Kocaeli Tiny House – Küçük Evler

Tiny House, küçük ev akımı olarak ortaya çıkmıştır. İnsanların alternatif konut arayışlarına ve ihtiyaçlarına cevap veren bu küçük evler dünyanın her yerinde ve bu gün batı ülkelerinde de gelişmeye başlayarak bir sektör haline gelmeye başlamış. Alternatif bir yaşam arayanların tercihi olan bu akım sayesinde konut ihtiyaçları azalmış ve insanların bireysel yaşayabileceği bu küçük evler misafirlerini ve sahiplerini onların istediği manzaralarda ağırlayabilmektedir.

Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan bu akım için Kocaeli Tiny House firmamız zevkinize uygun küçük evleri ve farklı modellerini alıcılarına sunmaktadır. Bu minik evleri bu sayede kolaylıkla satın alabilir, kendinize ait imarlı, imarsız arsa ya da bahçenizde, tatil yerlerinizde bu evler içerisinde yaşayabilirsiniz.

Tiny House Nedir?

Tiny House,  kısıtlı alanda maksimum fonksiyon ile tasarlanan küçük boyutlardaki pratik evlerdir. Bu evler hem tekerlekleri sayesinde ilerleyebilen bir şekilde hem de eğer ebatları daha büyükse sabit olarak da üretilebiliyor. Mobil Tiny House’lar plakalı, ruhsatlı ve trafiğe kayıtlı olmak zorundadır. Ama bu aktif olarak evinizle ilerlemenize engel değildir. O yüzden, bu küçük evleri dilediğiniz yere park edip bir ev konforu yaşayabilirsiniz.

Bu küçük evler büyük evlerin yerini alan insanlara istedikleri yerde ev konforu sağlayan bir özelliktedir. Eski dönemde insanlar tüketimin fazla olmasından ve maliyet sorunları yaşamaya başlamış olmasından dolayı bu evleri tercih etmişlerdir. O günlerde çoğu sabit olan bu küçük evler giderek modernleşmiş ve günümüzde seyyar olanları daha çok rağbet görmektedir. Bu uygulama hem ekonomik yönden paranın yönetilebilmesi hem de insanların daha mutlu ve kendilerini huzurlu hissettikleri yerlerde yaşayabilme imkanını da bulmuşlardır.

AYRICA TEKERLEKLİ TİNY HOUSE VİDEOMUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Tiny House Yapımı

4.50 x 2.50 m boyutlarındaki bir Tniy House’ta çelik konstrüksiyon kaba yapı imalatı, sırasında dış cephe için ahşap pervazlar ve RAL 7016 fırınlanmış trapez sac kaplama kullanılır. Ön tarafta ve arka tarafta olacak şekilde 2 adet servis bankosu ve lam mutfak dolapları da yer alır. Ayrıca iç ve dış kısımlarında bulunan, yangın geçirmez kablo ile döşenmiş elektrik tesisatı, sayesinde herhangi bir elektrik problemi ile karşılaşılmaz. Bunun yanında giderler için küçük evlerde 150lt temiz, 150lt pis su deposuna yer verilir.

Bu sayede rahatlıkla duş alma ve çamaşırlarınızı yıkama sorunlarından kurtulmuş olursunuz. Ayrıca Kocaeli Tiny House firmamız bu evleri oluştururken her açıdan ihtiyaçlarınızı düşünmekte olup gerekli maliyetlerden kurtulmanızı sağlamak için elektrik sistemini güneş panelleri ile oluşturmaktadır. Kış mevsimlerinde ise ek bir depolama panoları yer alır. bu sayede istediğiniz mevsimde istediğiniz yere rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

Tiny House Modelleri

Tiny House modelleri gün geçtikçe farklı tarzlarda geliştirilmekte olup teknolojik olarak da donanımlı bir hale getirilmektedir. İçerisinde aklınıza gelebilecek her şeyin bulunduğu bu modellerden bazıları belli mevsimlerde kullanılabilirken bazıları her mevsime uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Treylerin üzerindeki küçük ev bu model 21 m2 olup birçok küçük ailenin yaşayabileceği bir tarzdır.

O yüzden gerek eşinizi alarak gerekse köpeğinizle bu evlerin içerisinde seyahatlere çıkabilirsiniz. İstediğiniz noktaya çekerek istediğiniz manzarayı pencerenize yansıtabilirsiniz. Bu model planlanan seyahatlerde oldukça fazla kullanılmakta olup hatta kiralanabilmektedir. Birçok gezgin turları sırasında otel maliyetlerinden kurtulmak için bu modeldeki Tiny House’lar ile yollarına devam etmektedirler. Bu konforlu minik evler gün geçtikçe daha fazla gezginin kalbini de fethetmektedir.

Tiny House Fiyatları

Tiny House adıyla bilinen, tekerlekli küçük evler, sevimliliği ve konforuyla, farklı yapıları, gelişmiş özellikleri ile dikkat çekmektedir. O yüzden Tiny House bu gün yaygın olarak kullanılan küçük ev modellerindendir. Bu modeller farklı fiyatlarla alıcılarını bulmaktadır. Çünkü oldukça geniş bir model ağına sahip olan bu evler hem görüntüsü hem de tasarımlarıyla birbirinden farklı bir yapıya sahiptir. O yüzden seçmiş olduğunuz küçük ev modelleri de fiyatları doğrudan etkilemektedir.

Ayrıca bu konuda farklı tarzların bulunuyor olması ve sizin tarzınızı yansıtmasını istediğiniz özel tasarımlar da yine fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olmaktadır. Bu konuda hizmet sunan firmamız fiyatları ekonomik boyutlarda tutarak her bütçeden alıcısına uygun fiyatlarla bu evleri sunmaktadır. Sizde bu konuda firmamızla iletişime geçerek istediğiniz model hakkında fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca firmamızın diğer modellerindeki ve yeni modellerindeki ürünleri de inceleyebilirsiniz.

Tiny House İçi

Tiny House olarak adlandırılan bu yapılar içerisinde çamaşır, bulaşık makinesi, buzdolabı, fırın, televizyon gibi daha birçok küçük büyük ihtiyaç duyacağınız diğer eşyalar tek tek düzenlenerek bu eşyalar için belli yerler ayarlanıyor. Bunun yanında depolama alanı, koltuk, yatak, banyo gibi temel ihtiyaçlarınızı sağlayacak şekilde düzenleniyor.

Bu küçük evlerin enerji ihtiyacı güneş panelleri aracılığı ile sağlanıyor. Tiny House’lar tasarlanırken içerisinde yangın geçirmez kablo ile döşenmiş elektrik tesisatı, anahtar ve priz montajı yapılmıştır. İç cephedeki duvarlar ise son katı su bazlı boya ile gidilmiş ve marin kotrplak kaplama, yapılmış şekilde tasarlanır. Bunun yanında altyapı ya göre hazırlanmış klima tesisatı da, bulunur. Bu sayede oldukça konforlu bir dekorasyon kaliteli malzemelerle Tiny House’un iç kısmında ve dış kısmında yer alır.

Tiny House Uygulaması

Sabah dışarıdan gelen dalga veya kuş sesleriyle uyanmak, doğayla iç içe olmak hatta ormanın tam ortasına ev yapmak çoğu kişinin hayalleri arasındadır. Böylece ilk adımınızı toprağa basmak ve doğa ile iç içe yaşamak gibi deneyimleri güvenli bir araçla yaşamak oldukça cezbedicidir. Bu ortam özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişilerin hemen hemen hepsinin hayallerini süslemektedir. İşte bu küçük evlerin giderek artan bir akım haline gelmesi de yine bu sayede olmuştur.

 Çünkü büyük şehirlerde her geçen gün beton, çelik, cam gibi suni malzemelerin bulunduğu mekanlar kişiler üzerinde bunaltıcı bir etki yapmaktadır. Hatta bu şehirlerde yaşayan çoğu kişi izin verilse kaçarak doğaya kendilerini bırakmak isteyeceklerdir. O yüzden elde edilen boş zamanlarda düzenlenecek olan seyahatlerde genellikle bu küçük evler kullanılmakta ve bu evler hoyratça istenilen yere park edilmektedir. Bu sayede bir nebzede olsa doğa hasreti giderilebilmektedir.

Tiny House 2021 Modelleri

Üretim teknolojisinin kullanılmasıyla ve zengin donanımı ile konforlu, her türlü koşula dayanıklı bir şekilde üretiliyor. Bu küçük evlerin mutfağının, banyosunun, yatağının, kanepesinin konforunu sağlaması yürüyen bir ev olarak tanımlanıyor.

Bu evler, sağlam yapıları, iç ve cephelerindeki donanımları ile ön plana çıkıyor. Bu konuda hizmet sunan firmamızda kaliteli, uzun ömürlü ve profesyonel çalışmalarını müşterileri ile buluşturuyor. Kocaeli Tiny House firmamız ülkemizdeki yerini kaliteli yapılarıyla korumakta olup, aynı zamanda bu modern yapıtların ülkemizde de yayılmasına ve tanınmasına, kültürel olarak faydalanılmasına yardımcı olmaktadır.

Bu konuda 2021 modelleriyle de müşterilerine hizmet sunmaktadır. Gelişmiş özelliklere sahip olan bu modeller konforu seyyar bir halde taşımaktadır. Her mevsime uygun olacak şekilde tasarlanan bu modeller müşterilerimizin incelemelerine sunulmaktadır. Sizde bu modellerden birine sahip olabilir ve istediğiniz yerlere evinizle seyahat edebilirsiniz. bu konuda firmamızla iletişime geçmeniz gerekir.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar