Muğla Tiny House – Küçük Evler

Küçük evler olarak bilinen bu yapılar içerisinde hemen hemen evinizdeki çoğu eşyanızın bulunuyor olmasının yanında oldukça konforludur. Bu evler genel şehir elektrik ve su şebekesine bağlı olarak kullanımları yaygın olmakla beraber Tiny House’larda seçeceğiniz donanım paketine bağlı olarak kendi kendine enerji yeterliliğinden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca çoğu modelde enerji kaynağı güneş olmaktadır.

Bu evler tanındıkça Türkiye’de gün geçtikçe daha fazla popülerleşiyor. Hem farklı tesisler oluşturulmaya başlandı hem de farklı üretici firmalar Tiny House üretiminde yoğunlaştı. Bu konuda hizmet sunan firmamızda kaliteli, uzun ömürlü ve profesyonel çalışmalarını müşterileri ile buluşturuyor. Kullanıcılar olarak çok fazla ürün satın alıyorsunuz ancak nasıl bir tesiste ne şartlarda bu ürünlerin üretildiğini bilmiyor ve bu evlerin genel kullanımı hakkında da hiçbir fikriniz yoksa firmamızla iletişime geçerek merak ettiğiniz her bilgiyi edinebilirsiniz.

AYRICA TEKERLEKLİ TİNY HOUSE VİDEOMUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Tiny House Nedir?

Tiny House, plakalı ve ruhsatlı ticari bir araç olması ama bunun yanında bir evin mutfağının, banyosunun, yatağının, kanepesinin konforunu sağlaması yürüyen bir ev olarak tanımlanıyor. Doğanın içinde konfor şartları yüksek bir yaşam birimi olan yürüyen evler, sağlam yapıları, iç ve cephelerindeki donanımları ile ön plana çıkıyor.

Tiny house sadece yazın değil, coğrafyasına uygun yapılan izolasyonu sayesinde dört mevsim içerisinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Bu küçük evler tek katlı, bahçeli, manzarası güzel, olan bunun yanında temizlenmesi de basittir. her yönüyle pratik bir kullanışı bulunan bu evler en modern bakış açılarıyla tasarlanmıştır.

Tiny House Yapımı

Tiny House modelleri oluşturulurken, 7.00 x 2.55m boyutlarında ahşapla güçlendirilerek, çelik konstrüksiyonlar kullanılarak, 3500 kg taşıma kapasiteli dingiller, kullanılır. Dış cephe görsellerle uyumlu olacak şekilde; thermowood ahşabın kullanılmasıyla tamamlanır. İç cephede duvarlar ise son katı su bazlı boyalı ile gidilmiş ve marin kotrplak kaplama, yapılmış şekilde tasarlanır. Çatıda, zeminde ve duvarlar arasında 5cm 120 cm taş yünü ısı izolasyonu kullanılır. Bu sayede Tiny House’un dış, iç ve çatı kısımları kaliteli malzemelerle tamamlanır.

 Tekrar iç kısımdaki tasarımda ise, banyoda temiz ve pis su tesisat montajının bulunduğu, klozet, duşa kabin, lavabo ve batarya montajı, yer almaktadır. Bu sayede her açıdan kullanışlı bir küçük ev elde edilir. Ayrıca zemin kendinden derzli laminant yer kaplamasına sahiptir. Bu yönüyle de konforlu bir ev elde edilmektedir. Firmamızın bu özelliklere sahip Tiny House’ları en uygun fiyatlarla alıcılarını bulmaktadır.

Tiny House Modelleri

Tiny House modelleri arasında yer alan Vista Tiny Home, Escape Homes modeli iki kişilik bir ailenin yaşayabileceği bir ortam sağlamaktadır. Oldukça geniş olan bu modelde iki kişilik bir ailenin bütün ihtiyaçları rahatlıkla karşılanabilmektedir. Bu model 16 m2 olup her mevsime uygun yapıda olan bu model sayesinde istediğiniz yerde rahatlıkla park edebileceğiniz bir modeldir. Bu sayede yaz aylarında güzel havaların tadını da çıkarabilirsiniz.

İçerisinde aklınıza gelebilecek her şeyin bulunduğu bu modellerden sizde sahip olarak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu sayede hem iş hem tatil gibi bu evlerin içerisinde istediğiniz seyahatlere çıkabilirsiniz. Bu model bol gün ışığı alan bir modeldir. Bu sayede bahar aylarında ya da kış aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tiny House Fiyatları

Profesyonel olarak bir mühendislik çalışmasının yapıldığı bu evlerde fiyatları etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. başta evi kaç kişi kullanacaksa fiyat bu doğrultuda değişmektedir. Ayrıca yine ev modelleri farklı metre karelerde olduğu için tercih etmiş olduğunuz modelin metre karesi fiyatı etkileyecektir.

Bunun yanında daha küçük metre kareler de bulunan ama farklı tasarım ve teknik özelliklere sahip olan ev modellerinin de fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Bu konuda çalışma yapan Muğla Tiny House firmamız ise farklı modellerdeki evleri farklı kriterlerde olacak şekilde fiyatlandırmaktadır. Ancak bu fiyatların çoğunluğu bütçenize uygun bir şekilde ayarlanmaktadır. O yüzden bu küçük evleri alacağınız firmanın fiyat prensibi de oldukça önemlidir. Bu konuda uygun fiyatlarla hizmet sunan firmamızın ev modellerini incelemek ve fiyat bilgisini almak için iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır.

Böylece kaç kişi yaşayacağınızı ve nasıl bir ev istediğinizi ayrıca metre karesini söyleyerek bu kriterlerdeki modern gelişmiş özelliklere sahip evleri inceleme ve uygun fiyatlarla alma imkanını da yakalamış olursunuz. Muğla Tiny House firmamız ayrıca müşterilerine yine bu evleri en uygun fiyatlarla da kiralama yapmaktadır. Sizde istediğiniz bir ev modeline sahip olabilir ya da kiralayarak keyfini çıkarabilirsiniz.

Tiny House İçi

Tiny House’lar yapılırken, iç dekorasyonunda mutfak mobilyaları, masif meşe panel mutfak tezgahı, çelik evye, mutfak bataryası gibi malzemeler ve eşyalar mutfak kısmına yerleştirilir. Yine Tiny House’lar tasarlanırken içerisinde yangın geçirmez kablo ile döşenmiş elektrik tesisatı, anahtar ve priz montajı yapılmıştır. İç cephedeki duvarlar ise son katı su bazlı boya ile gidilmiş ve marin kotrplak kaplama, yapılmış şekilde tasarlanır.

Bunun yanında altyapı ya göre hazırlanmış klima tesisatı da, bulunur. Bu sayede oldukça konforlu bir dekorasyon kaliteli malzemelerle Tiny House’un iç kışında yer alır.  Ayrıca mutfak kısmında ise gerekli tezgahlar ve mutfak gereçleri için pratik alan boşluğu sağlanmıştır. Gerek iç dekorasyonun ahşap ağırlıklı olması gerekse su geçirmez malzemelerin yer almasıyla şık bir görünüşe sahip olup her mevsimde rahatlıkla kullanılabilir bir özelliğe kavuşturulmuştur.

Tiny House Uygulaması

Tiny House’lar hem bu artan betonlaşmaya hem de korkutucu seviyelere ulaşan tüketim ekonomisine bir itiraz olarak 1970’lerde ortaya çıkmış olup insanların maliyetlerini azaltmaları yönündeki bir küçük ev akımıdır. Tekerlekli evler ise konunun efsanesi Jay Shafer ve Dee Williams tarafından 2000’lerin başında popüler hale getirilmiş. Bu sayede evler mobil hale dönmüş olup istenilen yere sürülebilir bir hal kazanmıştır.

Bugün ise on binlerce üretici ve yüz binlerce sakini ile Tiny House hareketi çok büyük bir endüstriyel bir pazar halini almış durumda. Kaynağını hippilerden almakla beraber, Tiny House hareketinin pazarlama başarısı ise yukarılara tırmanmıştır. Günümüzde Tiny House’lar çok farklı zevklere hitap eden, en lüksünden en sadesine çok farklı özelliklere sahip pratik tasarımları ile dikkat çekmektedir.

Tiny House 2021 Modelleri

Tiny House modelleri oldukça çeşitli olup, farklı tarzların yansıtılmasıyla ortaya çıkarılmaktadır. Bu modeller arasında bu yılın ve gelecek yılın farklı tarzları bulunur. burada asıl dikkat çeken ise bu küçük evler sürekli farklı özelliklerin katılıyor olmasıdır. bu sayede bu evler daha da pratiklik kazanarak oldukça kullanışlı hale gelmektedir. Hatta bazı ülkelerde sıradan araç park eder gibi istediğiniz yere park ederek yaşanır bir hal kazanmıştır. Bu düşünüldüğünde özellikle seyahatlerde yaşanan konaklama problemi tamamen ortadan kalkmış olmaktadır.

Ayrıca dışarıdan bakıldığında tıpkı bir eve benzeyen bu yapılar nerede park edilirse edilsin sanki oraya yapılmış bir ev gibi durmaktadır. İşte bu modeller yıl geçtikçe daha geniş bir özellik kazanmaktadır. Bu konuda ileri seviyelerde ve profesyonel çalışmalar yapan Muğla Tiny House firmamızın da 2021 ‘ e dair farklı küçük ev modelleri oldukça dikkat çekmektedir.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar