Ardahan Tiny House? Küçük Evler

Kaliteli Ardahan tiny house küçük evler trendi dünyanın pek çok ülkelerinde olduğu gibi son dönemlerde ülkemizde de yaygın olarak tercih edilmeye başlandı. Geniş konseptiyle dikkat çeken bu modern evler birçok özelliklere sahiptir. Tiny house yani küçük evler olarak da tanımlanan bu şık yapılar diğer yapı modellerinden oldukça farklıdır.

Beklentilere kusursuz bir şekilde hitap eden küçük evler her bütçeye hitap eden en uygun fiyat listesinden uygulanıyor. Portatif dizayna sahip olan bu yapılar bugün pek çok şehirlerimiz üzerinden talep görüyor. Tiny house ev modelleri geniş renk tonlarından üretiliyor. Dolaysıyla müşteriler dilediği renk seçeneğinden küçük ev modellerinden faydalanıyor.

Tiny House Modelleri

Geniş modeller içeren Ardahan tiny house küçük evler bu bakımdan işletmeler tarafından da tercih ediliyor. En kaliteli malzemelerden özel olarak imal edilen bu yapılar yılın tüm aylarında maksimum düzeyde direnç gösteriyor. Aracın arka bölümüne takılarak dilediğiniz alanda kolayca uygulayabileceğiniz bu estetikli yapı modelleri pek çok yapı modellerinden farklı olarak daha uzun ömürlüdür.

Uygun alanda ve özenli bir şekilde kullanıldığında minimum 30 yıl boyunca kalitesini sürdürüyor. Bu bakımdan tiny house ev modelleri kullanıcılarına maliyet açısından da avantajlar sunuyor. Küçük yapıdaki bu ev modelleri ilk olarak ABD, Kadana ve Yeni Zelanda gibi farklı Avrupa ülkeleri üzerinden uygulandı. Ancak yapılara yoğun ilgi göstermesi sonucunda son birkaç yıl içerisinde ülkemiz genelinden de kullanıma açıldı.

Tiny House Fiyatları

Beklentiler doğrultusunda hizmet sunan Ardahan tiny house küçük evler üretici firmalar arasında farklı fiyat tarifelerinden uygulanıyor. Ancak bu yapılar pek çok yapı modellerine oranla daha düşük ve ek ücretsiz bir maliyet sunuyor. Üstelik pek çok yapı türlerine oranla kurulumu ve nakliyat işlemi daha basit ve pratik bir şekilde gerçekleştiriliyor. Tiny house küçük ev modelleri fiyatları birkaç yıl öncesine kadar yüksek olarak sunuluyordu.

Özellikle Avrupa ülkelerinde henüz yeni hizmete sunulması sebebiyle beklentilerin çok ötesinde yüksek fiyat tarifelerinden uygulanıyordu. Bu durum beraberinde kullanıcıların maliyet açısından dezavantajlı olmasına sebep oluyordu. Ancak yoğun talep görmesiyle birlikte fiyat tarifesi günden güne daha da düşüş gösterdi.

Tiny House İçi

Ardahan tiny house küçük evler iç bölümü oldukça şıktır. Bu nedenle ailelerin aradığı tüm özellikler küçük ev modeli iç bölümünde yer alıyor. Muhteşem mutfak, banyo, oturma salonuyla maksimum düzeyde rahatlık sunuyor. Tiny house evler şıklığın ve zarifliğin en önemli temsilcisidir. Bu yüzden bu ev modelleri bugün pek çok kurumsal yapı firmaları tarafından da güvenle tavsiye ediliyor.

Küçük ev modellerinde herhangi kötü koku, kolayca deforme olma, çevrede olumsuz izlenim meydana getirme gibi negatif durumlar söz konusu değildir. Bu yapı modelleri tercihe göre şehir içi ve şehir dışında uygulanabiliyor. Tatil ve seyahat dönemleri gibi farklı süreçler boyunca maksimum yaşam konforu sağlanması açısından tiny house ev modelleri tercih ediliyor.

Tiny House Nedir?

Tiny house, isminden de anlaşılacağı üzere farklı bir terim anlamına sahip olan, ancak Türkçe terim karşılığı olarak küçük ev anlamına gelen modern, estetikli, şık, ferah, rahat ev modelleridir. Küçük dizaynlı olan bu yapılar standart bir evde yer alan birçok özellikleri barındırıyor.

Bu bakımdan A’dan Z’ye kadar aradığınız niteliklerin tümünü tiny house ev modelinde bulabilirsiniz. Tiny house yapı modelleri geçmiş dönemlerde Avrupa genelinde tercih edilen, ancak bugün dünyanın pek çok ülkeleri üzerinden uygulanan yapılardır. Bu yapılar sıradan yapı modellerinden farklı olarak en zorlu hava şartlarında dahi maksimum düzeyde dayanıklılık gösteriyor. Bu nedenle Yaz aylarında kullanılabileceği gibi, Sonbahar ve Kış aylarında da sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor.

Tiny House Yapımı

Tiny house küçük ev yapımı profesyonel bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu yapıların kusursuz bir şekilde kullanılması açısından kurumsal firma tarafından üretilmesi önemlidir. Sektörde tiny house ev üretimi yapan pek çok amatör türden işletmeler yer alıyor. Bu türden işletmeler %100 garantili ve uygun fiyat tarifesinden küçük ev üretimi gerçekleştirmiyor.

Bu bakımdan tiny house ev modellerinde mutlaka profesyonel ve kaliteli üretici firma tercih edilmelidir. Mobil tiny house evler olarak da tanımlanan bu ev modelleri endüstriyel şartlarda fabrika ortamı üzerinden özenli bir şekilde üretiliyor. Yapı içerisinde en kaliteli malzeme kullanıldığından kalıcı bir şekilde kullanılabiliyor.

Tiny House Uygulaması

Ortalama olarak 20 metre karelik bir büyüklüğe sahip olan tiny house evler üretici firmalar tarafından değişik versiyonlardan uygulanabiliyor. Bu yapıların uygulanışı oldukça kolay olduğundan kullanıcıların zaman kaybına maruz kalması söz konusu değildir. Küçük evler yeşillik alanlarından, alışveriş merkezleri yakınlarına ve daha birçok farklı sahalar üzerinden uygulanabiliyor. Bu yapıların uygulanışı doğrudan firma uzman kadrosu tarafından gerçekleştiriliyor.

Tiny house ev modelleri ilk olarak nakliyat aracı üzerinden ilgili alana nakliye ediliyor. Bu işlem sonrasında ilgili alanda uzmanlar tarafından ön değerlendirmeler gerçekleştiriliyor. Bu aşamadan sonrasında ise küçük ev uygulama işlemi birkaç dakika içerisinde tamamlanıyor. Tiny house ev modeli uygulanışında kaliteli işçilik hayati bir önem arz ediyor. Hatalı bir şekilde uygulanan tiny house ev modeli beraberinde müşteri memnuniyetsizliğine de yol açıyor.

Tiny House 2021 Modelleri

Tiny house 2021 modelleri oldukça geniş bir şekilde sunuluyor. Talepler doğrultusunda ahşap modeller, betonarme modeller gibi farklı model seçenekleri sunulabiliyor. Tiny house ev modelleri 2020 yılının en çok uygulanan yapı türleri arasında yer aldı. Özellikle modern ülkeler bazından Ardahan tiny house küçük evler binlerce tüketiciler tarafından satın alındı.

Küçük ev modelleri sıradan yapı modellerine oranla aile olarak kullanılabildiği gibi tercihe göre bireysel anlamda da kullanılabiliyor. Bu yapı türleri ülkemizden Türkiye Yüksek Kalite Standartları üzerinden üretiliyor. Dolaysıyla garanti kapsamında yer aldığından pek çok birey ve aileler tarafından tercih ediliyor. Tiny house küçük evler şiddetli yağışlara karşı son derece dayanıklıdır. Bu yapıların çatı bölümlerinde yağışlar sonrasında akma gibi sorunlar meydana gelmiyor.

Tiny House Yapı Modelleri Neden Tercih Ediliyor?

Tiny house yapı modelleri ülkemiz genelinden de birçok sebeplerden ötürü tercih ediliyor. Bu yapıların en önemli özelliklerinden biri nakliye işlemi kolay olmasıdır. Ülkemizde de pek çok birey ve aileler tatil ve seyahat dönemleri yaşayabiliyor. Bu durumda en uygun alternatif olarak mobil özelliğe sahip olan bu yapı modelini tercih ediyor. Tiny house ev modelleri sadece tatil ve gezi dönemleri için değil, kalıcı alanlar için de son derece ideal yapılardır.

Şehir içerisinden ailelerin bu yapılardan faydalandığını belirtebiliriz. Tiny house ev modelinin yoğun olarak tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri de, bu yapıların uygun fiyatlı olmasıdır. Betonarme ve prefabrik gibi yapılarda yüksek maliyetler harcalanabiliyor. Ancak tiny house ev modelinde bu gibi durumlar söz konusu değildir. Bu yapılar tamamen sade ve şeffaf bir dizayna sahiptir.

Tiny House Yapı Modellerinde Dikkat Edilecekler

Tiny house yapı modellerinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli ayrıntılar bulunuyor. Bu yapılardan faydalanılmadan önce ilgili üretici firma hakkında kapsamlı bir şekilde araştırma yapılmasında faydalar bulunuyor. Sektörde birçok kalitesiz ve güvensiz inşaat firmaları tarafından kaliteli hizmet sunduğu iddia ediliyor.

Bu türden firmalar yerine uzman kadroya sahip olan, ek ücretsiz olarak tiny house ev modeli uygulayan firma tercih edilmelidir. Küçük ev modellerinde firma tarafından %100 garantili hizmet sunulup sunulmadığına dikkat edilmelidir. Tiny house ev modeli uygulanmadan önce yapı fiyat listesi incelenmesi tavsiye edilir. Firmamızdan bu hizmeti alabilirsiniz.

 

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar