verandalı tekerlekli küçük evler

Datça Tiny House

İlk olarak 2008 ekonomik krizinden sonra ABD’de ortaya çıkan Tiny House akımı, son dönemde ülkemizde oldukça yaygınlaşan bir eğilim olmuştur. Türkiye’nin birçok noktasında ve Datça’ta örnekleri bulunan küçük evler, hem görüntüsüyle hem de kullanım alanıyla oldukça dikkat çekmektedir.

En büyüğü 30 m2 alana yapılan Tiny House’lar, farklı bir yaşam tarzını hedefleyen kişilerin en önemli tercihleri arasında yer almaktadır. Alıcısının kendi tasarımına ve zevkine göre inşa edilme imkânı bulunan bu evler, normal bir evin ihtiyacı olan birçok özelliğe sahip olması sebebiyle oldukça talep görmektedir.

Tekerlekli ve sabit olarak iki farklı modelde inşa edilen Datça tiny house – küçük evler, özellikle deprem bölgesinde yer alan şehirlerde yaşayan vatandaşlar için oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir. Tekerlekli modelleri ile araba arkasına takılarak istenilen yere götürülebilen bu evler, deprem riskinin olduğu yerlerde çok rahat bir şekilde kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Araba arkasına takıldığında karavanı andıran görüntüsüyle dikkat çeken Tiny House modelleri, aynı zamanda tatilde konaklama ihtiyacını karşılamak için kullanılabilir. Siz de firmamız bünyesinde inşa edilen farklı Tiny House modelleri ile istediğiniz yerde tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Datça Tiny House Modelleri

En küçüğü 10 m2 ve en büyüğü 30 m2 olarak inşa edilen Tiny House modelleri, bir evin ihtiyacı olan birçok özelliği içerisinde barındıracak şekilde inşa edilmiştir. Ülkemizde kiralık modelleri de bulunan bu evler, küçük olmalarına rağmen 2 kişinin rahatlıkla yaşayabileceği bir alana sahiptir.

3 ve 4 kişilik modelleri de bulunan küçük evler; deniz kenarlarında, ormanlık alanlarda, şehir içlerinde ve birçok farklı alanda karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin önemli yerlerinde faaliyet gösteren firmamız, istediğiniz konsepte uygun Datça tiny house – küçük evler ile sizlere farklı bir yaşam tarzı sunmaktadır.

Tiny House modelleri arasında en çok tercih edilen evler, kolay taşınabilme özelliği ile tekerlekli olarak inşa edilen modellerdir. Özelliklerine göre fiyatı da farklılık gösteren küçük evlerin tüm modellerinde; bir evde olması gereken mutfak, banyo ve yatak odası gibi alanlar yer almaktadır. Balkonlu, teraslı ve havuzlu modelleri de bulunan Tiny House’lar, bir evin ihtiyacı olan beyaz eşya, televizyon, yatak ve koltuk gibi temel eşyaları bünyesinde barındırma özelliğine sahiptir.

Tek katlı yâda çok katlı olarak farklı modelleri olan küçük evler, eşya kalabalığından kurtulmak isteyen insanlar için oldukça ideal bir yaşam tarzı sunmaktadır. Günümüzde dikkat çeken Tiny House modelleri arasında elektriğini kendi üretebilen evler yer almaktadır.

Datça Tiny House Fiyatları

Ülkemize Datça’ta ve başka birçok şehirde örneği bulunan küçük evler, model ve özelliklerine göre farklı fiyatlara sahiptir. Yapımında daha çok ahşap kullanılan ve farklı malzemeler kullanılarak da inşa edilen Tiny House fiyatları, evin boyutuna göre de değişmektedir.

Sabit olan modellerinin fiyatları bulunduğu konuma göre değişen bu evler, normal bir apartman dairesine göre oldukça uygun fiyatlara satın alınabilir. Modern bir konseptte, oldukça dikkat çekici özelliklere sahip modelleri ve cazip fiyat avantajlarıyla firmamız bünyesinde inşa edilen Datça Tiny House – Küçük Evler hakkında detaylı bilgi için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Datça Tiny House İçi

Farklı bir yaşam tarzı sunan küçük evler, 3+1 olarak tarif edilen ortalama bir evin kişilere sunduğu özelliklerin büyük bir bölümüne sahiptir. Tiny House modellerinde bulunan özel donanımlı mutfak, modern bir mutfakta ihtiyaç duyulan temel özellikleri karşılamaktadır. Bu kapsamda buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyaları da içerisinde bulundurma kapasitesine sahip olan bu evler, aynı zamanda içerisinde yer alan su depoları ile su ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.

Mutfak dışında yatak odası, oturma odası ve banyo gibi bölümleri bulunan Tiny House’lar, çok katlı modellerinde teras ve balkon gibi bölümlere de sahiptir. Sabit modellerinde havuz imkânı da sağlayan bu evler, dar olmasına rağmen oldukça kullanışlı ve konforludur. Televizyon, koltuk, yatak, dolap gibi temel ihtiyaçları içerisine sığdırabilen küçük evler, insanlara az eşyalı sade bir yaşam imkânı sunmaktadır.

Datça Tiny House Nedir?

 

Tiny House ifadesinin Türkçede net bir karşılığı olmamakla birlikte bu evler minik ev olarak ifade edilebilir. Mikro ev, küçük ev olarak da bilinen bu evler, 2008 yılında ABD’de başlayan ekonomik kriz sonrasında ortaya çıkan akımın bir ürünüdür. İlk olarak artan ev fiyatlarına tepki olarak ortaya çıkan ve emlak sektörüne farklılık kazandıran Tiny House, zamanla farklı bir amaçla üretilmiştir. Dünyanın birçok noktasında ve ülkemizde turizm sektörünün bir parçası olan bu evlere, satın alma ve kiralama yöntemleri ile sahip olmak mümkündür.

Tekerlekli veya sabit, tek katlı yâda çok katlı olarak farklı model ve özelliklerde olabilen Tiny House’lar, 10 m2 ila 30 m2 boyutları arasında inşa edilmektedir. Tekerlekli modelleri karavan gibi kullanılma özelliğine sahip mikro evler, depremin sıklıkla yaşandığı ülkemizde oldukça önemli bir konuma sahiptir. Datça ve çevresinde doğayla baş başa bir yaşam sürmek isteyenler, firmamızın vermiş olduğu Tiny House hizmetinin yararlanabilir.

Datça Tiny House Yapımı

Datça başta olmak üzere ülkemizin birçok noktasında son dönemde yapımı artan Tiny House – Küçük Evler, içi ve dışıyla oldukça güzel bir görünüme sahiptir. Minik ev olarak da ifade edilen bu evlerin yapımında genel olarak ahşap kullanılmaktadır. Modern bir konseptte yapılan küçük evler, normal bir evin sunduğu rahatlığa ve şıklığa sahiptir.

Özellikle şehir hayatından sıkılan kişiler tarafından tercih edilen bu evler, Datça’ta son dönemde en çok dikkat çeken yapılardan biri olmuştur. Satın alacak kişinin zevkine göre yapımı gerçekleşen Datça tiny house – küçük evler, aynı zamanda son teknolojik özelliklere sahiptir. Firmamız tarafından yapımı devam eden küçük evlerden satın almak yâda kiralamak için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Datça Tiny House Uygulaması

Amerika Birleşik Devletleri’nde 2008 yılında başlayan bu uygulama, kısa bir süre içerisinde etkisini tüm dünyaya yaymıştır. Alternatif konut arayışı kapsamında ortaya çıkan bu uygulama, büyükten ziyade iyiyi inşa etmek isteyen aklın ürünüdür.

Şehir hayatından ve teknolojiden uzak kalmak isteyen kişilerin seçtiği yaşam alanları arasında yar alan Tiny House uygulaması, ülkemizde özellikle turizm sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca oldukça sağlam ve depreme dayanıklı evlerden oluşan Tiny House uygulaması, depremin vermiş olduğu yıkımdan kurtulmak isteyen kişilerin ilgi duyduğu bir uygulama olmuştur.

Datça Tiny House 2021 Modelleri

Yapımı her yıl artan ve farklı konseptlerde inşa edilen Tiny House’lar, 2021 yılına özel modelleri ile oldukça dikkat çekmektedir. 2021 yılında alıcıyla buluşacak küçük evler en son teknoloji ile inşa edilmektedir. Kendi elektriğini üretebilen modelleri ile bir adım öne çıkan 2021 model Datça tiny house – küçük evler, hem şehir içinde sabit olarak hem de tekerlekli modelleri ile istenilen yere götürülme özelliğine sahip olacaktır. Firmamız kapsamında istediğiniz şekilde tasarlama imkânına sahip 2021 model Datça küçük evlerden birine sahibi olmak için firmamızın hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar