Rize Tiny House – Küçük Evler

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ve insanların tüm imkânlara daha kolay ulaşması beraberinde hızlı tüketim alışkanlığını getirdi. Bu durum beraberinde günümüz insanlarının mutsuz hale getirdi. Bu nedenle insanlar mutlu olacakları mekânlar aramaya başladılar. Bu konuda insanlara en önemli desteği sunan tiny house yapılar masalsı bir hayat yaşamanın kapılarını aralıyor.

Rize tiny house – küçük evler size hayalini kurduğunuz özellikte küçük evler tasarlıyor. Yoğun trafiğin ve insan kalabalığın olduğu şehirlerden kaçarak doğa içerisinde daha özgür, temiz bir hayat yaşamak isteyenler küçük evler sayesinde diledikleri hayatı yaşarlar. Tiny house yapılar sabit bir şekilde konumlandırılırken isteğe bağlı olarak tekerlekli olarak da inşa edilir. Tekerlekli olması bu evlerin araba arkasına takılarak istenilen yere götürülmesine imkân tanımıştır.

Rize Tiny House Modelleri

Tiny house evler artık Bir akım haline gelmiş ve birçok kişi bu evlere sahip olmak amacıyla şehir gürültüsünden uzak alanlarda arsa almaya başladılar. Alınan arsalar üzerinde inşa edilen Bu yapılar oldukça şık ve estetik özelliklere sahip planlanır. Küçük evler tek katlı yapılabileceği gibi daha çok kullanım alanı sağlamak amacıyla iki katlı olarak da inşa edilir.

Tek katlı tiny house modellerini incelediğimiz zaman oldukça kullanışlı bir şekilde tasarlandığını görürüz. Tiny house yapılara şıklık katan dış cephe duvarları çatı kısmı balkonu ilginç fikirler doğrultusunda tasarlanır. Bu yönüyle bu küçük evler masal dünyasından gelmiş gibi görünür. Bu konuda talebin artması üzerine tiny house modelleri daha da çeşitlenerek insanların ihtiyaçları göz önünde tutulmuştur. Rize tiny house – küçük evler sizlere istediğiniz modelde ve özellikte yapılar inşa ediyor.

Rize Tiny House Fiyatları

Tin house yapılarda yaşamak insanlara huzur ve mutluluk veriyor. Son dönemlerde görülen bulaşıcı hastalıklar özellikle kalabalık alanlarda ve büyük şehirlerde daha hızlı bir şekilde yayılıyor. Bu nedenle büyük şehirlerden kaçarak şehrin gürültüsünden ve insan kalabalığından uzaklaşmak isteyen kişiler tiny house yapılarda yaşamayı tercih ediyor. Ayrıca ülkemiz deprem kuşağında bulunduğu için çok katlı binalarda yaşamak günümüz insanlarını ürkütüyor.

Tüm bu etkenler insanların daha küçük ve güvenilir yapılarda hayat sürdürmelerine öncülük etmiştir. Bu durum beraberinde küçük evleri olan talebi arttırmıştır. Bu doğrultuda tiny house yapıların fiyatları da artmaya başladı. Kişilerin istekleri doğrultusunda tasarlanan Bu yapılar kullanılan malzemenin kalitesine bağlı olarak farklı fiyatlarda müşterilere sunulur. Rize tiny house – küçük evler sizin bütçenize uygun yapılar inşa ederek hayalinizi gerçekleştirmeye devam ediyor.

AYRICA TEKERLEKLİ TİNY HOUSE VİDEOMUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Rize Tiny House İçi

Tiny house yapılar küçük ve şık bir şekilde tasarlandığı için herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. İnsanlar tiny houseları dışarıdan gördüklerinde çok beğenirler. Bu durum beraberinde iç mekânın nasıl dizayn edildiği merakını doğuruyor. Tiny house yapıların iç kısımları kullanım alanına bağlı olarak kullanışlı malzemeler yardımıyla dizayn edilir. Tek katlı tiny house yapılarda giriş kısmında oturma odası ve mini mutfak bulunur.

Mutfak ve oturma odası mobilyaları daha az yer kaplaması açısından katlanabilir özellikte tasarlanmıştır. Alanın verimli kullanılması açısından bir merdiven yardımıyla küçük evin üst katı yatak odası olarak değerlendirilir. Böylece insanlar tüm ihtiyaçlarını dilediği gibi karşılayabilirler. Tuvalet ihtiyacı için ise kompost yapılar kullanılır. Rize Tiny house – küçük evler siz nerede azalan üzerinde daha verimli kullanabileceğimiz kullanışlı küçük evler inşa ediyor.

Rize Tiny House Nedir?

Günümüz insanları artık daha küçük ve alternatif özelliklere sahip evlerde hayatlarını sürdürmek istiyor. Bu doğrultuda tiny house olarak adlandırılan küçük evler yapılmaya başlandı. Bu evler en fazla 30-35 metrekare alan üzerine inşa edilebilir. İçerisinde normal evlerde bulunan ve insanların ihtiyacını karşılayan tüm eşyalar bulunur.

Küçük olmalarına rağmen Tiny house yapılar insanların ihtiyacını karşılayacak tüm özelliklere sahip olduğu için son derece kullanışlıdır. Tiny house yapılar boş bir arsa üzerine yerden inşa edilebileceği gibi tekerlekli olarak da tasarlanabilir. Tekerlekli küçük evler daha avantajlıdır. Çünkü insanlar gitmek istedikleri farklı noktalara kolayca taşıyabilirler.

Bu durum aynı mekânda sürekli kalmak istemeyenler için oldukça idealdir. Tiny house evler alternatif yaşam biçimi ile günümüz insanlarının en çok arzuladığı ev tipidir. Rize Tiny house – küçük evler sizin tarzınıza ve zevkinize uygun küçük evler tasarlayarak sağlıklı ve güvenilir yaşam alanları sunuyor.

Rize Tiny House Yapımı

Günümüz dünyasında mimari anlayışın değişmesi ile beraber farklı özelliğe sahip yapılar inşa edilmeye başlandı. İçerisinde farklılık barındıran yapılardan biri olan Tiny house yani küçük evler alanında profesyonel kişiler tarafından tasarlanarak yapılır. Bu evlerin her ayrıntısı ve detayı ince ölçümler bir planlamalar doğrultusunda oluşur. Bu nedenle hem modern bir şekilde dizayn edilirler hem de oldukça kullanışlı olurlar. Tiny house yapımı konusunda araştırma yapmak gerekir. Hangi malzemelerin kullanıldığı ya da hangi malzemeler kullanılarak daha avantajlı hale geldiği araştırılmalıdır. Bu konuda hizmet sunan uzman ve deneyimli kişilerden yardım almak önemlidir.

Rize Tiny House Uygulaması

Tiny house uygulaması 2008 yılından sonra yaygınlaşmaya başladı. Avrupa’da yayılmaya başlayan bu akım Türkiye’yi de etkisi altına aldı. Son dönemlerde Türkiye’de bulunan birçok vatandaş Tiny house uygulamasını yakından takip ediyor ve ortaya çıkan yapıları inceliyor. Bu uygulama günümüz yaşam koşulları içerisinde son derece insan hayatına iyi gelen bir ev modelidir. Küçük evin taşınabilir özellikte olması evin istenilen alana götürülmesini sağlamıştır. Bu uygulama özellikle yaz tatillerinde dinlenmek isteyen kişiler için son derece ideal alanlardır.

Rize Tiny House 2021 Modelleri

Tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaya başlayan tiny house yapıların yeni modelleri yapılmaya başlandı. Yeni yapılar daha estetik ve kıvrımlı hatlara sahip olmakla beraber iç mekânları daha kullanışlı ve modern bir şekilde tasarlanmıştır. Pek çok kişinin beğenisini kazanan bu modeller bir evde olması gereken tüm eşya ve mobilyaları barındırır. Özellikle 2021 modelleri içerisinde asma katlı Tiny house yapılar daha fazla alan sunması açısından ön planda yer alıyor

Rize Tiny House Yapıların Faydası

Küçük evler insan hayatına girdiğinden beri insanlar daha mutlu ve huzurlu olmaya başladılar. Bu evlerin taşınmak olaylarının bulunması farklı mekânlarda bulunmak isteyen kişiler için ideal yapılardır. Özellikle doğa ile iç içe olmayı isteyen kişiler bu yapılarda oturmayı tercih ediyorlar. Tiny house yapılar doğa dostu malzemeler kullanılarak hazırlanmıştır. Bu yönüyle çevreci özelliğe sahiptir. Tiny house evler insanları deprem ve bulaşıcı hastalıklara karşı da koruyarak yardımcı olur.

Rize Tiny House Evler İçin Nasıl Yardım Alınır?

Tiny house evlerin insanlara özgürce yaşama alanı ve imkânı sunması bu evlere olan talebi arttırmıştır. Tiny house yapılardan yaptırmak isteyenler bu alanda uzmanlaşmış deneyimli firmalara başvurmak durumundalar. Tiny house evler konusunda ve tasarımında uzman mimarlar ve ustalar aracılığıyla firmamız sizlere hayalinizdeki evi hazırlıyor. Tiny house yapılarda yaşamak isteyen kişiler firmamızla iletişime geçerek istediği tarz ve modelde Küçük ev sahibi olabilir.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar