Iğdır Tiny House

Iğdır tiny house-küçük evler modelleri genellikle küçük ebatlarda olan evlerdir. 2008 yılından sonra yayılmaya başlayan bu evlerin esas mantığı daha az yer ile daha çok doğaya uyum sağlamaktadır. 2008 ile 2012 yılları arasında tüm dünyayı etkisine alan ekonomik kriz bu akımın hızlanmasına neden oldu. İskandinav ülkelerinden dünyaya yayılan bu akım özellikle pandemi döneminde daha fazla rağbet görmeye başladı.

Ülkemizde de tiny house modelleri giderek daha fazla oranda kullanılmaya başlanmıştır. Bu modellerin tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Her şeyden önce bu modelleri sayesinde maliyetler en aza inmektedir. Bunun yanı sıra tiny house modelleri sayesinde doğa ile uyumlu bir yaşam elde etmek mümkün hale gelebilmektedir.

Tiny House Modelleri 

Tiny house küçük ev modelleri farklı müşteri ihtiyaçlarını temin etmek için kullanılmaktadır. Genellikle ekonomik modeller öne çıksa da daha farklı modellerin de rağbet gördüğü olmaktadır. Örneğin bazı lüks modellerde jakuzi dahi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Tiny house modelleri dekoratif olarak da tasarlanmaktadır. Aynı zamanda cam yüzeylerin revaçta olduğu farklı modeller de mevcuttur.

Ahşap malzemeden üretilen modellerin yanı sıra PVC gibi malzemeden imal edilen modellerde bulunabilmektedir. Iğdır tiny house-küçük evler modelleri genellikle taşınabilir olup, mobil kullanım imkânı sunmaktadır. Aynı zamanda çift katlı olan modelleri de bulunmaktadır. Hem tasarım hem de kullanım için farklı modellerin üretildiği görülmektedir. Bunun yanı sıra kendi elektrik sistemleri olan, kendi tahliye sistemlerini barındıran bağımsız modeller de mevcuttur. Aynı zamanda renk ve desen çeşitliliği ile de müşterilerin beklentileri karşılanmaya çalışılmaktadır.

AYRICA TEKERLEKLİ TİNY HOUSE VİDEOMUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Tiny House Fiyatları 

Tiny house fiyatları genellikle normal evlerden daha ucuza gelmektedir. Tiny house ekonomik modeller de içerebilmesinin yanı sıra farklı müşterilerin talepleri doğrultusunda değişen modeller maliyet açısından farklılıklar göstermektedir. Ülkemizde genel olarak fiyatlarda uygun modeller tercih edilmektedir. Yurt dışında ürün çeşitliliğinin daha fazla olduğu da bilinen bir gerçektir. Ülkemizin şartları gereği firmalar daha çık az maliyetli ürünlere odaklanmaktadır. Yine de normal ev fiyatları ile karşılaştırılamayacak kadar ucuzdur.

Iğdır tiny house-küçük evler iç dekorasyon ihtiyaçları ile de farklı fiyatlanabilmektedir. Özellikle iç tasarım aşamasında gömme kısımlar ve değişik mobilyalar ile fiyat yönünden farklı ürünler öne çıkabilmektedir. Tiny house iç dekorasyon ve ihtiyaç malzemeleri müşterilerin tercihine bağlı olduğundan dolayı genellikle bu ücretler farklılaşmaktadır. Müşterilerin taleplerinin yanı sıra kullanılan malzemenin kalitesi de fiyatlar üzerinde etkilidir. Aynı zamanda yalıtım için de çeşitli malzemeler kullanılmakta olup, fiyatlar üzerinde etkilidir.

Tiny House İçi

 

Iğdır tiny house-küçük evler içyapı olarak bir evde bulunan işlevselliğe sahiptir. Bir evde bulunan her türlü eşya tiny house içerisinde bulunabilmektedir. Gömme yataklardan, mobilyalara varıncaya değin her çeşit ev eşyası Tiny house içerisinde yer almaktadır. Tiny house mantığı gereği içerisinde bulunan mobilyaların ve eşyaların az yer kaplaması esastır. Az yer kaplaması için genellikle katlanabilir ürünler ve gömme yapılar tercih edilmektedir.

Iğdır tiny house-küçük evler iç yapı olarak birleşik bir tarzda da olabilir. Örneğin mutfak ile salon yani oturma odası birleşik olarak tasarlanabilir. İçyapı olarak bu iki kısmın ayrı olarak tasarlanması da mümkündür. Aynı zamanda tuvalet ve banyo da tek bir kısımda bulunur. Bu kısımların yanında bazı modellerde ikinci bir kat eklenerek yaşam alanının arttırılması hedeflenmektedir. Bunların yanı sıra özellikle son yıllarda açılabilir dış balkonlar Tiny house modellerinde şık bir görünüm elde edilmesine imkân tanımaktadır.

Tiny House Nedir? 

2008 yılından sonra yeni bir akım olarak dünyaya lanse edilse de Tiny house akımının kökenleri 1970’li yıllara kadar uzanmaktadır. 1970 yıllarının protest hareketleri ve hippi gençliğinin karavan tarzı yaşam alanları Tiny house akımının ilk örnekleri olarak öne çıkabilmektedir. Fakat günümüzdeki anlamı ile Tiny house akımı son 10 içerisinde gerçekleşmiştir. Birçok açıdan yeni Tiny house modelleri bu akımın özelliklerini yansıtmaktadır.

Tiny house akımı genel olarak minimalist bir yaşam tarzını ifade eder. Aynı zamanda bu akım doğa ile uyumlu bir yaşam demektir. Ekonomik koşulların da bu yönde yönelimleri desteklediği Tiny house akımında maliyetler normal evlerde yaşama göre oldukça uygundur. Vergilerden ve diğer masraflardan arındırılmış yaşam alanları olan tiny house modelleri dünya üzerinde büyük rağbet gören ürünlerdendir.

Tiny House Yapımı 

Tiny house yapımı için bir mimar ile işbirliği yapmakta fayda vardır. Mimarin tasarımı ile gerekli malzemeler ile bir tiny house inşa etmek mümkün olsa da işin içine giren çeşitli ayrıntılar Tiny house modellerini tek başına uygulama imkânı vermemektedir. Bu nedenle üretici firmalardan talep edilmektedir. Aynı zamanda üretici firmalar müşteri tasarımlarını da hayata geçirebilmektedir.

Günümüzde üretici firmalar genellikle imalat aşamasından montaj aşamasına değin her aşamada müşterilere yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda müşterilerin beklentileri dâhilinde fiyatları uygun ürünler de tasarlamaktadırlar. Bu açıdan çok farklı ürünler ile müşterilerin beklentileri karşılanmaktadır. Üretici firmalar Tiny house yapımı sırasında enerji ve alt yapı sistemlerini de tasarlamaktadırlar. Bu ürünlerin tasarımları sırasında çeşitli unsurlar ön plana çıkmaktadır. Yaşam alanının genişliği, açık alanların boyutları gibi değişik tasarım ögeleri ile Tiny house yapımı ve imalatı gerçekleştirilmektedir.

Tiny House Uygulaması 

Tiny house uygulaması tiny house yaşam alanlarının yaşanabilir halde sunulmasını ifade eder. Firma Tiny house modellerini ürettikten sonra bu evlerde yaşayabilmek için gerekli çevresel düzenlemelerin gerçekleştirilmesi gerekir. Örneğin tasarım dışında su atıklarının nereye gideceği, elektrik ihtiyacının nasıl karşılanacağı gibi hususlar önem arz etmektedir.

Aynı zamanda Tiny house belirli bir toprak parçası üzerinde yer alacağından dolayı yerleşim de önemli hale gelmektedir. Yurt dışındaki uygulamalarında Tiny house modellerinin belirli alanlarda onlar için özel alanlarda yer alması mümkün olmaktadır.

Ülkemizde henüz Tiny house için belirli yer tahsisi uygulaması pek yaygın olmasa da özellikle sayfiye yerlerinde bu tür kiralama alanlarına benzer yerler bulunabilmektedir. Tiny house uygulaması genel olarak bu şekildedir. Uygulanmasının yanı sıra iç dizaynı da uzun süreli kullanım için tercih edilen bir diğer unsurdur. İç tasarım aşamasında müşterilerin farklı yollara gittikleri ve Tiny house iç tasarımlarını farklı şekillerde tasarladıkları görülmektedir.

Tiny House 2021 Modelleri 

Tiny house 2021 modelleri görücüye çıkmıştır. Özellikle son yıllarda artan talep doğrultusunda son derece modern örneklerin ortaya çıktığı görülmektedir. Aynı zamanda teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı kendi enerjisini üretebilen, kendi tahliye ve atık sistemleri olan modeller de ön plana çıkmıştır. Müşteriler açısından önemli olan maliyet unsuru her sene daha da aşağılara gitmektedir. Tiny house 2021 modelleri yenilik ve şıklık arayan aynı zamanda ekonomiklik arayanları için önemli hale gelmiştir.

Tiny house modellerinde yenilik olarak doğa ile daha fazla uyum ön plana çıkmaktadır. 2021 modellerinde genellikle doğa dostu bir görünüm ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda gerek cam yüzeylerin daha fazla kullanılması gerekse de tasarım unsurlarının ön plana çıkması müşterilerin dikkatini çeken ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Siz de birbirinden ilginç ürünler arasından tarzınızı yansıtan ürünleri bulabilirsiniz.

 

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar