Sakarya Tiny House – Küçük Evler

Üretim teknolojisinin kullanılmasıyla ve zengin donanımı ile konforlu, her türlü koşula dayanıklı Tiny House, yaklaşık olarak 45 içerisinde üretilebiliyor. Yenilikçi yapı teknolojilerine yatırım yaparak uluslararası pazarlarda mobil ve modüler yapıların tasarım, tanıtım, satış ve üretim faaliyetleri dünya çapında ilgi duymaya devam ediyor. Bu küçük evler insanların yaşam alanlarının bir parçası haline gelmeyi de başarıyor.

Bu konuda hizmet sunan Sakarya Tiny House firmamızda tecrübeli mühendis ve yönetici kadrosuyla endüstri 4,0 prensiplerine uyumlu olarak iş stratejilerini gerçekleştiren bir şirkettir. Tiny House mobil evler, endüstri prensiplerine uygun fabrika ortamında, farklı disiplinlerdeki tecrübeli mühendis ve tasarımcı kadrolarının işbirliği ile kaliteli ve son teknolojik gelişmelerin takip edilmesiyle üretilmektedir. Bu sayede firmamız Tiny House’un ülkemizdeki yerini kaliteli yapılarıyla korumakta olup, aynı zamanda bu modern yapıtların ülkemizde de yayılmasına ve tanınmasına, kültürel olarak faydalanılmasına yardımcı olmaktadır.

Tiny House Nedir?

Tiny House farklı boyut ve şekilde inşa edilebilen, tekerleri bulunan ve aynı zamanda yere sabit bir şekilde tasarlanabilen minik evlerdir. Bu evler genişletilebilme özelliğine sahip olan ve her mevsimde kullanılabilen konforlu bir şekilde tasarlanmıştır. Tiny House’lar hem ekonomik hem de çevreci olmaları nedeniyle gün geçtikçe daha çok talep edilmektedir.

Bu yönüyle sürdürülebilir yaşamı teşvik etmekte olup bu özelliğinin yanında deprem açısından düşünüldüğünde de güven veriyor olması ve deprem kuşağında yer alan bir ülkede yer almamız, küçük evlere olan ilgiliyi daha da çok arttırmaktadır. O yüzden Tiny House kullanıcılarına her yönden avantaj sağlayan minik ama konforlu, temiz, kullanışlı ve pratik bir ev ortamı sunmaktadır.

AYRICA TEKERLEKLİ TİNY HOUSE VİDEOMUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Tiny House Yapımı

Tiny House modelleri oluşturulurken, 8.00 x 2.55m, 7.00 x 2.55m boyutlarında olabilmesi için ahşapla hem dış cephe kaplanır. Ayrıca çelik konstrüksiyonlar kullanılarak, 3500 kg taşıma kapasiteli dingiller sayesinde tekerlek fonksiyonu kazandırılarak ağırlığa dayanıklı bir yapı oluşturulur.  Dış cephe görsellerle uyumlu olacak şekilde ahşabın yoğun kullanılmasıyla tamamlanır. İç cephede duvarlar son katı su bazlı boya ile gidilmiş ve kaplama, yapılmış bir şekilde tasarlanır. iç dekorasyonunda mutfak mobilyaları, masif meşe panel mutfak tezgahı, çelik evye, mutfak bataryası gibi malzemelerin kullanılmasıyla eksiksiz bir işlem gerçekleştirilir.

Çatıda, zeminde ve duvarlar arasında ısı izolasyonu kullanılır. Yine dış cephede alüminyum doğramalar, fırın boyalı trapez sacların kullanılmasıyla yapı 4 mevsime dayanıklı hale getirilir. Yine Tiny House’lar tasarlanırken içerisinde yangın geçirmez kablo ile döşenmiş elektrik tesisatı, anahtar ve priz montajı yapılmıştır.

Her ne kadar ahşap ağırlıklı gibi görünse de gerekli malzemelerle iç ve dış cephesi en iyi şekilde koruma altına alınır. Bu konuda Sakarya Tiny House firmamız gerekli ara ve asıl malzemelerini en kaliteli ürünlerden seçmektedir. Bu sayede kullanıcıları da büyük bir rahatlık hissederler.

 Tiny House Modelleri

Bu küçük evlerin farklı modelleri ise kullanıcılarının kalbini çalıyor. Çünkü oldukça konforlu olan bu evler hemen hemen herkesin içerisinde bulunmak istediği samimi küçük de bir ortam oluşturuyor. İşte bu modeller arasında yer alan İkonik karavan Airstream modeli 20 m2 olup altı kişilik bir ailenin yaşayabileceği bir ortam sağlamaktadır. Aynı zamanda bu küçük evler her yere taşınabilmeleri açısından da tercih edilmektedir. İmarlı arsalar üzerine rahatlıkla kalıcı olarak da kurulum yapılabiliniyor.

Bu model daha büyük boyutlardaki işlevsiz karavanların bu küçük mikro evlere dönüştürülmesiyle elde edilmiştir. Oldukça geniş olan bu modelde altı kişilik bir ailenin bütün ihtiyaçları rahatlıkla karşılanabilmektedir.

Hatta bu modelin ön kısmında kaplamalı ahşaptan yapılmış birde dikdörtgen balkon bulunur. bu sayede küçük evinizin balkonundan yaz aylarında güzel havaların tadını da çıkarabilirsiniz. Her mevsime uygun yapıda olan bu model sayesinde sonbaharda dolunay keyfine varabilir. Hem balkonunuzdan hem de iç pencerelerinizden dört mevsimle iç içe yaşayabilirsiniz.

Sakarya Tiny House Fiyatları

Tiny House fiyatları sanıldığı kadar yüksek olmamakla birlikte bu küçük evler oldukça konforludur. Fiyatlar seçilen küçük ev modeline göre değişiklik göstermektedir. O yüzden bu konuda seçmiş olduğunuz ev modeli ve firma çok önemlidir. Çünkü bazı firmalar absürt denecek şekilde yüksek fiyatlarla bu ürünleri alıcılarına sunmaktadır.

Ancak bu konuda firmamız maliyetlerini düşürmek isteyen müşterilerine en uygun fiyatlarla bu küçük evleri hazırlamaktadır. Bu konuda dilerseniz firmamızdan da yardım alarak doğru tercihler yapabilirsiniz. Gerekli uygun fiyatı ve gelişmiş özellikteki modern evleri firmamız müşterilerine sunmaktan memnuniyet duymaktadır.

Tiny House İçi

Çelik konstrüksiyonun kullanıldığı Tiny House da, 3500 kg taşıma kapasiteli torsiyonlu dingiller, bulunur. Bu küçük evler yapılırken kendinden derzli laminant yer kaplaması, mutfak mobilyaları, masif meşe panel mutfak tezgahı, çelik evye, mutfak bataryası gibi tasarımlar ise iç kısımlarda yer alır. Bunun yanında dış ve iç cephe aydınlatma ekipmanları en kaliteli malzemelerden oluşmaktadır. Ayrıca temiz ve pis su tesisat deposu, klozet, duşa kabin, lavabo gibi temel kurulumlar ise su almayacak ve su geçirmeyecek zeminin üzerine kurulmaktadır.

Yangın geçirmez kablo ile döşenmiş elektrik tesisatı, anahtar ve prizler sayesinde olası kazalardan önlenmektedir. Ayrıca dış kısımları alüminyum siyah mat kaplama ile kaplanmaktadır. Bu sayede hem ısı yalıtımı sağlanmakta hem de yağmur gibi durumlarda su içeriye sızmamaktadır. Her yönüyle güvenli bir sistemin bulunduğu bu küçük evler aynı zamanda alabileceği darbelere karşıda dayanıklıdır.

Tiny House Uygulaması

Bir Tiny House’da mutfak evyesi, tuvalet ve yatak evinizde kullandığınızla aynı kalitededir. Üstelik küçük evinizde klima, bulaşık makinesi fırın gibi konfor unsurları da içinde yer alabiliyor.  Ben nerede olursam olayım konforumdan taviz veremem diyenlerden iseniz o zaman bu minik evler tam size göre tasarlanmış. Tiny House’lar ilk bakışta sadece yazın kullanılacak bir araç gibi algılansa da güçlü izolasyonları ve dış cephede yapılan iklimlendirme donanımları ile kışın da kullanıma uygundur. Bu sayede hem kışın hem de diğer mevsimlerde herhangi bir sorunla karşılaşmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yazın güneyde dilediğiniz bir yazlık kasabada konumlandıracağınız Tiny House’unuzla yazı en keyifli şekilde yaşayabilir ve tatil dönüşlerinde evinizin bahçesine yada yakınlarına park ederek kapılarını kilitleyebilirsiniz. Hatta kullanmaya devam edebilir iş çıkış saatlerinde uzayan işlerinizi halletmek için bir ofis konumuna getirebilirsiniz.

Tiny House 2021 Modelleri

Sakarya Tiny House olarak hizmet sunan firmamız 2021 Tiny House modelleri ile giriş yapmaktadır. Bu modeller gelişmiş özelliklere sahiptir. Bu konuda Sakarya Tiny House firmamız profesyonel bir ekiple kaliteli malzeme kullanımı gerçekleştirerek 2021 Tiny House modellerini oluşturmuştur. Bu konuda yıllara dayanan profesyonelliği ile küçük evlerin ülkemizdeki en büyük temsilcilerinden biride firmamızdır.

O yüzden kaliteli ve uzun ömürlü 2021 modelleri müşterilerimizi beklemektedir. Bu modeller arasında tepe penceresi daha geniş olanından tutun her türlü gerekli ihtiyaca cevap verecek bir konfor bulunmaktadır. ayrıca çoğu küçük evlerde birçok malzeme otomatik bir hal kazandırılmıştır. Bu sayede kullanıcılarda büyük bir rahatlık içerisinde evlerine sahip olabilmektedirler.

 

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar