Fethiye Tiny House – Küçük Evler

Alternatif yaşam tarzı arayan günümüz insanları şehrin kalabalık ve gürültülü ortamından sıkılarak rahat hareket edebileceği alanlara yöneliyor. Çünkü şehirlerde nüfusun artması beraberinde birçok sorunu ortaya çıkardı.

Özellikle son zamanlarda görülen bulaşıcı hastalıklar kalabalık içerisinde hareket etmenin ne kadar zor olduğunu gösterdi. Bu nedenle insanlar artık şehirlerden uzaklaşarak sessiz ve sakin ortam arayışına girdiler. Bu doğrultuda profesyonel kişiler tarafından tasarlanan tiny house yapılar ile tanıştılar.

Bu yapılar taşınabilir özelliğe sahip olduğu için dinlenmek amacıyla farklı alanlara kolaylıkla taşınabilir. Fethiye tiny house – küçük evler sizlere içerisinde rahatça hareket edebileceğiniz normal kullandığınız evlerden hiçbir farkı olmayan ve içerisinde tüm ev eşyalarını barındıran küçük evler inşa ediyor. Bu küçük evler sayesinde istediğiniz zaman şehrin gürültülü ortamından uzaklaşarak kafanızı dinleyebilirsiniz.

Fethiye Tiny House Modelleri

Küçük evler tasarlanırken içerisinde kullanılacak alanların işlevsel olmasına dikkat edilir. Tiny house modelleri profesyonel kişiler tarafından estetik bir kaygı ile hazırlanır. Aynı zamanda modellerin meydana getirilmesinde kişilerinde öneri ve görüşleri dikkate alınır. Tiny house modelleri her geçen gün teknolojinin gelişmesine paralel olarak daha kaliteli ürünler ve malzemeler kullanılarak hazırlanıyor.

Tek katlı, balkonlu, asma katlı ve teras katlı tarzında tiny houselar yapılır. Modeller tasarlanırken bir evde ihtiyaç duyulabilecek tüm alanlar verimli bir şekilde oluşturulur. Alandan verim elde etmek amacıyla final evler içerisinde asma katlar oluşturulur ve burası daha çok yatak odası olarak değerlendirilir. Her geçen gün bünyesine yeni modelleri katan tiny houselar günümüz insanlarının zevk ve tarzlarına hitap edecek özellikte hazırlanıp döşeniyor.

Fethiye Tiny House Fiyatları

Sevimlilikleri ile dikkatleri çeken tiny houselar doğal yaşam alanları ile birçok kişiye özlemini çektiği hayatı sunuyor. Şimdilerde birçok kişi bu mikro evlere sahip olmak için çeşitli araştırmalar yapıyor. Özellikle de insanların merak ettiği konuların başında Tiny house fiyatları geliyor.

Bu yapılar az bir alan kaplaması ve kullanılan malzemenin yapısı doğrultusunda maliyet bakımından normal yapılan evlerden daha uygun fiyata hazırlanır. Tiny house’larda fiyatı belirleyen alanın yüz ölçümü ve kullanılan malzemenin kalitesidir.

Tiny houselar ilk olarak Avrupa’da kullanılmaya başlamış ardından yaygınlık kazanmıştır. Bu yapıların kullanılma amacı ise daha çok ekonomik sebeplere dayalıdır. Çünkü Tiny houselar fiyat ve maliyet bakımından daha uygundur. Fethiye Tiny house – küçük evler bütçe ve ekonominize uygun mikro evler yaparak sizleri doğa ile buluşturuyor.

Fethiye Tiny House İçi

Modern bir dönemde yaşadığımız şu günlerde insanlar betonarme binalarda sıkılarak farklı ev tipleri arayışına girdiler. Tiny houselar farklılık sevenler için oldukça uygun yapılardır. Taşınabilir özellikte dizayn edilen Tiny houselar doğa içerisine yerleştirilen yaşam alanlarıdır.

Bu nedenle tiny houselar hem dış görüntüleri ile hem de iç alanları ile dikkatleri çekiyor. Bu yapılar içerisinde salon, mutfak, yatak bölümü, tuvalet ve banyo gibi bölümler bulunur. İç mekânlar küçük evlerin doğasına uygun bir şekilde döşenir. Yani minimalize edilmiş dekorasyon yapısı ile Tiny houselar fazla eşyalardan kurtulmak isteyen kişiler için birebir yaşam alanlarıdır. Bu yapılar içerisinde olmazsa olmaz ev eşyaları yerleştirilir ve insanların ferah bir ortamda yaşaması sağlanır. Fethiye Tiny house – küçük evler sizlere gerekli eşyalarınız ile doldurabileceğiniz sevimli yaşam alanları hazırlıyor.

Fethiye Tiny House Nedir?

Küçük yaşam alanları olarak adlandırılan ve insanlara alternatif ev tipi sunan Tiny house yapılar küçük ev anlamına gelir. Küçük ama kullanışlı olan bu yapılar modern çağın yarattığı şehir hayatından bunalan insanlar için kaçabilecekleri sakin ve rahat alanlardır. TV houselar ilk olarak Avrupa’da bulunan ülkeler tarafından kullanılmaya başlandı.

Ardından sunduğu imkânlar ve rahat ortam Bu yapıların tüm dünyada yaygınlaşmasını sağladı. İnsanları tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan küçük evler insanların psikolojik olarak rahatlattığı gibi bedenen de sağlıklı bir hayat sunuyor. Bunun dışında insanların yaşam felsefesini değiştiren bu yapılar deprem gibi doğal afetlere karşı da oldukça güvenilir alanlardır. Fethiye Tiny house – küçük evler size özel mikro evler tasarlayarak sizleri kısa sürede doğa ile baş başa bırakır.

Fethiye Tiny House Yapımı

Tiny houseların yapımı konusunda oldukça profesyonel ve uzman sayılan kişiler ortaya çıkardıkları miniatürk ev modelleri ile yeni bir yaşam tarzı sunuyor. Tiny houseların yapımı sırasında tasarlanacak olan ev modelleri için öncelik ve araştırma yapılır. Kullanılacak olan alanın en verimli şekilde değerlendirilmesi için planlar hazırlanır.

Hazırlanan planlar estetik dokunuşlarla hem şık hem de modern hale getirilir. Bu yapıların temel yapı maddesi ahşap olduğu için ahşap sanatının en güzel halini tiny houselarda görmek mümkündür. Yapım aşamasında kullanılacak olan tüm malzemelerin teknolojik ve geri dönüşüme uygun olması amaçlanır.

Bu doğrultuda çevreci bir özelliğe sahip olan küçük evlerin yapımı sırasında kaliteli ve sağlam malzemeler tercih edilir. Fethiye Tiny house – küçük evler sizlere güvenilir ve sağlıklı bir hayat yaşamanıza yardımcı oluyor.

Fethiye Tiny House Uygulaması

Günümüz insanları yaşadıkları yoğunluktan ve kalabalıktan dolayı farklı bir yaşam tarzı arayışına yönelerek doğa ile baş başa kalmayı tercih ediyor. Bu doğrultuda Tiny house uygulaması insanlara özlemini duyduğu hayatın kapılarını aralıyor.

Bu uygulama tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılırken Türkiye’deki vatandaşlarda bu uygulamanın avantajlarını düşünerek ilgi duymaya başladılar. Özellikle bu yapılarda yaşamaya başlayanlar aradığın ferah ve sakin ortamı burada buldular.

Fethiye Tiny House 2021 Modelleri

Her yıl yeni modelleri ile karşılaştığımız tiny houselar 2021 yılının yaklaşması ile beraber yeni modellerini ilgililerine sunmaya başladı. Yeni bir yılın yaklaşmasıyla beraber hazırlanan bu küçük evler daha modern ve estetik bir kaygı ile oluşturulmaya çalışıldı. İçerisinde yaşayacak olan insanların ihtiyaç duyabilecekleri tüm özellikler bu evler içerisine yerleştirildi. Yeni modellerde verandalı ve üçgen çatılı mikro ev tasarımları daha çok ön plandadır. Modern çağın insanlarına yönelik olarak hazırlanan bu yapılar yeni bir hayat felsefesi sunuyor.

Fethiye Tiny House Ve Doğal Afetler

Tiny house evler deprem kuşağında bulunan ülkeler için oldukça güvenilir yaşam alanlarıdır. Çünkü şiddetli depremlerin görüldüğü ülkelerde can ve mal kayıpları yaşanıyor. Özellikle çok katlı ve iç içe girmiş binalarda bu binaların çökmesi sonucu birçok insan hayatını kaybediyor.

Bu nedenle günümüz insanları daha sakin ortamlarda ve küçük yaşam alanlarını tercih ediyor. Bu doğrultuda tiny houselar deprem gibi doğal afetlere karşı oldukça güvenilir ve sağlıklı alanlardır. İnsanlar kendilerini Bu yapılar içerisinde daha güvende hissediyor. Olası bir deprem halinde ise daha az tedirginlik yaşıyor.

Fethiye Tiny House Firma Seçimi

Tiny house yapılarda istediği hayat tarzını sürdürmek isteyen kişiler kendi zevk ve tarzına uygun evler tercih ediyor. Bu konuda her zaman profesyonel firmalardan yardım almak büyük fayda sağlar. Firmamız Tiny house yani küçük ev yapımında oldukça başarılıdır. Sizlerde güvenilir ve sağlıklı yapılarda kaliteli bir hayat sürdürmek istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Fethiye tiny house – küçük evler konusunda firmamızdan dilediğiniz desteği alabilirsiniz.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar