trende

Muğla Tiny House Fiyatları

Muğla Tiny House Fiyatları

Muğla Tiny House Fiyatları

Alışılagelmiş büyük odalı, çok eşyalı ve sabit bir alanda  konumlandırmış tiny house evler günümüzde oldukça popüler hale geldi. Evlerin aksine, tasarımı tamamen özgün, ister mobil ister sabit şekilde kullanılabilen, şehir yaşamının gürültü ve kargaşasından uzak ve sakin, doğa ile iç içe bir yaşam arzu edenlerin tercih ettiği, ebatları küçük, kullanışlı, gereksiz kısımlardan arındırılmış, modern küçük evlerdir. İnsanın kendisini  günün tüm yorgunluğundan arındırmak istediği, yorucu ve yoğun iş hayatının stresinden uzaklaştıran, güvende ve rahat hissettiren, huzur dolu bir ev hemen hemen hepimizin hayalidir.

Daha az eşya, daha sade bir hayat ve günlük yaşamın tüm gereçlerini sağlarken bir o kadar da pratik bir yaşam. Şöyle bir düşünün! Bütün gün oldukça yoğun bir gün geçirdiniz. Kozmopolit şehir hayatının  alışılagelmiş gürültüsü, trafik, büyük büyük binalar, gökdelenler,  koşuşturma, stres, yoğun geçen toplantılar ardından küçük sevimli tiny house herkesin istediği bir tasarım harikası. Muğla tiny house fiyatları ve tasarımları hakkında fikir almak içn firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Muğla Tiny House Üreticileri                                                                         

Genellikle arazilerde kullanılan evlerin temel yapılarında çelik iskelet, ahşap iskelet, boru iskelet kullanılır. Evlerin yapımında kullanılan ürüne göre fiyatları da değişiklik arz etmektedir. Muğla Tiny House Üreticileri ile irtibat kurularak güncel fiyat bilgilerine ulaşılabilir. En çok tercih edilen ahşap model olurken, boru tipi iskelet en az tercih edilen ancak en ekonomik olan modeldir.

Üreticilerin kullanıcı ile ortak bir şekilde proje oluşturmaları mümkündür. Kullanıcının istek ve arzuları doğrultusunda, üreticiler ile iletişim halinde olarak hem üreticilerin hem de kullanıcıların daha etkin ve verimli çalışmaları sayesinde güzel sonuçlar doğmaktadır. Minimal evlerin en güzel taraflarından biri de budur. Evin içerisine bakıldığında tüm yaşamsal alanlar mevcut iken her karenin kullanım açısından değerlendirildiği, boş ve atıl kullanılmayan hiç bir alan bırakılmadığı görülür.

Çağımız insanlarının bu minimal evlere yönelmelerinin yegâne sebeplerinden biri de kalabalık ve fazlalıklardan kurtularak özgün bir yaşam sunma olanağıdır. Üreticilerin sabit ev yapı iskelet fiyatları dışında; tercih edilen modellere göre ve ayrıca istenilen ekstra özelliklere göre de total fiyat belirlenir. Hesaplı ve özgün bir yaşamın kapıları açılır.

Muğla Tiny House Evler                                                                             

Tiny House evleri tercih edenlerin genel olarak evlerini konumlandırmak istedikleri yerler; doğa ile iç içe bulunabileceği yerler olur. Muğla ili; yemyeşil doğası, berrak ve göz alıcı mavilikte denizi ile yeşil ve mavinin iç içe geçtiği nadide illerimizden biridir. Muğla tiny house evler konusunda en çok talep oluşan ve tercih edilen ildir.

En çok koya sahip illerimizden bir olan Muğla’nın merkezinde dört mevsimi yaşamak mümkün iken, koylarında Akdeniz’in ılıman iklimi görülür. Son yıllarda şehir yaşamından kaçarak bu ile yerleşenlerin sayısı oldukça çoğalmıştır. Yeşilliği ve denizinin yanı sıra; iklimi de özellikle tercih sebeplerinden biridir. Karadeniz’in nemli iklimi ve Akdeniz’in oldukça sıcak olan iklimini göz önüne alırsak; ılıman ve eşsiz iklimi ile, tatil beldesi olarak en çok tercih edilen yerlerden biridir.

Günümüz şartlarında şehir hayatının kargaşası, hava kirliliği, özellikle sağlık açısından ne denli olumsuz olduğunu düşünürsek, gerek doğal güzellikleri gerekse iklimi ile Muğla ili son dönemlerde ön plana çıkmıştır. Bilhassa pandemi döneminde oldukça iç göç aldığı görülmektedir.

Muğla Tiny House Ev Modelleri

Evin içyapısı ve kullanılışı önemli olduğu gibi modeli de alıcılar için oldukça önem arz eder. Muğla tiny house ev modelleri genel olarak birbirine benzer. Aradaki farklılıkları ortaya çıkaran kullanılan ekstra materyaller, renk, çatı  tasarımı, dış yapımında kullanılan  farklılıklar ile ortaya çıkar. Muğla tiny house ev modelleri en çok çeşitlilik ve model zenginliğini barındırmaktadır. Çünkü taşınabilir evler çoğunlukla Muğla ili ve ilçelerinde tercih edilmektedir.

Tercih edilen ev modellerinin çoğunluğunu ahşap ev modelleri oluştururken, karavan modeller de ikinci sırayı alır. Şehir yaşamından kaçarak yerleşik bir hayat sürmek isteyenlerin tercih ettiği modeller ise daha çok çelik iskelete sahip ve tekerleksiz modellerdir. Konumlandırıldıkları yere göre de model seçimi değişebilmektedir. Deniz kenarı bir yerde konumlandırılmak istenen ev için tercih edilen model ile orman arazisinde veya kırsal alanda tercih edilen ev modelleri arasında farklılıklar görülmektedir.

Muğla Plakalı Tiny House

Muğla Plakalı Tiny House evler genel özellikleri ile ortalama 10 ile 30 metre kare arasındaki boyutlarda,  tekerlekli bir römork üzerine inşa edilebilmekte, kolay taşınabilmekte ve daha az karbon ayak izi bırakarak  doğa dostu olma özelliğindedir. Plakalı tiny house evler Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne tabidirler. İmar izni istenilmeksizin arsaya konumlandırılabilirler.

Muğla Tekerlekli Tiny House

Tekerlekli tiny house evlerin en büyük avantajı, sabit bir yerde konumlandırma zorunluluğu olmaksızın, istenildiği takdirde başka bir alana taşınabilmeleridir. Genellikle 6 metreden başlayan uzunluklarla başlayıp 10 metreye kadar varan büyüklüklerde yapılabilirler. Bir evde olması istenen yaşam alanların hepsi mevcuttur.

Tasarım konusunda sizin de belirleyebileceğiniz  şekillerde dizayn yapılabildiği gibi konfordan da ödün vermez. Muğla tekerlekli tiny house evleri genellikle imarsız araziler üzerinde konumlandırılmak üzere tercih sebebidir. Taşınabilir evlerin büyük çoğunluğu arazi yapısından dolayı ege bölgesinde bulunanlar tarafından talep görmektedir.

Muğla Ahşap Tiny House

Uzun seneler dayanıklı bir yaşam alanı oluşturacak; hem şık hem sağlıklı, doğa ile uyumlu, ergonomik ve dayanıklı yapısı ile küçük evinizde  konforlu  bir yaşam sürerken aynı zamanda Muğla Ahşap Tiny House ev modelleri ile aradığınız evi kolayca bulabileceksiniz.  Doğa yaşamı söz konusu olduğunda ahşap evler en çok tercih edilen evler arasındadır. Ayrıca tiny house evlere pergole ve veranda eklenebilmektedir.

Ahşap doku nefes alabilir yapısı sayesinde, insan sağlığı açısından önemli faydalar sunmaktadır. Görsel olarak güzel ve estetik olmasının yanı sıra, bir o kadar da dayanıklıdır. Bu nedenle diğer ev modellerine nazaran ahşap tiny house ev modellerinin fiyatları biraz daha fazladır. Fakat buna rağmen yine de en çok tercih edilen ev modelleri arasında yer alır. Ayrıca ahşap evlere özel mimari ile çeşitli güzellik ve zarafet katan ahşap oyma yapılarak evlerin güzelliğine güzellik katılabilmektedir.

Muğla Tiny House Karavan

Muğla tiny house karavan evleri Muğla içerisinde en çok tercih edilen modellerden biridir. Birbirinden güzel koyları ile eşsiz güzelliklere sahip bu ilimizin karış karış her güzelliğini keşfetmek isteyenler için mükemmel bir fırsattır. Konaklama sorunu olmadan istenildiği zaman istenilen yere ulaşabilmeyi sağlayarak, özgür bir yaşam imkânı sunar. Genellikle treyler üzerine kurulu olur ve yapı boyutları isteğe göre değişebilir. İçerisinde yaşamsal ihtiyaç alanlarının tümü mevcuttur.

Muğla Tiny House Taşınabilir Ev

Bir an önce kendinizi evinize atmak istiyorsunuz. Yorucu bir günün ardından  vee işte evinizin önündesiniz. Yemyeşil ağaçlar içerisinde adeta nadide bir çiçek gibi görünen eviniz, hemen ilk adımda yorgunluğunuzu unutturuyor. Kapısından içeriye girdiğinizde tüm her şeyin elinizin altında olduğu, bir o kadar da şık ve sade eviniz, size adeta “hoş geldin” der gibi gülümsüyor.

Muğla tiny house taşınabilir ev ile şehrin gürültü patırtısının yerini kuş sesleri, çam ağaçlarının rüzgârla dans eder gibi uğultusu ve doğanın güzel armonikası alıyor. Dışarıya baktığınızda ise yeşil güzelliğe karşınızdaki denizin eşsiz maviliği eşlik ediyor. Tüm bu güzelliklere uygun fiyat ve kalitesi ile sahip olmak isterseniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları (2)
  1. Beyza dedi ki:

    Fiyat almak istiyorum

  2. FARUK YALÇIN UĞURLU dedi ki:

    başarılı çalışma. KUTLARIM. lutfen fiyat bilgisi verebilşirseniz sevinirim. teşekkürler.