Isparta Tiny House-Küçük Evler

Eskiden karanavalar ile evleri bir yerden bir yere taşımak mümkündü. Günümüzde de buna benzer teknolojiler bulunuyor. Tiny house kavramı son 10 yıldır moda olan bir akım olarak insanların doğa ile iç içe bir şekilde daha küçük evlere sahip olmasına imkân tanıyan bir akımdır. Günümüzde dünyanın hemen hemen her noktasında tiny house modellerine rastlamak mümkündür.

Tiny house Türkçeye küçük ev olarak çevrilmiştir. Isparta tiny house-küçük evler modelleri ile çok küçük yaşam alanlarında doğa ile iç içe bir yaşam tarzı elde edilebilir. Gerek maliyetler gerekse de doğa ile uyum adına tiny akımı ülkemizde de dünya ile paralellik arz etmesi açısından yaygınlaşmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde insanların kendilerini doğaya atmak istemesi tiny house modellerine olan ilgiyi arttırmıştır.

Tiny House Modelleri 

Tiny house denilince birçok farklı model vardır. Bu modeller sayesinde insanların yaşam ile iç içe olması mümkün olabilmektedir. Bazı modeller cam yüzey ağırlıklı olarak gece gökyüzünü görebilmenize imkân tanır. Bazı modeller ahşap yapı ile bütünleşerek doğal bir görünüm sunarlar. Farklı modellerin yanında bütünleşik tarzda olması da bazı modelleri öne çıkarmaktadır. Tiny house modelleri sayesinde minimal yaşam tarzını benimseyen bir yaşam alanı oluşturmak mümkündür.

Isparta tiny house-küçük evler modelleri ile klasik yaşam tarzının dışına çıkmak mümkündür. Bu nedenle özellikle şehrin gürültüsünden kaçmak isteyen kişiler tiny house modelleri ile yeni bir yaşam alanı ortaya koyabilmektedir. Tiny house mobil kullanım amaçları içinde kullanılır. Bazı modelleri taşınabilir olduğundan yaşam yeri değişimi imkanı vardır.

AYRICA TEKERLEKLİ TİNY HOUSE VİDEOMUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Tiny House Fiyatları 

Genellikle yaşam alanı olarak 10 ile 30 metrekarelik bir yaşam alanı sunan bu evler, kendi içerisinde özel bir yapı sunarlar. Genellikle tümleşik bir yaşam alanı ile irtibatlı olarak mutfak ve salon bir aradadır. Bazı modellerinde ise ikinci kat kullanılarak yaşam alanı genişletilmektedir. Bazılarında ise yaşam alanı olarak bina dışında balkın tarzı yaşam alanları mevcuttur.

Tiny House fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın

Fiyat olarak ise çok pahalı olmamakla birlikte değişen modelleri farklı fiyatlandırılmaktadır. Değişik ebatlar için değişen maliyetler ortaya çıkabilmektedir. Gerek tasarım gerekse de kullanım alanları nedeni ile fiyatlandırmalar değişebilmektedir. Bunun yanında imalat aşamasında kullanılan malzemenin kalitesi gibi unsurlar fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Sizler de fiyat olarak kesenize uygun olan modelleri tercih edebilirsiniz. Ülkemizde son yıllarda artan talebe paralel olarak imalat aşamasında tercih edilen ürünler ön plana çıkıyor. Ülkemizde genellikle uygun fiyatlı ve ekonomik modeller devreye giriyor.

Tiny House İçi

İçerisinde genellikle bir evde olan her şey vardır. Tümleşik bir yapı sergileyen bu yapıların mutfak kısmı salon ile bir aradadır. Salon içerisinde küçük bir mutfak olabileceği gibi bazılarında mutfak ayrı olarak da tasarlanmaktadır. Mutfağın dışında banyo ve tuvalet de bir arada olabilir. Genellikle yatak ve kanepe gibi yapılar gömme tarzda olup kullanılmadığında yer açmaya yarar.

Birçok farklı modeli de bir arada bulunabilir. İki katlı olabileceği gibi dış kısmında balkon ya da oturma alanları da bulunabilmektedir. Her müşterinin beklentilerini karşılayacak çeşitlilik ve yapıda olabilmektedir.  Isparta tiny house-küçük evler, içi müşteri tarafından dekore edilebiliyor. Bunun yanı sıra tiny house modelleri ile kendi yaşam alanlarını özgür bir şekilde hayata geçirebilmeniz mümkün hale geliyor.

Tiny House Nedir?

Tiny house bir yaşam tarzını ifade ediyor. Birçok açıdan insanların doğa ile iç içe olmasını sağlaması ve hareket serbestisi sağlaması Tiny House yapılarını benzersiz kılıyor. Bazı modelleri dışardan alt yapı sorunları olmayan ve kendi elektriğini üreten yapıların yanı sıra oluşan atıklardan gübre dönüşümü gerçekleştirenleri de mevcuttur.

Ayrıca özellikle yurtdışında Tiny House yerleri de bulunuyor. Bu yerlere tiny house’lar park ediliyor. Böylelikle farklı Isparta tiny house-küçük evler kullanıcıları bir araya geliyor. Bunun gibi yerlerde alt yapı ile ilgili sorunlar da giderilmiş oluyor. Ülkemizde henüz bu denli sistemler yaygınlaşmasa da ilerleyen aşamalarda yenilikler görebiliriz.  Eskiden karavana dışında bu tür amaçlar için kullanılan ev sistemleri bulunmuyordu. Son yıllarda özellikle yeni nesil için yeni bir yaşam alanı olarak ön plana çıkmıştır.

Tiny house yapımı kendi başınıza oldukça maliyetli ve uğraştırıcı olabilir. Bu nedenle de üretici firmalardan destek alınabilir. Üretici firmalar gerekli yalıtımları yaparak çatı ve kompozit malzemeleri birleştirerek müşterilerin beklentilerine uygun yapılar tasarlıyorlar. Böylelikle farklı müşterilerin beklentilerini karşılayan farklı modeller ortaya çıkıyor. Gerek kullanılan teknoloji gerekse de kullanılan malzeme farklı modelleri görebilmemize imkân tanıyor.

Firmalar değişik ilklim koşulları için iyi yalıtılmış örnekler üzerinden müşterilerin beklentilerini karşılıyorlar. Fiyat olarak uygun modellerin yanı sıra, lüks modeller de müşteriler tarafından rağbet görüyor. Genellikle güçlü bir çatı sistemine sahip olan bu ürünlerin elektrik tesisatı ve diğer alt yapı unsurları üretici firma tarafından gerçekleştiriliyor. Ülkemizde bu tarz hizmet veren ve imalat yapan çok sayıda firma bulunuyor. Bu firmalar müşteri beklentileri dâhilinde yeni tarz yaşam alanları oluşturarak kaliteli ve doğa ile uyumlu yaşam alanları tasarlıyorlar.

Tiny House Uygulaması 

Isparta tiny house-küçük evler,  genellikle alt yapı ve çalışan sistemler üzerinden gerçekleştiriliyor. Bir tiny house uygulamasında genellikle alt yapı için dış unsurlardan destek alınıyor. Bunun yanı sıra kendi kendine yetebilen modelleri de var. Kendi kanalizasyon sistemleri olan ve yenilenebilir enerji kaynakları ile beslenen farklı modelleri de bulunuyor. Bazı belediyeler bu tür ev sahipleri için özel park alanları ayırabiliyorlar.

Tiny house uygulamaları ile tercih edilen yaşam alanlarının dış ortam ile uyum içerisinde olması sağlanmış oluyor. Tiny house modelleri doğa ile uyum içerisinde olduklarından dolayı doğaya zarar vermeyen sistemlerin ön planda oldukları görülüyor. Gerek mobil olmaları gerekse de tabiat ile uyumlu bir yapı içermeleri, ülkemizin sunduğu coğrafi şartlarda kullanışlı olmalarını ön plana çıkarıyor.

Tiny House 2021 Modelleri 

Tiny house modelleri birbirinden ilginç modellerden oluşuyor. Bazı tiny house modellerinde aşırı lükse kaçıldığı da görülüyor. Aynı zamanda farklı modellerin farklı müşteri kitlelerine hitap ettiği görülüyor. Müşterilerin beklentilerini karşılayan lüks modellerin yanı sıra doğa ile iç içe cam yoğunluklu yapılar da müşterilerin talep ettiği ürünler arasında bulunuyor.

Tiny house 2021 modelleri sayesinde sizler de minimalist bir yaşam tarzını benimseyebilirsiniz. Büyükşehirlerin keşmekeşi ve gürültüsünden kaçmak için tercih edilen bu yaşam alanları beton yığınları arasında nefes almakta zorlanan kişilerin de birincil tercihleri arasında yer alıyor.

Birçok insan bir hafta sonu kendini denizlere ve doğaya atabilmek için bu tarz küçük evleri tercih ediyorlar. Ülkemizde de son yıllarda bu yaşam alanların duyulan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Aynı zamanda ülkemizde ve dünyada önemli bir yaşam alanı konsepti olarak talep görüyor.

Yeni gelen modeller daha ekonomik fiyatları ile orta ve üst gelir grubunun ihtiyaçlarını karşılama için tercih ediliyor. Üretici firmalar yeni ürünlerinde farklı tasarımları kullanarak müşterilerin beklentilerini karşılamış oluyor. Müşteriler zevklerini yansıtan bu tür ürünler ile doğaya yakın bir yaşam alanı satın almış oluyorlar.

 

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar