trende

Soul Wood®

Anasayfa » Soul Wood®

Gorgor Soul Wood modelimiz minimal yaşamaya karar veren kişilerin ilk tercihlerinden biridir. Soul Wood modelimiz 7 metre uzunluğunda olup 2.50 metre eninde ve 4 metre yüksekliğinde plakalı ayrıca karavan ruhsatlı resmi bir üründür. Soul Wood modelinin dış kaplaması Thermowood fin çamı ve alüminyum kenet kaplama ile bütünleşen estetik mimariye sahip 2 ila 4 kişilik konaklamaya uygun bir modeldir.

 

Soul Wood modelimizin teknik bilgileri

Uzunluk: 7 metre
Genişlik: 2.55 metredir.
Yükseklik: yüksek alanı 3.30cm alçak kısım yüksekliği 2.50 metredir.
Isı yalıtımı: 120 dansite yoğunluk ısı ve ses izolasyonu sağlarken size evin konforunu sunmak kalır. Ürün tek katlıdır.
Veranda: Soul Wood modelimizin şase uzunluğu 8 metredir. Ancak iç alanda 7 metre olarak kullanım alanı mevcuttur. İlave olarak 1 metre veranda ile beraber üretilmektedir.

Soul Wood Özellikleri

Bir çok üretici aslında üretimini yaptığı modelleri övmektedir ancak nasıl ve ne şekilde bir ürün kullandığını tam ve doğru anlamda müşterisine söylemekten kaçınır. Böylelikle ürün teknik özellikleri ile üretim aşamasında yer alan ürünler birbirini desteklemez bunu yeni başlayan firmaların yapması muhtemeldir. Uygun fiyata ürünü satın aldığınızı düşünürken aslında ödediğiniz tutarın karşılığını ne yazık ki alamaz, bu yüzden bilindik ve uzun zamandır tiny house üretimi gerçekleştiren kurumsal firmalar ile çalışmanızda fayda vardır.

Soul Wood İç Tasarım ve Uygulama

Ürünün dış kaplamasında olduğu gibi iç tasarımda thermowood fin çamı kullanılmaktadır. Firmamız prensip gereği üretimini gerçekleştirdiği hiç bir üründe yerli ahşap kullanmamaktadır. (Bunun sebebi yerli veya milli değildir. Art niyet aranmaması önem arz etmektedir.) Yerli ahşaplar ülkemizin bir çok noktasındaki iklim şartlarına uygun değildir. Böylelikle zamanla aşınma ve açılma, kurtlanma, genleşme gibi sorunların önüne geçebilmek için soğuk hava bölgelerinde yetişen ağaçlardan elde edilen malzemeler kullanılması önceliğimizdir.

Soul Wood Enerjisini Nereden Alır?

Arazide veya tiny house mobil evinizi konumlandıracağınız alanda elektrik yoksa bu aşamada solar panel yani güneş enerji paneli kullanımına uygun olarak alt yapı hazırlıyoruz. Çözüm ortağı olduğumuz güneş enerji paneli üreticileri ile ürün içerisinde kullanılması gereken malzemeleri ve eşyaları tespit ettikten hemen sonra ne kadarlık bir enerjinin gerekli olduğunu hesaplayıp montaj kurallarına uygun şekilde güneş enerji paneli diğer bir ismi GES ile donatarak gerekli duyulan enerjinin kullanılmasını sağlıyoruz.

Soul Wood Isınma Nasıl Sağlanıyor?

Minik evimizin içerisinde 12000 BTU alt yapısı ile ve bu sisteme uygun klima ile çok rahatlıkla ısınabilmektedir. Soul Wood‘un izolasyonu 120 dansite olduğundan kış ve yaz aylarında ideal seviyede ki sıcaklık, ayrıca soğuk ve temiz havayı size rahatlıkla sağlayacaktır bundan hiç endişeniz olmasın.