Polonezköy Tiny House 

Sakin ve sessiz bir hayat yaşamak yoğun çalışan insanların en büyük hayalidir. Çünkü sürekli iş yoğunluğu bulunan mekânlarda çalışanlar ve şehrin gürültüsünden bunalan kişilerin bu gürültülü ortamlardan uzaklaşarak dinlenebileceği alanlar aramaya başlarlar. Bu nedenle günümüz insanlarının ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan tiny houselar son zamanların en popüler yapıları olmaya başladı.

Bu yapılar küçük alanlar üzerinde inşa edilir ve yapı itibariyle tekerlekli olarak tercih edilirler. Tekerlekli tiny houseları farklı mekânlara taşımak oldukça kolaydır. Bu nedenle sürekli aynı ortamda bulunmaktan sıkılar kişiler için tiny house yapılar son derece ideal yaşam alanlarıdır.

Dinlenmek ve huzurlu bir hayat yaşamak için tercih edilen bu yapılar şehrin gürültüsünde doğa içerisinde bir yerde keyifli vakit geçirmek için sabitlenir. Tiny house yapılar tekerlekli olarak inşa edilebileceği gibi sabit alanlar üzerine de inşa edilir. Bu tamamen kişilerin isteklerine ve zevklerine bağlı olan bir durumdur. Polonezköy tiny house – küçük evler sizi hayalinizdeki küçük ve şık evler ile tanıştırıyor.

Polonezköy Tiny House Modelleri

Tiny house modelleri günümüz teknoloji ve imkânları kullanılarak insanların ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek nitelikte hazırlanıyor. Son dönemlerde tasarlanan yeni modeller hem estetik açıdan insanların dikkatini çekiyor hem de kullanışlılık bakımından oldukça iyi bir şekilde dizayn edilmiştir. Tiny house modelleri her ne kadar birbirinden farklılık gösterse de kullanım alanı bakımından insanlara kolaylık sağlar.

Son zamanlarda tiny houseların taşınabilir özellikte tasarlanan modelleri tercih ediliyor. Bunun nedeni ise insanlar sürekli aynı mekânda kalmak yerine farklı yerlere giderek doğa ile ya da deniz ile baş başa kalmak istiyor. Kolaylıkla taşınabilen Bu yapılar insanları betonarme binalardan kurtararak daha sakin bir hayat yaşamasını imkân tanıyor. Polonezköy tiny house – küçük evler sizin zevkinize ve keyfinize uygun modeller hazırlayarak yeni bir yaşam felsefesi sunuyor.

Polonezköy Tiny House Fiyatları

Küçük Ev akımı ilk önce Avrupa’da ortaya çıktı ardından tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılım gösterdi. Bu yapıların ortaya çıkma nedeni yaşanan ekonomik krizlerden dolayı insanların daha ekonomik yapılara yönelmek istemesidir. Fakat zaman içerisinde Tiny houseların yapısı daha sevimli hale getirilerek tasarlamaya başladı. Böylece insanlar bu yapılar içerisinde yaşamak isterken ekonomik sebepler değil de farklı sebepler ön plana çıktı.

En önemlisi ise şehrin gürültüsünden ve kalabalığından bunalanlar ve çok fazla eşyanın kullanılmasından sıkılanlar tercih etmeye başladı. Böylece tiny houselarda insanlar kendilerine daha fazla zaman ayırarak dinlenebiliyor. Günümüzde tiny houseların fiyatını belirleyen en önemli etken kullanım alanı ve kullanılacak malzemenin kalitesidir.

Kalite ve genişlik arttıkça fiyatlarda da farklılık görülür. Fakat bu küçük yapılar çok fazla maliyetli değildir. Bu nedenle her bütçeye hitap eden özellikte tasarlanır. Polonezköy tiny house – küçük evler sizlerin bütçesine uygun evler yaparak yeni bir hayatın kapılarını aralar.

Polonezköy Tiny House İçi

Tiny houselar tasarlanırken hem dış özellikleri hem de iç özellikleri her detayı düşünülerek planlanır. Bu doğrultuda bu yapıların içi salon, asma kat, kompost tuvalet ve mini mutfak gibi alanlardan oluşur. İçerisinde kullanılan ahşap malzemeler evin boyutuna uygun olarak tasarlanır. Küçük evler kullanım alanı bakımından dar olduğu için katlanabilen eşyalar daha çok tercih edilir.

Özellikle bu yapılarda asma kat olarak adlandırılan alana yatak yerleştirilir ve bir merdiven yardımı ile buraya çıkılır. Böylece giriş kısmı salon ve mutfak olarak değerlendirilir. İç tasarımlar ve verimli kullanım alanları tiny houseları cazip hale getiriyor. Polonezköy tiny house – küçük evler sizlere rahat ve sade bir hayatın kolaylığını sunuyor.

Polonezköy Tiny House Nedir?

Tiny house yani küçük ev akımı tüm dünyada etkili olurken Türkiye’de de yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Profesyonel kişiler tarafından tasarlanan bu yapılar en fazla 35 metre karelik alanlar üzerine inşa edilerek insanlara özlemini duyduğu hayatın kapılarını aralıyor. Çünkü günümüz insanları yoğun yaşadıkları şehir hayatından uzaklaşmanın yollarını arıyor.

Bu doğrultuda küçük ev akımı önem kazanarak yayılım gösteriyor. Küçük evler ilk olarak 2008 yılında Avrupa kıtasında tercih edilmeye başlandı. Ardından öneminin ve içerisinde yaşamanın rahatlığı anlaşılmaya başlayınca tüm dünyadan yaygınlık gösterdi. Şimdilerde gençler arasında trend haline gelen küçük evler doğa ile baş başa kalma imkânı sunuyor. Sabit ya da tekerlekli olarak tasarlanan bu mikro yapılar sade bir hayat yaşamak isteyenler için oldukça elverişlidir.

 

AYRICA TEKERLEKLİ TİNY HOUSE VİDEOMUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Polonezköy Tiny House Yapımı

Tiny houselar yapılmadan önce kabataslak bir plan hazırlanır. Hazırlanan plan doğrultusunda tiny houselar ahşap malzeme kullanılarak yapılmaya başlanır. Görüntü itibariyle hem estetik kıvrımlara sahip hem de modern çizgilerin ön planda tutulduğu tiny houselar alanında uzman mimarlar ve ustalar tarafından hazırlanır.

Yapım aşamasında doğa dostu çevreci malzemeler tercih edilir. Bu yapıların ısı ve ses yalıtımı en iyi izolasyon malzemeleri tercih edilerek kullanılır. Polonezköy tiny house – küçük evler yapım aşamasında kaliteli ve sağlam malzemeler kullanarak sizlere sevimli tiny house yapılar inşa eder.

Polonezköy Tiny House Uygulaması

Tiny house uygulaması tüm dünyada ilgi ile karşılandığı gibi Türkiye’de de doğa ile iç içe yaşamayı tercih edenler tarafından ilgi görüyor. Bu uygulama günümüz insanlarının birçok ihtiyacına cevap veriyor. Çünkü Tiny houselar tekerlekli olarak tasarlandığı için pek çok alana kolaylıkla taşınabilir. Tiny house uygulaması sayesinde insanlar kendilerine zaman ayırmak istediklerinde veya şehrin kalabalık ortamından uzaklaşmak istediklerinde bu yapılar oldukça ideal alanlardır. Uygulama zamanla daha fazla talep görecek ve birçok kişi bu yapılar İçerisinde hayatını sürdürmeye devam edecektir.

Polonezköy Tiny House 2021 Modelleri

2021 yılın yaklaşması ile beraber yeni yıla özel ürünlerde sergilenmeye başladı. Firmalar tarafından estetik bir kaygıyla tasarlanan tiny houselar müşterileri ile buluşuyor. 2021 tiny house modellerine baktığımız zaman kusursuz bir güzellikte ve kullanışlı olarak tasarlandığını görüyoruz. Modern bir özelliğe sahip olan bu yeni yapılar içerisinde bir evde ihtiyaç duyulacak tüm eşyaları barındırıyor.

Polonezköy Tiny House Ve Korona Virüs

Koronavirüs hastalığı insan hayatını tehdit etmeye devam ediyor. Hastalık kalabalık ortamlarda daha hızlı bir yayılma imkânı elde ettiği için büyük şehirlerde hastalığın etkisini daha fazla görmek mümkündür. Bu nedenle pek çok kişi şehirden uzaklaşarak doğa içerisinde sağlıklı bir hayat sürdürmek istiyor. Bu doğrultuda tiny houselar Corona virüse karşı oldukça sağlıklı alanlardır. Çünkü istediğiniz sakin alana taşıyabileceğiniz bu yapılar ile rahat hareket edebilirsiniz. Doğa içerisinde tertemiz bir havayı teneffüs etmek insan sağlığına iyi gelir. Ayrıca yakınlarda başka birilerinin olmaması bulaşıcı hastalığı engeller. Bu nedenle küçük evlerde salgın hastalıklardan daha rahat korunur.

Polonezköy Tiny House Yardım

Tiny houselarda doğal ve sağlıklı bir hayat sürdürmek isteyenler yapım aşamasında profesyonel firma arayışına girerler. Firmamız Tiny house yapımı konusunda oldukça başarılıdır. Kaliteli ve sağlam malzemeler kullanarak izolasyonu en iyi şekilde sağlanan yapılar inşa ediyor. Tiny house yapımı konusunda firmamızdan gerekli tüm desteği alabilirsiniz.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar