Daha az saat çalışabilmek için yaşam maliyetini düşürmek mi istiyorsunuz? Hayatında daha az dağınıklık mı istiyorsun?

Minimalizm, eşya ihtiyacını ortadan kaldırarak bir yaşam biçimidir. İnsanlar değişen derecelerde minimalist yaşam tarzının tadını çıkarıyor ve başarının sırrı da bu – kendi tarzınızı yaratın!

 

Minimalist yaşam tarzı alışkanlıkları, finansal özgürlüğe ve daha fazla boş zamana giden yoldur.

 

Basitleştirmeye başladığınızda, onu bağımlılık yapıcı bulacaksınız! Doğaya geri dönmek ve kalitenin niceliğe üstün geldiği dikkatli alışverişler yapmak harika bir duygu.

İşte daha azıyla kendi özgürlük yaşam tarzınızı yaratmanın 10 yolu:

 

 1.  NEDEN’inizi bulun?

  Düşünecek daha az şey ve onarılacak öğelerle düşük bakım gerektiren yaşam. İşlevselliği geliştirmekle ilgilidir. Daha az temizlik hayal edin! Alanınıza bir göz atın. Öncelikleriniz nelerdir?

  Minimalizm çevre dostudur , size bahçede, evden çalışmak ve ailenizle birlikte olmak için daha fazla zaman verir. Minimalist yaşama doğru size neyin ilham verdiğini keşfedin. Yapışkan bir not üzerine koyun! Gittiğinizde motivasyonunuza yardımcı olacaktır.

 2. Gereksiz eşyaları ortadan kaldırın

  Eşyalardan kurtulmanın sonucu eksik değil, büyük bir bolluk duygusudur. Sahip olduğun şeyleri seveceksin. Marie Kondo, ‘ The Life-Changing Magic of Toping Up ‘ adlı kitabında, yalnızca giysi, kitap, bardak ve neşe veren diğer eşyaların saklanmasını tavsiye ediyor.

  Bir kutu alın, bir oda veya çanak çömlek gibi bir kategori seçin ve neyi tutacağınızı seçin. Bir öğenin tasarımını veya işlevselliğini beğenebilirsiniz ya da belki bu bir hatıradır. Bir belki kutunuz olsun ve 3 ay boyunca oraya gitmezseniz, bunu iletin. Nadiren kullandığınız şeyler var mı?

 3. Taahhütleri azaltın

  Takviminizde daha fazla beyaz alan oluşturun. Sadece önümüzdeki 3 ay için önemli olana öncelik vererek ve ortaya çıkarak, daha verimli hale geliyor ve hedeflerimize daha da yaklaşıyoruz. Çalışan bir takvim, daha basit bir yaşamı desteklemek için harika bir araçtır. ‘Hayır’ deme sanatını uygulamanıza yardımcı olur ve size ne kadar zaman kaybettiğinizi gösterir. ‘Meşgul’ü tatmin edici bir hayata dönüştüreceksiniz.

   

 4. Dijital yükü sıralayın

  Bilgisayarınızın masaüstünü temizleyin, gelen kutunuzu temizleyin ve cihazlarınızdaki uygulamaları sıralayın. Dosyalarınızın nerede olduğunu okumak ve bilmek için e-postanız olmadığında harika bir duygu.

   

 5. Gittikçe temizleyin

  Her şey için bir yer bulun ve işiniz bittiğinde geri koyun. Minimalist yaşam herkes için farklıdır ancak akıcı süreçler kavramı esastır. Yemek hazırlamayı daha basit hale getirmek, başlamak için harika bir yerdir.

   

 6. Yüzeyleri temiz tutun

  Temiz bir mutfak tezgahı gibi bu basit teknik, kendinizi bir tatil otelinde yaşıyormuş gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Her sabah temiz bir mutfağa yürümek, minimalist alışkanlıklarınızı yaratmanız ve yeniden motive etmeniz için size ilham verecek. Unutmayın, istediğiniz değişikliğe izin veren alan, daha fazla şey değil!

  minimalist yaşayın tiny house mutfak

  minimalist yaşayın tiny house mutfak

 7. Borç baskısını azaltın

  Küçük yaşamak, daha küçük bir ipotek veya ipotek olmamasına ve faturaların azalmasına yol açar. Elvin ve İbrahim, yavaş yavaş borçlarından kurtuldu ve şimdi aileleriyle birlikte kendi küçük evlerinde yaşıyorlar . İşin sırrı, numaralarınızı bilmek ve gelecekteki satın alımlara akıllıca karar vermektir.

 8. Çalışmanızı yeniden gözden geçirin

  Uzaktan çalışmaya veya evden kendi başınıza çalışmaya geçiş yapmanın yolları var mı? Burada yaratıcı olun!

 9. Düzenli olarak sıfırlayın

  Bu 10 adımı her 3 ayda bir gözden geçirin. Düzenli bir Bahar temizliği yapmak, kontrolü tekrar ele almanızı, daha az baskı yapmanızı ve yeni deneyimlere hazır olmanızı sağlar.

 10. Boş zamanınızı ve alanınızı kucaklayın

  Kendimizi harika hissettiğimizde, kişisel bakım zamanımızı boşa harcamak veya bir eşyaya savurganlık yapmak çok kolaydır! Kararlı olun, sizi mutlu ve sağlıklı kılan daha fazla şey yapabilmek için hayatınızın hızını değiştirmekle ilgilidir.

   

  Minimalist yaşamın faydalarını hissetmek ne kadar sürer?

  Tüketimcilikten uzaklaşarak her seferinde bir adım atın ve anlamlı hayatınızı yeniden tanımlayın. Miktar yerine işlevsel kaliteyi ve çekici tasarımı seçin ve hemen ne kadar iyi hissettiğinizi fark edin.

  Bir kez temizlediğinizde, hayatınızı çok daha kolay basitleştirebilirsiniz. İşte o zaman olumlu bir değişiklik olur. Küçük yaşam daha fazla alan demektir!

  Minimalist yaşama başladınız mı? Neyin işe yaradığını ve neyin aşağıda olmadığını paylaşın. Sizden haber almak isteriz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar