Şile Tiny House

Şile Tiny House

Şile Tiny House – Küçük Evler

Normal bir eve göre oldukça uygun fiyatlara satın alma imkânı bulunan Şile Tiny House – Küçük Evler, emlak sektörüne yeni bir boyut kazandırmıştır. Üstelik alıcısının istediği tasarıma sahip olma özelliğiyle bir adım öne çıkan bu evler, daha büyük yerine daha iyiyi inşa etme düşüncesiyle ortaya çıkan bir akımın ürünüdür. İçerisinde teras ve havuz gibi lüksleri de barındırabilen Tiny House’lar, ülkemizde doğa ile iç içe bir tatil keyfi yaşama fırsatı sunmaktadır. Tiny House akımına uyarak doğa ile iç içe bir tatil keyfi için firmamızın vermiş olduğu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Şile Tiny House Modelleri

Ülkemizin en güzel turistlik yerleri arasında bulunan Şile, son yıllarda etkisini artıran küçük evlerin en çok bulunduğu şehirlerden biri olmuştur. Birbirinden güzel modelleri ile Şile şehrinin güzel doğa manzarası eşliğinde konumlanan küçük evler, yerli ve yabacı turistlerin en çok ilgi duyduğu yapıtlar arasında yer almaktadır.

Tekerlekli mobil modelleri bulunan Şile Tiny House – Küçük Evler, daha çok sabit olarak inşa edilmiştir. Özellikle eşsiz güzelliğe sahip Şile yaylalarında bulunan küçük evler, genellikle ahşaptan yapılmaktadır. Tek katlı olarak inşa edilen modellerinin sık görüldüğü Tiny House’lar, belirli bölgelerde 2 yâda 3 katlı olarak da inşa edilmektedir.

Şile şehrindeki Tiny House modelleri daha çok önünde bahçe olacak şekilde inşa edilmektedir. Bahçesinde veranda yer alan küçük evler dışında, balkonu yâda terası olan küçük ev modelleri de inşa edilmektedir.

Bazı modellerinde evin önünde mini bir havuzu bulanan küçük evler, vatandaşlara eşsiz manzara eşliğinde huzurlu bir yaşam imkânı sunmaktadır. Tekerlekli modelleri bulunan ve karavan gibi araba arkasına takılabilen küçük evler, özellikle tatil dönemlerinde yanında götürme fırsatına sahip olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında konaklama ücretini ortadan kaldıran Tiny House’ların boyutları 10 m2 ile 30 m2 arasında değişmektedir.

Şile Tiny House Fiyatları

İlk örneklerini gösterdiği ABD’de, emlak sektöründe alternatif bir konut modeli çerçevesinde ortaya çıkan Tiny House, zamanla tüm dünyaya yayılmıştır. Etkisi ülkemize kadar yayılan küçük evler, Şile gibi şehirlerde daha çok turistlik amaçla kullanılmaktadır. Daha çok dönemsel olarak kiralanan Şile Tiny House – Küçük Evler, istenilen tasarım özellikleri ile inşa ettirilerek satın alınabilir. Normal bir eve göre oldukça uygun olan Tiny House fiyatları, özellikle tatillerde konaklama ücretini ortadan kaldırması sebebiyle oldukça cazip gelmektedir.

Şile Tiny House fiyatları, evin özelliklerine göre değişmektedir. Küçük evlerin fiyatını etkileyen özelliklerin başında evin boyutu gelmektedir. En küçüğü 10 m2 olan küçük evlerin boyutu arttıkça fiyatı da artmaktadır. Fiyatı etkileyen diğer bir özellik ise evin hangi malzeme kullanılarak inşa edildiğidir.

Evin iç dizaynı ve kullanım alanı da fiyatı etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Tekerlekli – seyyar modellerinin fiyatı sabit modellere göre değişen küçük evler, uygun fiyat seçenekleri ile satılmaktadır. Şile’un eşsiz manzarası eşliğinde, doğa ile baş başa bir yaşam sürmek için firmamız tarafından verilen Tiny House hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Şile Tiny House İçi

Şile’da yer alan Tiny House modellerinin iç dizaynı oldukça güzel ve kullanışlıdır. İçerisinde her ihtiyaca karşılık veren mutfağı, yatak odası, oturma odası ile tuvalet ve banyosu bulunan micro evler, dışarıdan küçük gibi bir görünüme sahip olsa da oldukça kullanışlı bir şekilde tasarlanmıştır. İç dizayn olarak ihtiyaç duyulan temel eşyaları bulundurma özelliklerine sahip küçük evler, 10 m2 ile 30 m2 arasında değişen alanlar üzerine inşa edilmiştir. Şile Tiny House – Küçük Evler; buzdolabı, çamaşır – bulaşık makinesi, televizyon, masa – sandalye, ocak, fırın gibi temel eşyaları bulunduracak alana sahiptir. Minimal bir yaşam tarzına sahip bu evler, ortalama bir evin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde inşa edilmektedir.

 

AYRICA TEKERLEKLİ TİNY HOUSE VİDEOMUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Şile Tiny House Nedir?

Tiny House, boyutları normal bir eve göre oldukça ufak olan ve minimal bir yaşam vaat eden evlere denir. Şile Tiny House ise genellikle turizm amaçlı kullanılan, hoş mimarisiyle dikkat çeken ve Şile’da yer alan küçük evlerdir. Son yıllarda yapımı artan bu evler, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde 2008 ekonomik krizinin ardından ortaya çıkmıştır.

Pahalılaşan ev fiyatlarına alternatif olarak inşa edilen bu evler, özellikle kalabalık olmayan aileler için oldukça idealdir. 1-2 kişinin rahatlıkla yaşayabileceği genişlikte inşa edilen micro evlerin, 3-4 kişinin kalabileceği modelleri de bulunmaktadır. Ülkemizde daha çok turizm amaçlı kullanılan Şile küçük evlere, kiralama ve satın alma yöntemleri ile sahip olmak mümkündür. Şile’da doğa ile iç içe bir yaşam sürmek için Tiny House sahibi olmak isteyenler, firmamızın vermiş olduğu hizmetlerden yararlanabilir.

Şile Tiny House Yapımı

Şile’da Tiny House kapsamında inşa edilen micro evler, alıcısının isteğine ve zevkine göre yapılmaktadır. Daha çok tekerlekli seyyar modellerinin yapımı tercih edilen küçük evler, karavan gibi taşınma özelliğine sahiptir. Tatil dönemlerinde konaklama ihtiyacını karşılayan Tiny House, karavana göre daha korunaklı ve kullanışlıdır.

Ayrıca doğa ile iç içe yapılan tatillerde çadır kurma ihtiyacını ortadan kaldıran mini evler, 4 mevsim kullanılma özelliğine sahiptir. Şile Tiny House – Küçük Evler, yazın tatil dönemlerinde ve özellikle kışın karlı havalarda en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktır. Bu sebeple daha çok Şile’un eşsiz yaylalarında yapımı gerçekleşen küçük evler, doğa içerisinde harika bir yaşam imkânı sunmaktadır.

Şile Tiny House Uygulaması

Denizin, yeşilin ve eşsiz manzaraların bol olduğu Şile şehri, Tiny House akımının en yaygın olduğu bölgelerden biridir. İlk örneklerini ABD’de veren Tiny House uygulaması, zamanla batı ülkelerine yayılmış ve ülkemizde de etkisini göstermiştir. Şehir hayatından, beton yığınlarından bunalan ve farklı bir hayata geçiş yapmak isteyen insanlar için harika bir alternatif olan küçük ev uygulaması, geri dönüşümü mümkün olan malzemeler kullanılarak inşa edilmektedir.

Şile Tiny House Uygulaması

Bu sayede çevre dostu olan ve daha ucuz bir maliyete inşa edilen micro evler, daha büyükten ziyade daha iyiyi isteyen insanların tercihi olmuştur. Ülkemiz şartları düşünüldüğünde yeşilin ve doğanın en yaygın olarak bulunduğu Şile şehri, Tiny House uygulamasının en çok yer aldığı şehirlerin başında gelmektedir. Şile Tiny House uygulaması kapsamında, istediğiniz özelliklerde micro ev sahibi olmak için firmamızın inşa ettiği küçük ev modellerini inceleyebilirsiniz.

Şile Tiny House 2021 Modelleri

Şile’un güzel yaylalarında ve diğer birçok noktasında örneklerine rastlanan küçük evler, 2021 yılına ait yeni modelleri ile Şile halkının ve turistlerin kullanımına sunulmaktadır. Şile Tiny House – Küçük Evler 2021 modelleri, son teknoloji imkânlar kullanılarak inşa edilmektedir.

2021 yılında vatandaşlarla buluşacak birbirinden güzel küçük evler arasında; enerjisini kendi üretebilen modeller oldukça dikkat çekmektedir. Şile Tiny House hizmeti kapsamında faaliyet gösteren firmamız, tekerlekli mobil modelleri ve sabit modelleri ile 2021 yılında sizlere hizmet vermeye devam edecektir. Siz de 2021 model Tiny House sahibi olmak istiyorsanız, firmamızın vermiş olduğu hizmetten yararlanabilirsiniz.

ev
27.12.2020
1.796