Karabük Tiny House – Küçük Evler

Tiny house kavramı ülkemizde de görülen küçük yaşam alanlarını ifade etmektedir. Özellikle son yıllarda moda bir akım olan ve insanların doğa ile yeniden buluşmasına imkân tanıyan Tiny house tarzı yaşam alanları ülkemizde de giderek daha fazla rağbet görmeye başlamıştır.

Son yıllarda birçok farklı Tiny house modeli müşteriler ile buluşarak daha yaşanabilir ve daha şık yaşam alanları oluşturulmaktadır. Her sene birçok insan bir hafta sonu dahi olsa şehirlerden kendilerini doğaya atmak için Tiny house tarzı yapıları tercih etmektedir.

Tiny house, minyatür ev ya da küçük ev olarak isimlendirilen ve küçük yapısının yanı sıra şirin görünümü ile de dikkat çeken bu yaşam alanları minimalist bir yaşam tarzının bir ürünüdür. Özellikle son yıllarda batı ülkelerinde yaşanan ekonomik krizin bir yansıması olarak ortaya çıkan Tiny house modelleri, mevcut yaşam şekillerimizi sorgulamamamıza neden olmuştur. Gereğinden fazla tüketen bir toplum olduğumuz gerçeğini Karabük tiny house-küçük evler yaşam stili ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Tiny house modelleri 

Tiny House modelleri gerek bu simge yapıların tasarımları gerekse de kullanılan malzemeye göre değişen niteliktedir. Birçok farklı modeli bulunan bu yaşam alanlarının her türden insana hitap eden modelleri mevcuttur. Bu modeller sayesinde nitelikli yaşam alanları oluşturmak da çok kolay olmaktadır. Birçok açıdan ülkemizde de farklı modellerin talep görmesi olasıdır. Özellikle ekonomik modellerin daha çok rağbet gördüğünü ifade etmek yerinde olacaktır.

Ekonomik modeller normal daire fiyatlarına nazaran oldukça uyguna gelen modeller olup, ülkemiz koşulları nedeni ile fazlaca tercih edilmektedir. Ayrıca ülkemizde satışı yapılan ultra lüks modeller de mevcuttur.

Bunun yanında kullanılan yapı malzemesinin yanı sıra tasarımında tercih edilen unsurlar, büyüklük gibi etmenler farklı modellerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Kendi kendine yetebilen ve kendi elektriğini üreten modelleri de rağbet görmektedir. Son yıllarda yenilenebilir enerji sistemleri ile donatılmış, doğa dostu modeller de ön plana çıkmaktadır.

AYRICA TEKERLEKLİ TİNY HOUSE VİDEOMUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Tiny House fiyatları 

Tiny house fiyatları ürünün niteliklerine göre değişebilmektedir. Ürünün yapıldığı malzemenin yanı sıra, minyatür evlerin yaşam alanlarının ebatları, taşıyıcı sistemlerin özellikleri gibi hususlar da Tiny house fiyatlarına etki eden unsurlar arasındadır.

Farklı fiyatlandırmalar farklı müşteri kitleleri ile uyumlu olması açısından önem arz etmektedir. Aynı zamanda ülkemizde genellikle fiyatlar normal ev fiyatlarına göre daha uygundur. Bunun yanında konfor ve ferahlık olarak normal evde bulabileceğiniz tüm özellikleri bu mini yaşam alanlarında bulabilmeniz mümkündür.

Üretici firmalar çok farklı modelleri ile müşteri karşısına çıkmaktadır. Örnek modeller arasında panoramik camlar ile kaplı gece yıldızları rahatça izleyebileceğiniz modellerin yanı sıra ahşap esaslı tasarımları ile oldukça doğal görünen modeller de mevcuttur. Aynı zamanda ülkemizin farklı iklim tiplerine uygun modellerin fiyatlandırması da farklı olabilmektedir. Gerek iklimlendirme gerekse de kullanılan yalıtım malzemesi maliyetlere etki eden önemli hususlar arasındadır.

Tiny House içi (içerik anlamında yazılar mutfağı, banyosu içinde neler var gibi) 

Tiny house tam bir ev şeklindedir. İçerisinde mutfak, banyo, çocuk çalışma masası, tuvalet, oturma odası, yatak odası, çamaşır makinesi gibi her türlü yapının ve eşyanın bulunduğu bu yeni yaşam alanı modellerinde evinizdeki ferahlığı ve rahatlığı yaşamanız çok kolaydır. Tiny house tasarlanırken genellikle farklı tasarım ögeleri ön plana çıktığından ve insanların rahatça yaşayabileceği alanlar oluşturulması gerektiğinden dolayı farklı tasarım ögeleri ön plana çıkmaktadır.

Karabük tiny house-küçük evler içyapı olarak genellikle portatif ve katlanabilir eşyaların olduğu bir yapıdadır. Farklı tasarım ögelerinin aynı potada birleştirilmesi açısından ve müşterilerin hem ferahlık hem de küçüklük anlamında beklentilerini karşılaması açısından ağzınızı açık bırakacak iç dizayn çalışmaları vardır. Üretici firmalar sizin adınıza tüm ayrıntıları düşünerek ve planlayarak tam anlamı ile yaşanabilir alanlar üretmektedirler. İster lüks modeller olsun ister ise de ekonomik modeller olsun tüm modellerde ferahlık ön plandadır.

Tiny House nedir? 

2008 ile 2012 yılları arasında süren ve tüm dünyayı etkisine alan büyük ekonomik kriz insanların yaşam tarzlarında da değişimlere neden olmuştur. Bu değişimlerin sonuçlarından birisi de yeni yaşam alanlarıdır. Tiny house bu şekilde hayata geçirilmiştir.

Şehir yaşamından uzaklaşmak ve doğa ile uyumlu bir yapı içerisinde yaşamak isteyen aynı zamanda daha az masraflı yaşam alanları üretmek isteyen insanların tercih ettiği Tiny House akımı son yıllarda ekonomik zorluklardan dolayı tercih edilebilir hale gelmiştir. Ülkemizde de son yıllarda artan bir talep ile satışa sunulan Tiny house modelleri rağbet görmektedir.

Dünyanın hemen hemen yer yerinde önemli bir akım olarak görülen Karabük tiny house-küçük evler akımı minimalist bir yaşam tarzını, doğal kaynakları asgari olarak kullanmayı önemsemektedir. Doğanın bir parçası olduğumuz gerçeğinden hareketle Tiny house modelleri giderek daha fazla önem kazanmıştır.

Tiny House yapımı 

Tiny house modellerinden birisine sahip olabilmek için öncelikle bir mimar ile anlaşıp mimari çizimlerini gerçekleştirmek gerekmektedir. Mimari çizil sonrası ortaya çıkan modeli hayata geçirmek elimizde olan bir durumdur. İster isek kendi kendimize istediğimiz modeli meydana getirmemiz mümkündür. Bunun için biraz el becerisi biraz de cesaret gerekmektedir. Genellikle pek çok insan kendi başına bu işin üstesinden gelemeyeceği için, üretici firmalardan yardım almaktadır.

Üretici firmalar trend olan modellerin yanı sıra müşterilerin kendi tasarımlarını da hayata geçirebilmektedir. Bu nedenle aklınızda olan modelleri üretici firma ile görüşerek hayata geçirmeniz mümkündür. Birçok üretici firma genellikle bazı modeller üzerinden seri üretim yaparak bu ürünleri satışa sunmaktadır. Bunun yanı sıra her türlü müşteriye özel ürünler bulabilmek de mümkündür. Son yıllarda bu konuda yoğun bir çeşitlilik olduğu ve çok farklı modellerin ön plana çıktığı görülmektedir.

Tiny House uygulaması 

Tiny house uygulaması bu minik evlerin dış ortam şartlarına uyumlu bir şekilde yaşama hazır hale getirilmesini ifade eder. Genellikle ülkemizde yurt dışı örneklerinin aksine Tiny house için gerekli alt yapı imkânları yerine getirilemediğinden dolayı, Karabük tiny house-küçük evler uygulamalarında çeşitli sorunlar ile karşılaşmak mümkündür. Bu tür sorunları aşmak için kendi kendine yetebilen, kendi elektriğini üreten ve kendi yaşam alanlarını barındıran modeller ortaya çıkmıştır.

Bu modeller sayesinde elektrik ve su gibi ihtiyaçları tedarik etmek de oldukça kolay hale gelmektedir.

Tiny House 2021 modelleri 

Birbirinden şık 2021 modelleri tiny house severlerin dikkatini çekmektedir. Yeni trend akımlara uygun olarak üretilen yeni modeller gerek estetik gerek ferahlık olarak ön plana çıkmaktadır. Here keseye uygun 2021 modelleri sayesinde siz de ferahlığı ve modern çizgileri bir araya getirebilirsiniz. Amber lotus modellerinden cabin modellerine bir dizi farklı ve tercih edilen 2021 modelleri beklentilerinize uygun olarak satışa sunuluyor.

İçinde saunası bulunan ultra lüks modellerinin yanı sıra ortalama müşteriye hitap eden ekonomik modellerle de 2021 ürünleri vitrinlerdeki yerini alabiliyor. Bunların yanı sıra doğa ile iç içe panoramik camlar ile kaplı birbirinden ilginç modelleri Karabük tiny house-küçük evler 2021 modelleri arasında bulabilirsiniz. Sizler de en şık modeller ve en kullanışlı yaşam alanları için yeni çıkan modelleri inceleyebilirsiniz.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar