Nevşehir Tiny House – Küçük Evler

Son dönemlerde büyük trend haline gelen küçük evler insanlar tarafından büyük bir ilgi görüyor. Sade ve şehrin gürültüsünden uzakta bir hayat sürdürmek isteyen birçok kişi tiny house evlerini tercih ederek minimal anlayışı ön plana çıkarıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere küçük evler olarak bilinen tiny house evleri sabit evler yerine gezebilen ev olarak tasarlanmıştır.

Arabanın arkasına takılarak istenilen birçok alana taşınabilen bu küçük evler son derece kullanışlı yapılardır. Birbirinden ilginç ve dikkat çekici tasarımlara sahip olan bu küçük evler her insanın içerisinde yaşamak istediği alanlardır. Bu nedenle kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Nevşehir tiny house – küçük evler sizlere unutulmaz keyifli anlar geçireceğiniz yaşam alanları sunuyor.

Nevşehir Tiny House Modelleri

Küçük ev olarak adlandırılan tiny houselar uzaktan bakıldığı zaman küçük bir miniatürke benzer. Tiny house modelleri birbirinden uzman mimar ve tasarımcıların ellerinden çıkıyor. Bu konuda kişilerin isteklerini de göz önünde bulunduran tasarımcılar ortaya en iyi şekilde kullanılabilecek konforlu yaşam alanları çıkarıyor.

Tiny house modellerine baktığımız zaman en fazla 35 metrekarelik alan üzerinde tasarlandığını görürüz. Bu evlerin kiminin önünde balkon kiminin ise teras gibi adlandırılan alanlar bulunur. Şık ve estetik tasarımlara sahip olan bu küçük evler tekerlek üzerine kurulmuştur. Bu nedenle taşınabilir küçük evler son dönemleri ilgi odağıdır. Nevşehir tiny house – küçük evler sizlere istediğiniz modelde ve özellikte kullanabileceğiniz evler hazırlıyor.

Nevşehir Tiny House Fiyatları

Tertemiz bir havaya sahip güzel bir ortamda sabahları uyanmak kuş veya dalga sesleriyle keyifli bir gün geçirmek birçok kişinin hayalidir. Bu doğrultuda kişilerin hayalini gerçekleştirmek üzere hazırlanan tiny house evleri beton binalarda yaşamak istemeyen kişiler için oldukça cazip yaşam alanlarıdır. Masal dünyasından gerçek dünyaya aktarılan bu küçük evler fiyatları ile ve insanlara oldukça cazip geliyor.

Tiny house evlerine sahip olmak isteyen birçok kişinin en çok merak ettiği soruların başında tiny house ev fiyatlarıdır. Küçük evlerin fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan en temel husus evin kaç metrekare üzerine kurulacağı ve kullanılacak malzemenin kalitesidir. Bunun dışında evin tasarımı ve içerisine yerleştirilen yaşam alanları fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir. Nevşehir tiny house – küçük evler bütçenize uygun ev tasarımlarıyla sizlere hizmet sunuyor.

Nevşehir Tiny House İçi

Küçük evler doğa ile uyumlu bir şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda estetik açıdan küçük evler geleneksel ev tipinde yapılır. Küçük ve şirin kapı pencereleri bulunan bu evlerin çatı kısımları da kullanışlı bir şekilde tasarlanır. Küçük evlerin iç mekânları dizayn edilirken kullanılacak alandan en verimli şekilde istifade edilmek amaçlanır.

Bu nedenle yataklar merdivenle çıkılan üst katlarda hazırlanır. Mutfak olarak kullanılan alanlarda katlanabilen masalar tercih edilir. Tuvalet ihtiyacının karşılanması için komposit tuvaletler kullanılır. Küçük evler enerji tasarrufu açısından da oldukça önemlidir. Yalıtım malzemesi kullanılan bu evler içerisi çok iyi ısınır. Nevşehir tiny house – küçük evler istediğiniz iç mekânlara sahip küçük evler tasarlar.

Nevşehir Tiny House Nedir?

Şimdilerde pek çok kişi tarafından sosyal bir hareketliliğe dönüşen tiny house evleri doğa ile iç içe olmayı tercih eden kişilerin kullandıkları yaşam alanlarıdır. Özellikle mega kentlerde yoğun trafikten ve insan hareketliliğinden yorulan kişilerin bir kaçış aracı olarak tercih ettikleri tiny house evleri son zamanlarda sağlıklı ve güvenilir yaşam alanları olarak görülmeye başladı.

Taşınabilir bir özellikle tasarlandığı için bu küçük evleri doğa ile iç içe olan her mekâna taşımak mümkündür. İçerisinde özgürce keyifli vakit geçirebileceğiniz alanlar bulunur. Bunun dışında mali nedenlerden dolayı da birçok kişi bu küçük evlerde yaşamayı tercih ederler.

Nevşehir Tiny House Yapımı

Tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan tiny house evleri ülkemizde küçük ve özgü yaşam alanlarında yaşamak isteyen kişilerin tercih ettiği bir yapıdır. Küçük evlerin yapımı sırasında kaliteli malzemeler kullanılarak ortaya dayanıklı yapılar çıkar. Özellikle son dönemlerde yaşanan deprem olayların ardından dayanıklı ve sağlam bir şekilde yapılan Tiny house evleri daha fazla ilgi görmeye başladı.

Küçük evlerin yapımı sırasında alanında uzman ve deneyimli kişilerden yardım alınır. Kişilerin zevkleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan bu küçük evler en verimli şekilde değerlendirilmeye çalışılır. En iyi malzeme ve ürünlerin seçildiği bu yapılarda ortaya estetik görünüme sahip konforlu yaşam alanları çıkar. Nevşehir tiny house – küçük evler kaliteli ürünlerden oluşan malzemeler tercih eder.

Nevşehir Tiny House Uygulaması

Tiny house uygulaması 2008 yılından itibaren kullanılmaya başlandı. Kullanılan bu yöntem sayesinde birçok kişi daha küçük yaşam alanlarında doğa ile iç içe yaşayarak keyifli vakit geçirmeye başlamıştır. Tiny house uygulamasının tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaya başladığı şu dönemlerde Türkiye’de de ilgi odağı olmaya başladı. En fazla 35 metrekare alana inşa edilen bu yapılar alternatif bir yaşam tarzı arayan kişiler için oldukça cazip alanlardır.

Tiny house uygulamasının en önemli özelliği ise çevreci olmasıdır. Sürdürülebilir bir hayat tarzına teşvik ettiği için oldukça önemlidir. Bu uygulama sayesinde yaşanabilecek herhangi bir deprem sırasında kişiler kendilerini daha güvende hissedeceklerdir.

Nevşehir Tiny House 2021 Modelleri

Tiny house Küçük ev modellerinin yeni tarzları yeni yıl için hazırlanmaya başladı. 2021 yılına gireceğimiz şu günlerde hazırlanan küçük evler oldukça modern ve kullanışlı özellikler içerisinde barındırır. Kullanılan ürünlerin kalitesinin artması ile beraber küçük evler daha güvenilir bir şekilde inşa edilmeye başlandı.

2021 modelleri içerisinde evlerin dış cepheleri, kullanılan çatı malzemesi ve kapı pencereler keskin hatlara sahip ürünler kullanılarak hazırlandı. Yeni modeller görüntü açısından oldukça estetik kıvrımlara sahiptir. Aynı şekilde iç mekânlarda kullanılan alanlar modern mobilyalar ile döşenerek kullanıma uygun hale getirildi.

Nevşehir Tiny House Yapımı Sırasında Kullanılan Ürünler

Sağlam ve dayanıklı bir şekilde inşa edilen küçük evlerin yapımında dayanıklı ve doğa dostu ürünler tercih edilir. Güçlü izolasyon malzemeleri kullanılarak yazın evlerin serin olması kışın ise sıcak olması sağlanır. Evlerinin yapımında geri dönüşümü olan malzemeler tercih edilmelidir.

Bunun dışında kullanılacak olan malzeme kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Yapı malzemesi olarak ahşap ürünleri daha çok ön planda olduğunu görüyoruz. Kapı pencere doğramaları ise en iyi ürünler içerisinden tercih edilir.

Nevşehir Tiny House Evler Neden Tercih Ediliyor?

Tiny house son derece güvenilir ve kaliteli malzemelerin bir araya gelmesi ile oluşturulan yaşam alanlarıdır. Deprem kuşağında bulunan ülkemiz için bu evlerin yaygınlaşması büyük önem taşır. Hem doğa ile iç içe yaşamak hem de olası bir deprem sırasında insanların kendilerini daha güvende hissetmesi açısından küçük evler oldukça iddialı yapılardır.

Bu nedenle küçük evleri olan ilgi her geçen gün artış gösteriyor ve firmamız bu konuda oldukça iddialı yapılar ortaya çıkarıyor. Tiny house evlerde yaşamak isteyen kişiler firmamızla iletişime geçerek hayalindeki evi bizlere bildirmeleri yeterli olacaktır. Sizlere kaliteli ve doğal malzemeler yardımıyla masalsı bir ev yaparak teslim ediyoruz.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar