinde tuvalet atıklarından enerji üretebilme özelliği bulunan küçük evler, modern teknoloji ile üretilmektedir.

Tekirdağ Tiny House – Küçük Evler, genel olarak tek katlı olarak inşa edilse de 2-3 katlı modellerini görmek de mümkündür. Genellikle 2 kişinin rahatlıkla konaklama imkânı bulunan bu evlerin 3-4 kişilik modelleri de bulunmaktadır. Alıcısının isteğine göre tasarlanabilen küçük ev modelleri arasında; kolay taşınabilir olması ve istenilen yere kolayca götürülebilmesi açısından tekerlekli seyyar evler daha çok tercih edilmektedir.

Tekirdağ ve çevresinde Tiny House hizmeti veren firmamız, en güzel modelleri ile istediğiniz özelliklerde küçük ev inşa etmektedir. Siz de farklı bir yaşam tarzı için uygun fiyatlarla Tiny House sahibi olmak için firmamızın vermiş olduğu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Tekirdağ Tiny House Fiyatları

İlk olarak ekonomik kriz ortamında ortaya çıkması ve emlak sektöründe yaşanan fiyat artışına tepki olarak ortaya çıkması açısından Tiny House’ların fiyatı normal bir eve göre oldukça uygundur. Zamanla tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de örneklerine sıkça rastlanan küçük evler, birbirinden farklı tasarımları ile inşa edilmektedir.

Farklı özelliklerde ve modellerde tasarlanan küçük evlerin fiyatı; evin boyutuna, kullanılan malzemeye, evin içerisinde bulunan özelliklere ve evin konumuna göre değişmektedir. Alıcısının isteğine göre tasarlanan ve fiyatı da özelliklerine göre değişen bu evler, normal bir evin fiyatı düşünüldüğünde oldukça makul bir fiyata satın alınabilir. Ayrıca özellikle tatillerde kullanmak amacıyla otel konaklama ücretleri baz alındığında oldukça uygun fiyatlara bu küçük ev kiralamak mümkündür.

Tekirdağ Tiny House İçi

Amerika’da artan konut fiyatlarına alternatif olarak ortaya çıkan Tiny House akımı, zamanla tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılmıştır. Zamanla gelişen ve değişen modelleri ile oldukça dikkat çeken küçük evler, iç dizaynı ile de oldukça güzel bir görünüme sahiptir. Başarılı bir mimari eser olan küçük evler, normal bir evin ihtiyacı olan birçok özelliğe sahip olarak tasarlanmaktadır. İç dizayn olarak mutfak, banyo, yatak odası, oturma odası gibi alanları bulunan küçük evler, aynı zamanda temel ev eşyalarının yer alabileceği alanlara da sahiptir.

Tiny House akımı kapsamında inşa edilen evlerin içi dar olmasına rağmen oldukça kullanışlıdır. İçerisinde çamaşır – bulaşık makinesi, buzdolabı gibi temel beyaz eşyaları barındırma kapasitesine sahip küçük evlerde, ayrıca televizyon, fırın, çamaşır dolabı, sehpa gibi eşyalar için de yer bulunmaktadır.

Fazla eşyadan, şaşadan ve gösterişten uzak olan küçük evler, az eşya ile huzurlu ve mutlu bir yaşam vaat etmektedir. Siz de şehir içinde, apartman dairelerinde, karmaşıklık ve kalabalık arasında yaşamaktan sıkıldıysanız, firmamızın vermiş olduğu Tekirdağ Tiny House – Küçük Evler hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Tekirdağ Tiny House Nedir?

Boyutları 10 m2 ile 30 m2 arasında değişen, mimari açıdan özel olarak tasarlanmış ve oldukça kullanışlı evlere Tiny House ismi verilmektedir. Türkiye’nin birçok noktasında bulunan ve Tekirdağ’da vatandaşların hizmetine sunulan bu evler, küçük bir mimariye sahip olmasına rağmen iç dizaynı açısından oldukça kullanışlıdır.

Seyyar ve sabit olarak iki farklı konseptte tasarlanan küçük evler, ülkemizde özellikle deprem bölgelerinde oldukça cazip hale gelmektedir. Küçük evlerin seyyar modellerinin istenilen yere götürülmesi gibi bir avantajı bulunmaktadır. Ülkemizde özellikle tatil için tercih edilen Tekirdağ Tiny House – Küçük Evler, daha dayanıklı, daha korunaklı ve daha kullanışlı olması açısından karavan ve çadırlara göre oldukça avantajlıdır. Tekerlekli olması sebebiyle arabanın arkasına takılabilen küçük evlerle birlikte tatile çıkılması durumunda, konaklama masrafı da ortadan kalkacaktır.

Tekirdağ Tiny House Özellikleri

 • Mobil ve sabit olarak iki farklı şekilde olabilir.
 • Daha çok tekerlekli olan seyyar modeller tercih edilmektedir.
 • Boyutları 10 m2 ile 30 m2 arasında değişmektedir.
 • Tek katlı yâda çok katlı olarak inşa edilebilir.
 • Tuvalet, banyo, yatak odası, mutfak, oturma odası gibi bölümleri vardır.
 • Temel ev eşyalarını barındıracak kapasiteye sahiptir.
 • Kişinin kendi istek ve zevkine göre tasarlanabilir.
 • Lüks modellerinde balkon, teras, veranda yâda havuz bulunabilir.
 • Sabit modellerinde elektrik, su gibi ihtiyaçların şehrin altyapısı ile karşılanır.
 • Mobil modellerinde su deposu ve jeneratör bulunmaktadır.
 • 4 mevsim kullanıma uygun olarak inşa edilir.
 • Deniz kenarlarında, yeşillik alanlarda yâda şehir içlerinde karşımıza çıkabilir.
 • 1-2 kişilik ve 3-4 kişilik modelleri bulunmaktadır.

Tekirdağ Tiny House Yapımı

Minimal bir yaşam tarzını benimseyen insanların en çok tercih ettiği yapıtlardan olan küçük evler, özellikle şehir hayatından ve kalabalıktan bunalan insanlar için oldukça cazip bir seçenek olmaktadır. Temel yaşam faaliyetlerini göz önüne alarak buna uygun bir hayat standartı sunan küçük evler, ortalama bir evde bulunması gereken tüm özelliklere sahiptir.

Tam donanımlı mutfaktan banyosuna; tuvaletten oturma odasına birçok ihtiyacı karşılayan bu evler, aynı zamanda insanları beton yığınından da kurtarmaktadır. Geri dönüşümü mümkün olan malzemeler kullanılarak yapılan ve bu sayede çevre dostu özelliği bulunan evler, mimari açıdan da bir sanat eseri esintileri sunmaktadır.

Tekirdağ Tiny House Uygulaması

2008 – 2012 arasında ABD’de ortaya çıkan Tiny House akımı, insanlara alternatif bir yaşam tarzı sunmaktadır. Daha küçük evlerde ve daha az eşya ile yaşamanın mümkün olduğunu gösteren Tiny House uygulaması, ayrıca çevreye de en az zararı verme düşüncesiyle yola çıkmıştır. Küçük evler, özellikle beton yığını kalabalık şehirlerden bunalan ve doğa ile baş başa sessiz ve huzurlu bir yaşam sürmek isteyen insanların tercihi olmuştur.

Zamanla Batı ülkelerine yayılan ve Türkiye’de son dönemde oldukça yaygınlaşan bu evler, Tekirdağlı vatandaşların da hizmetine sunulmuştur. Siz de Tekirdağ’ın ormanlık alanlarında huzur dolu bir yaşam sürmek için firmamızın sunmuş olduğu Tiny House hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Tekirdağ Tiny House 2021 Modelleri

Ülkemizde devamlı olarak gelişen bir sektör olan Tiny House sektörü, her geçen yıl farklı modelleri ile vatandaşların alımına sunulmaktadır. Geçen yıl olduğu gibi 2021 yılında da en güzel ve teknolojik modelleri ile ihtiyaçları karşılayacak olan küçük evler, oldukça dikkat çekici tasarımlara sahip olmaktadır. Kiralama ve satın alma yöntemiyle sahip olunabilen bu evler, 2021 yılında enerjisini kendi üretebilen modelleri ile vatandaşların hizmetine sunulacaktır.

Ülkemizde özellikle turizm sektöründe kullanıma sunulan bu evler, 2021 yılı içerisinde yapılacak tatiller için vatandaşlara tercih edilebilir bir seçenek sunmaktadır. Firmamız bünyesinde isteğe göre tasarlanma imkânı bulunan Tekirdağ Tiny House – Küçük Evler 2022 modelleri için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar