Samsun Tiny House – Küçük Evler

Modern bir hayat yaşamak beraberinde tüm yeşil alanların büyük binalara ve rezidanslara dönüşmesine neden oldu. Hızlı bir kentleşme beraberinde nüfus artış sayılarını katladı. Kentlerde, şehirlerde sokaklarda ve caddelerde yürürken insanlar artık adım atacak yer bulamıyorlar.

Bu durum insanların rahatça alanlarda özgürce yaşama imkânı sunan yapılara yönelmesine neden olmuştur. Bu yapılar içerisinde son zamanlarda en çok ilgi gösterilen tiny house yani küçük evler günümüz insanlarının sorunlarını en iyi şekilde çözüyor.

Çünkü günümüz insanları artık şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşmak doğa ile iç içe kalmak istiyor. İnsanlara Bu imkânı tanıyan tiny house yapılar uzman kişiler tarafından tasarlanarak sunuluyor. Samsun tiny house – küçük evler sizlere estetik kıvrımları bulunan şirin küçük evler hazırlıyor.

Samsun Tiny House Modelleri

Mikro evler olarak da adlandırılan tiny houselar dışarıdan bakıldığında birbirinden farklı modellere sahipler. Tasarlanan bu yapıların ayrı ayrı özellikleri bulunur. Her model kendi içerisinde bir yapıya sahiptir.

Tiny houselarda model seçimi kişilere bağlıdır. Bu nedenle profesyonel kişiler tarafından yaratıcı fikirler doğrultusunda ortaya çıkan bu güzel ve estetik yapılar farklılığı seven kişilere hitap ediyor. Modern bir düşünce tarzıyla oluşan tiny house modelleri akıllı ev sistemleri gibi hayatı kolaylaştırıyor. Tiny houselarda en çok dikkat çeken detay ise evlerin çatı kısımlarıdır. Oluşturulan çatı modelleri evin daha dikkat çekici olmasını sağlar.

Tiny houselar tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanıldığı için tiny house yani küçük evlerden yaptırmak isteyenler yapılan ev modellerinden yola çıkarak istedikleri özelliğe sahip eve kavuşurlar. Samsun tiny – house küçük evler sizlere hayalinizdeki modeli hazırlayarak yeni bir yaşam alanı sunar.

Samsun Tiny House Fiyatları

Tiny house evlere her geçen gün talebin artması fiyatlarda farklılığa neden olmuştur. Daha özgür ortamlarda dilediği gibi bir yaşam tarzı sürdürmek isteyenler bu yapılarda oldukça keyifli vakit geçirirler. Tiny houselarda fiyatlar tercih edilen modele ve tarza göre farklılık gösteriyor. Alanın genişliğine bağlı olarak fiyatlar değişirken kullanılan malzemenin kaliteli olması da fiyatları doğrudan etkiler.

Fakat tiny house yapılar günlük hayatta kullanılan evlerin yapım aşamalarından farklı olarak daha uygun ve ekonomik koşullar altında inşası sürdürülür. Bu nedenle bu küçük evler her bütçeye uygun olarak tasarlanır. Zaten Tiny house evlerin, ortaya ilk çıkma nedenleri içerisinde ekonomik sebepler ilk sırada yer alır. Çünkü Avrupa’da bulunan birçok kişi yaşadığı ekonomik krizden kurtulmak amacıyla bu yapılara yönelmiştir.

Ardından bu yapıların farklı bir yaşam felsefesi sunması küçük evleri daha cazip hale getiriyor. Hem ekonomik sebepler hem de doğa ile baş başa kalma imkânı tanıyan tiny houselar her bütçeye hitap ediyor. Samsun tiny house – küçük evler sizin bütçeniz doğrultusunda hareket ederek sizlere en ideal yaşam alanları hazırlıyor.

Samsun Tiny House İçi

Dışarıdan bakıldığında sevimli bir görüntüye sahip olan tiny houselar iç tasarımları ile de kişileri kendine hayran bırakıyor. Verandadan içeriye girildiği andan itibaren ferah bir salon, sevimli bir mutfak insanları karşılar. Bu durum az alan üzerinde verimli bir kullanım imkânı tanıyan küçük evlerde çok fazla eşyanın varlığından rahatsız olan kişiler için tasarlanmıştır.

Mikro evlerin içerisinde kullanılan eşya ve mobilyalar az alan kaplaması açısından katlanabilir özellikte tercih edilir. Kişilerin tuvalet ihtiyacını karşılaması amacıyla kompas adı verilen tuvaletler yapılır. Tiny houseların içi insanların ihtiyaçları doğrultusunda dizayn edilmiştir. Bu nedenle Tiny houselar içerisinde bir evde olması gereken en temel gerekli eşyalar tercih edilir. Samsun tiny house küçük evler içerisini minik ve şirin mobilyalar ile döşeyebileceğiniz yaşam alanı sunuyor.

AYRICA TEKERLEKLİ TİNY HOUSE VİDEOMUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Samsun Tiny House Nedir?

Tiny house yani Küçük Ev akımı 2008 yılından itibaren duyulmaya başlandı. Bu yaşam alanları en fazla 35 metrekare alan üzerine inşa edilerek tasarlanır. Küçük olmalarına rağmen içerisinde oluşturulan alanlar bir evde olması gereken tüm özellikleri barındırıyor. Tiny houselar şehir hayatının getirmiş olduğu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak amacıyla yeni bir yaşam felsefesi sunuyor.

Çünkü günümüz insanları kalabalıktan ve gürültüden artık rahatsız olmaya başladı. Bu durum insanları alternatif yaşam tarzları aramaya yönetiyor. Tam da bu doğrultuda küçük ev akımı önem kazanmaya başladı. Sizlerde doğa ile iç içe kalmak istiyorsanız Samsun tiny house – küçük evler size istediğiniz hayat tarzını yaşamanıza yardımcı oluyor.

Samsun Tiny House Yapımı

Son dönemlerin popüler yaşam tarzı olan Tiny houselar profesyonel ve uzman eller tarafından tasarlanarak hazırlanır. Tiny houseların yapımında rol alan usta kişiler yapım aşamasında en iyi malzemeleri kullanarak ortaya dayanıklı küçük evler çıkarır. Genellikle ahşap malzemelerin ön planda tutulduğu tiny houselarda yapım aşaması öncesinde belli bir plan hazırlanır. Kullanılacak olan alan nasıl verimli hale getirilir diye düşünülerek hazırlıklar yapılır. Tasarımlar sırasında müşterilerin fikri önemsenir. Yaratıcı mimarların ve usta kişilerin elbirliği ile yaptığı bu yapılar kısa süre içerisinde tamamlanır ve sahiplerine teslim edilir.

Samsun Tiny House Uygulaması

Trend bir uygulama olan küçük ev akımı tüm dünyada hızlı bir şekilde ilerliyor. Aynı şekilde Türkiye’de de büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde gençler arasında daha yaygın olan bu yapılar, insanlara gürültülü şehir ortamından kaçarak dinlenme fırsatı tanır. Tiny house uygulaması insanların ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkar ve şekillenir

Samsun Tiny House 2021 Modelleri

Yeni bir yılın yaklaşması ile beraber pek çok alanda yaşanan yeni gelişmeler tiny house yapılarda da kendini göstermeye başladı. Tiny house 2021 modelleri arasında estetik kıvrımlara sahip modern bir anlayışla tasarlanan yapılar ön plandadır. Bu yapılar içerisinde kullanılan malzemeler tiny houseların doğasına uyumlu olarak tercih edilir. Yeni modeller güzel bir görüntüye sahip olmakla beraber verimli bir kullanım imkânı sunar.

Samsun Tiny House Tercih Etme Nedenleri

Küçük evler insanlara güvenilir ve sağlıklı yaşam alanları sunduğu için çok fazla tercih edilen yapılardır. Günümüz insanlarının o yapıları tercih etme nedenlerinin başında daha sakin bir ortamda yaşama arzusudur. Bunun dışında son dönemlerde hızlı bir şekilde yayılan bulaşıcı hastalıklar doğa ile iç içe olmanın önemini ortaya çıkardı. Bu nedenle birçok kişi kalabalık şehir ortamından uzaklaşarak tiny houselarda daha sağlıklı ve güvenilir bir yaşam sürdürüyor.

Samsun Tiny House Nasıl Yardım Alınmalı?

Hem güzel bir görüntüye sahip hem de kaliteli bir anlayışla hazırlanan tiny houselar pek çok insanın dikkatini çekiyor. Bu yapılarda güvenilir ve sakin bir hayat sürdürmek isteyenler öncelikle alanında başarılı bir firma arayışına girerler.

Bu konuda firmamız tiny house yapımında oldukça profesyonel davranır. Çünkü her detayını en ince ayrıntısına kadar düşünür. Küçük evler olarak tasarlansa da tiny houselar insanların rahat hareket edebileceği tüm alanları barındırır. Bir evde olması gereken temel mobilyalar bu yapılar içerisine kullanışlı bir şekilde yerleştirilir. Küçük ev yapımı konusunda firmamız ile iletişime geçerek her türlü yardımı alabilirsiniz.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar