trende

Niğde Tiny House – Küçük Evler

Niğde Tiny House – Küçük Evler

Niğde Tiny House – Küçük Evler

Günümüz birçok insanın en büyük problemi şehir gürültüsünden uzaklaşıp doğada sakin bir hayat sürdürmektir. Bu durum pek çok kişi için mümkün olmamakla birlikte hayal gibi gözüküyor. Fakat son zamanların popüler mimari hareketi olan tiny house yani küçük evler insanlara özlemini çektiği bir hayat sunuyor.

Küçük olarak tasarlanan bu evler, evin her alanını verimli bir şekilde kullanma imkânı tanıyor. Küçük evlerin en önemli avantajlarından birisi de tekerlekli olmasıdır. Bu nedenle istediğiniz her alana küçük evinizi de götürebilirsiniz. Arabanın arkasına takılan küçük evler istediğiniz zaman bir sahil kenarında istediğiniz zaman ise ormanın sakin köşesinde konaklama imkânı tanır. İşte tam da bu noktada Niğde tiny house – küçük evler size istediğiniz ve yaşamak istediğiniz hayat tarzını kurmanıza yardımcı oluyor.

Niğde Tiny House Modelleri

Tiny house evleri tasarım ve modelleri ile dikkatleri çekiyor. Tercih edilen boyuta göre tasarlanan bu kullanışlı yaşam alanları farklı modelleri ile göz dolduruyor. Tiny house evleri tasarlanırken kullanım alanları göz önünde bulundurulur ve en verimli şekilde yapılar meydana getirilir. Küçük evler asma katları ile beraber en fazla 35 metrekare büyüklüğünde tasarlanabilir. Bu evler her ne kadar küçük olsalar da kullanıcılarına konforlu bir yaşam sunuyor.

Tiny house modelleri içerisini incelediğiniz zaman birbirinden şık ve estetik tasarımlara sahip yapıların oluşturulduğunu görüyoruz. Mimarlar tarafından hazırlanan Bu yapılar uzaktan bakıldığı zaman bir tablo güzelliği ile göze hitap ediyor. Küçük ev modelleri kişilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda da tasarlanabilir.

Niğde Tiny House Fiyatları

Tiny house seyirler birbirinden şık ve göze hitap eden tasarımlarıyla giderek büyük ilgi görüyor. Bu nedenle şehir yaşamından uzaklaşmak isteyen birçok kişi tiny house fiyatlarını merak etmeye başladılar. Bu doğrultuda yapılan araştırmalar bu küçük evlerin yapılmasında ve fiyatların belirlenmesinde bazı kriterlerin göz önünde tutulduğunu göstermiştir. Fiyatların belirlenmesinde en temel etken bu masalsı evim ne kadar alan üzerine kurulacağıdır.

Bunun dışında kullanılacak olan malzemenin kalitesi ve yoğunluğu oldukça önemlidir. Ayrıca tiny house evler tasarlanırken iç mekânlarda özel olarak tasarlanan küçük alanlarda fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir. Merak ettiğiniz tüm sorular hakkında Niğde tiny house – küçük evler firmasını aramanız yeterli olacaktır.

Niğde Tiny House İçi

Tiny house evlerin dış alan tasarımları kadar iç mekân tasarımları da büyük beğeni topluyor. Çünkü tiny house evler çok küçük alanda kurulmasına rağmen yüksek kullanım verimliliği sunuyor. Yaşam alanlarını daha küçük ve ekonomik imkânlar doğrultusunda dizayn etmek isteyen kişilerin tercih ettiği küçük ev içlerinde oldukça kullanışlı alanlar bulunuyor.

Bu nedenle küçük evler hazırlanırken öncelikle alandan tasarruf sağlamak amacıyla evin en kullanışlı noktasına ya da çatıya doğru uzanan kısımda tasarlanır. Bu nedenle küçük evler içerisinde yukarı çıkmak için merdivenler dizayn edilir.

Burada yaşayan insanların tuvalet ihtiyacını karşılamak için kompost tuvalet tercih edilir. Yemek yapmak için uygun mutfak alanları oluşturulur. Tiny house evlerin iç mekânlarında kullanılan eşyalar katlanabilir özelliğe sahip olduğu için daha az yer kaplarlar.

Niğde Tiny House Nedir?

Yaşam tarzını değiştirerek doğa veya deniz ile iç içe yaşamayı tercih edenlerin kullandığı küçük yapılara tiny house denir. İsminden de anlaşılacağı üzere küçük evler anlamına gelen bu yapılar en fazla 35 metrekare üzerine dizayn edilir. Bu nedenle oldukça kullanışlı bir şekilde hazırlanan bu evler kişilerin içerisinde konforlu bir yaşam sürmesine yardımcı olur.

Bu yapılar tekerlekli ya da sabit bir şekilde inşa edilir. Tiny house evlerinin en önemli özelliği çevre dostu olmalarıdır. Pek çok enerji kaynağından tasarruf sağlayan bu evler oldukça ekonomiktir. Tüm dünyada büyük bir ilgi gören bu yapılar ülkemizde de son zamanlarda görülen deprem olaylarından sonra güvenilir bir şekilde tercih edilen yaşam alanları olmuştur.

Niğde Tiny House Yapımı

Tiny house evler inşa edilirken zevkinize uygun tasarımlar tercih edilir. Kullanılan tüm malzemeler kaliteli ve doğal ürünler içerisinden seçilir. Tiny house yapımı sırasında tasarlanacak olan küçük evin tekerlekli mi olacağına ya da sabit mi kalacağına karar vermek gerekir. Bu doğrultuda yapım çalışmaları başlar. Evim üzerinde kurulacağı alan oldukça önemlidir.

Alanın en iyi şekilde değerlendirilebilmesi yapılacak olan küçük evler içerisine merdiven dizayn edilerek üst kat denilen alan oluşturulur. Tiny house inşası yapımında ısı yalıtım ürünleri kullanılır. Ahşap kaplamalar kullanılarak küçük evlere estetik ve doğal bir görüntü kazandırılır. Tiny house yani küçük bir eve sahip olmak isteyen herkes Niğde Tiny house – küçük evler firmasından yardım alarak hayallerini gerçekleştirebilirler.

Niğde Tiny House Uygulaması

Tiny house uygulaması tüm dünyada yaygınlık kazandığı gibi ülkemizde de önemi anlaşılmaya başlamıştır. Özellikle yaşanan deprem olaylarından sonra Tiny house evlerine olan ilgi daha da fazla arttı. Tiny house evleri 2008 yılından sonra yaygınlık kazanmaya başladı. Bu evlerin son dönemlerde bu kadar ilgi görmesinin en önemli nedeni çevre dostu olması ve sürdürülebilir bir yaşam tarzı sunmasıdır.

Günümüzde pek çok kişi bu uygulamayı tercih ederek doğa ile iç içe olmayı gerçekleştirdiği gibi güvenilir ve sağlıklı alanlarda alternatif bir yaşam tarzı meydana getirir. Çekirdek aileler için tasarlanan bu yapılar bulaşıcı hastalıklar karşısında kalabalık ortamlardan insanların daha sakin olanlara çeker. Bu doğrultuda daha çok tekerlekli olarak tasarlanan Tiny house evleri tercih edilir.

Niğde Tiny House 2021 Modelleri

Tiny house evlerine olan ilgi beraberinde yeni modellerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu doğrultuda modern ve şık tasarımlara sahip hazırlanan Tiny house evleri insanlara konforlu ve doğal bir yaşamın kapılarını açıyor. 2021 modelleri arasında ahşap özelliklere sahip tiny house evleri ön plandadır. Bu evlerin içerisi kullanışlı malzeme ve mobilyalar tercih edilerek döşenir.

Bazı Tiny house evleri iki katlı olarak tasarlanır. Alt kattan üst kata uzanan bir merdiven aracılığıyla üst katta değerlendirilir. Böylece birçok kişi küçük evler üst katını yatak odası olarak kullanırken giriş kısmına oturma odası ve mutfak gibi alanlara ayrılır. 2021 modellerinin her zevke ve tarza uygun bir şekilde hazırlandığı görülür.

Niğde Tiny House Evlerin Özellikleri

Tiny house evler doğa dostu malzemeler ile hazırlandığı için oldukça sağlıklı yapılardır. Birçok insan bu küçük evlerde güvenli bir şekilde hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Özellikle deprem gibi doğal afetler karşısında bu evler son derece korunaklıdır. İzolasyon malzemesi kullanıldığı için her mevsim ideal bir sıcaklıkta kalırlar.

İsteğe bağlı küçük evlere yerleştirilen teker yardımıyla gezici evler haline dönüşürler. Evlerin içerisinde elektrik, su her türlü ihtiyaç bulunur. İç döşeme malzemesi olarak lamine parkeler tercih edilir. Kullanılan kumaşlar yanmayan bir özelliğe sahiptir.

Niğde Tiny House İnşası

Son dönemlerde moda haline gelen tiny house evler firmamız tarafından dilediğiniz özellikte tasarlanarak sizlere teslim edilir. Kaliteli ve yenilenebilir malzemeler kullanıldığı için bu yaşam alanlarında güvenilir bir hayat sizleri bekliyor. Tiny house ev sipariş etmek istediğiniz zaman firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir.

error: İÇERİK İHLALİ YAPMAYIN!