İstanbul Tiny House – Küçük Evler

Tiny House olarak isimlendirilen bu yapılar son yıllarda oldukça popüler bir konuma gelmiştir. Taşınabilir, sökülebilir ve kurulabilir dikdörtgen şeklindeki bu evler dünyada nerede yaşamak isterseniz sizinle gelebilecek bir fonksiyona sahiptir. Bu yapılar küçük evler akımı olarak da bilinmektedir. Minik ev anlamına gelen bu yapılar büyütülebilme özelliği sayesinde ise geniş bir aile içinde oldukça konforlu bir hale getirilebilmektedir.

Ancak genellikle minik haliyle daha kullanışlı ve çok tercih edildiği için küçük ev ismiyle anılmaktadır. Tiny House gün geçtikçe daha çok talep edilen bir duruma gelmiştir. Özellikle yarın mesafelerdeki şehirlere yapılan seyahatler ve tatiller sırasında kullanıcılarını büyük bir maliyetten kurtarırken onların evlerinde gibi hissetmelerini sağlamaktadır.

Tiny House Nedir?

Tiny House’ların tasarımları ve planları ile ilgili oldukça çok sayıda plan ve tasarım mevcuttur. Fakat bu evlerde yaşayacak olan kişiler için tasarımın o kişilere uygun olması en önemli hususlardan biridir.  O yüzden bir evde neye ihtiyacınız varsa Tiny House evlerde de hepsini bulabilirsiniz, sadece eşyalarınızın büyük yer kaplayanlarından ve gereksiz olanlarından vazgeçmeniz gerekir. Bir nevi evinizin boyutunda mini eşyalar tercih de edebilirsiniz.

Fazlalıklardan kurtulup barınma ihtiyacınızı ve tatil ihtiyaçlarınızı konforlu bir şekilde bu küçük evlerle giderebilirsiniz.  Bu evler sayesinde istediğiniz şekilde istediğiniz yerlere gidebilirsiniz. Ayrıca evleri istediğiniz yakınınızdaki bir noktaya da park edebilirsiniz. bu kullanışlı modern yapılar sayesinde hayatınıza daha anlamlı bir yön verebilirsiniz. Bu konuda firmamızın çalışmalarından da faydalanabilirsiniz. Çünkü hepsi modern olarak tasarlanmış bu evler tam size göredir.

Tiny House Yapımı

Tiny House modelleri oluşturulurken, 8.00 x 2.55m boyutlarında olabilmesi için ahşapla güçlendirilir. Ayrıca çelik konstrüksiyonlar kullanılarak, 3500 kg taşıma kapasiteli dingiller sayesinde ağırlığa dayanıklı bir yapı oluşturulur. Dış cephe iç kısımla uyumlu,  ahşabın yoğun kullanılmasıyla tamamlanır. İç cephede duvarlar son katı su bazlı boya ile gidilmiş ve kaplama, yapılmış bir şekilde tasarlanır. Çatıda, zeminde ve duvarlar arasında 5cm 120 cm ısı izolasyonu kullanılır.

Yine dış cephede alüminyum doğramalar, fırın boyalı trapez sacların kullanılmasıyla yapı 4 mevsime dayanıklı hale getirilir. Her ne kadar ahşap ağırlıklı gibi görünse de gerekli malzemelerle iç ve dış cephesi en iyi şekilde koruma altına alınır. Bu konuda İstanbul Tiny House firmamız gerekli ara ve asıl malzemelerini en kaliteli ürünlerden seçmektedir. Bu sayede kullanıcıları da büyük bir rahatlık hissederler.

Tiny House Modelleri

Tiny House modelleri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Başta Orchid Tiny House, New Frontier Homes modelinde elektrik sistemi tamamen güneş panellerinden elde ediliyor. Asma katı ile birlikte 27 m2 olan bu küçük evler kullanışlı olması ve konforuyla dikkat çekiyor. İç dekorasyonunda ve dış cephesinde su geçirmeyen ve doğa olaylarına dayanıklı malzemeler ile izole edilmiş ısı yalıtımı bulunuyor.

Modern çiftlik evi tarzındaki bu küçük ev, rahatlık ve konfordan ödün vermeden her türlü şebekeden bağımsız yaşama imkanı sağlıyor. Bu yönüyle bile ilgi odağı olan bu model her türlü ev eşyasını alabilmesiyle ve şık ev tasarımıyla kullanıcılarına sıcak ve korunaklı bir konaklama alanı sağlıyor. Özellikle gezgin olan ve bu tarz evlerde seyahat etmeyi seven kişiler yoğun olarak yolculuklarına bu küçük evleriyle çıkıyorlar.

Tiny House Fiyatları

Tiny House için fiyat denilince aklınızda korkunç rakamlar belirebilir. Ancak bu evlerde belirli özellikler ve alanın genişliğine bağlı olarak farklı ve bütçenize uygun evleri bulabilmeniz mümkün. Fiyatı etkileyen bazı unsurlar dışında Tiny House fiyatları uygun olan ve hele ki bir ev maliyetine göre çok çok ucuz olan bir durumdadır.

Tiny House’lar sistemleri itibariyle farklı şekilde sınıflandırılır. Fakat kısaca şöyle ifade etmek gerekirse özel olarak istenilen şekilde tasarlanmış bu evlerin fiyatı farklı ve yüksek olabilirken içerisinde ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bu evlerin ortalama yani vasat da olmayan, kötü de olmayan bu evlerin fiyatları oldukça uygun gelecektir.

Bu konuda İstanbul Tiny House firmamızla iletişime geçebilir ya da internet sitesinin kataloğunu inceleyebilirsiniz. Bu araştırmanız size fiyat ve seçmek istediğiniz ev konusunda büyük yardımcı olacaktır. Tabi ki burada Tiny House’u alacağınız firmada fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. O yüzden doğru bir firma araştırması yapmanızda oldukça önemlidir.

Tiny House İçi

Tiny House olan bu yapılar içerisinde çamaşır, bulaşık makinesi, buzdolabı, fırın, televizyon gibi daha birçok küçük büyük ihtiyaç duyacağınız diğer eşyalar tek tek düzenlenerek bu eşyalar için belli yerler ayarlanıyor. Bu sayede yerleşmenizde oldukça kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Ayrıca iç kısımlar zeminden ısıtma sisteminin bulunduğu ve su geçirmez boyların yer aldığı ayrıntılı işlemlerle güzel ve korunaklı bir hale getiriliyor.

Bunun yanında lavabo ve duş ihtiyaçlarınız için su tesisatı kurulmuş olup, yine kirlilerinizi de makinalarınızda rahatlıkla yıkayabilme imkanına sahipsiniz. Ayrıca iç kısımlardaki uyum hem mobilyalar hem de dekorasyon ile sağlanmakta olup evin boyut ölçütlerine göre de pencereler yer almaktadır. Bu sayede çayınızı sıcacık evinizin içerisinde içerken dışarıdaki kar manzarasını ve yağmuru izleyebilirsiniz.

Tiny House Uygulaması

Tiny House modelleri gelişmiş teknolojiyi yansıtan mini evlerden oluşmaktadır. İstediğiniz noktaya tekerleri sayesinde götürebileceğiniz bu küçük evler ayrıca sabitlene de bilmektedir. Bu sayede hem tatillerinizde hem de iş seyahatlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tiny House içerisinde mobilyaları ile uyum sağlayan bir ahenge sahiptir. Ayrıca yenilenebilir enerji kaynakları kullanıcılar elektrik üretimi elde edilmektedir. Bu sayede daha düşük maliyetlerle bir eve sahip olmuş olursunuz.

Mobil olanları sıradan bir karavan gibi gözükebilir ancak küçük ve verimli kullanılan mekanlarda sade ve ekonomik bir yaşam olanağı sağlarlar. Her yönüyle kullanıcılarına avantaj sağlayan bu evler firmamız tarafından en kaliteli ürünlerin kullanılmasıyla oluşturulmaktadır. Sizde uygun fiyatlarla bir evim olsun ve her yere onu götürebileyim diyorsanız bilgi almak için İstanbul Tiny House firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Tiny House 2021 Modelleri

Tiny House pratik olarak günümüzde küçük tasarımlara sahip bir ev modelidir. Bu modeller içerisinde duş alanlarından tutun, ısı yalıtımına kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülerek oluşturulmuştur. Modeller içerisinde yer alan asma köprülü ev modeli oldukça dikkat çekmektedir. Bu model 30m2 olup küçük bir ailenin rahatça yaşayabileceği bu model oldukça modern bir tasarıma sahiptir.

Bu modeller 2021 de ise daha geniş özelliklerle tasarlanması planlanan modellerdendir. Bu sayede üst düzey bir konfor ve pratik kullanım farklı dokunuşlarla bu model içerisinde birleştirilecektir. Bunun yanında ileriki tarihlerde ve özellikle 2021 tarihinde bu ve diğer modeller yaygın olarak kullanılmaya da başlanacaktır. Çünkü hem ev hem de ofis gibi bir imkan sağlıyor olmasıyla insanlar hızlı olan bu çağda zaman kaybı yaşamamak için bu evleri tercih edeceklerdir. Hatta bu evler artık normal bir araç gibi çoğu iş yerlerinin otoparklarında bile yer alabilir. Bu durum ilerleyen yıllar içerisinde küçük evlerin yaygınlaşmasıyla rahatlıkla görülecektir.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar