Antalya Tiny House – Küçük Evler

Tiny House ve ince ev olarak isimlendirilen bu seyyar yapılar, genellikle 10 metrekare ile 30 metrekare arasında, tekerlekli veya sabit olarak tasarlanabilmektedir. Bu sayede acil ev ihtiyacınızı hızlıca bu modeller sayesinde giderebilirsiniz. Tiny House uzun süredir kullanılan bir evden daha fazla önemseniyor ve yine bu evlere göre daha fazla anlam taşıyor.

Hatta artık çoğu kişi sadece bu evlerde yaşayarak, Tiny House’ u artık yaşam biçimi olarak kabul ediyorlar. Küçük ancak daha kullanışlı bir ev ortamı yaratmasıyla avantaj sağlayan bu minik evler, tüm dünyada giderek artan bir ilgiye maruz kalıyorlar. Bu konuda Türkiye’de de yavaş yavaş yayılan bir durum söz konusudur. Onun için modern tasarımları ile Antalya Tiny House firması olarak üretim yapmaktayız.

Tiny House Nedir?

Yeni teknolojiler ve üretim imkanları ile mobil Tiny House’lar kullanıcılarına hem konforu hem de doğa keyfini aynı pakette sunmayı başarmıştır. Bu konuda firmamızda modern Tiny House’ları ile müşterilerine hizmet sunmaktadır. Gerek firmamızda bulunan ekipmanlar ile gerekse profesyonel bir çalışmayla bu küçük evler büyük yerlerde kapılarını açmaya devam etmektedir. Oldukça güvenli bir sistemin kurulduğu bu küçük evlerde enerjiler tamamen doğadaki güneş ve rüzgar aracılığı ile elde edilmektedir.

Özellikle iş yeri ile evi arasında mesafe bulunan ve gereksiz bir trafiği çekmek istemeyen kişiler için en ideal çözümlerden biride bu küçük evlerde gizlidir. İçerisinde bir evde bulunması gereken her türden eşya ve malzeme yer almaktadır. Ayrıca kapılarının sağlam yapısı sayesinde bir müstakil evden bile daha güvenlidir. Çünkü gerek elektrik tesisleri gerekse dış cephesi olası darbelere ve deprem gibi doğa olaylarına karşı dayanıklıdır.

Tiny House Yapımı

Tiny House modelleri oluşturulurken, ahşapla hem dış hem iç cephe kaplanır. Ayrıca çelik konstrüksiyonlar kullanılarak, taşıma kapasiteli dingiller sayesinde tekerlek fonksiyonu kazandırılarak ağırlığa dayanıklı bir yapı oluşturulur. İç cephede duvarlar son katı su bazlı boya ile gidilmiş ve kaplama, yapılmış bir şekilde tasarlanır. İç dekorasyonunda mutfak mobilyaları, masif meşe panel mutfak tezgahı, çelik evye, mutfak bataryası gibi malzemelerin kullanılmasıyla eksiksiz bir işlem gerçekleştirilir.

Çatıda, zeminde ve duvarlar arasında ısı izolasyonu kullanılır. Dış cephede alüminyum doğramalar, fırın boyalı trapez sacların kullanılmasıyla yapı dayanıklı hale getirilir. Yine Tiny House’lar tasarlanırken içerisinde yangın geçirmez kablo ile döşenmiş elektrik tesisatı, anahtar ve priz montajı yapılmıştır.  Bunun yanında altyapı ya göre hazırlanmış klima tesisatı da, bulunur. yapımı bu şekilde tamamlanır.

Tiny House Modelleri

Bir evde bulunması gereken tüm konfora sahip, Tiny House dediğimiz bu küçük yaşam alanları, asma katlarıyla en fazla 35 metrekare büyüklüğe kadar çıkabiliyor. Bu ölçüm ile oluşturulan farklı modeller ise oldukça dikkat çekiyor. Her modelin tasarımı birbirinden farklı olup, kalınabilecek kişi sayıları da aynı şekilde farklı tasarlanmıştır. Ayrıca evin kullanıcı sayısına ek olarak iç dekorasyon daha geniş tutulmuş ve gerekli malzemelerde konulmuştur.

Bu konuda farklı ev modelleri hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır. Firmamızda bulunan ve farklı tasarımlarıyla dikkat çeken ilk ürün ise Jude Cabin’dir. Bu model 15m2 olup uzaktan karavan gibi gözükmektedir. Ancak içerisi bir evden farklı olmayıp gerekli tasarımın bulunduğu bir modeldir.

Tiny House Fiyatları

Tiny House oldukça beğenilen ve hemen hemen herkesin sahip olmak istediği ev modellerindendir. Mo evler diğer ismiyle küçük evler konfor abidesi durumundadır. Fiyatları konusunda da bu evlerin farklı fiyatları farklı ücretler üzerinden belirlenmektedir. Çünkü birbirinden farklı küçük ev modellerinin bulunduğu bu yapılarda fiyatlar kalacak olan kişi sayısında ve seçilen evin teknik özelliklerinde doğrudan etkilenmelidir.

Ayrıca yine yeni bir tasarımın tercih edilmesi durumunda fiyat daha fazla olurken modern ama eski tasarımlarda ise fiyatlar gayet uygun olabilmektedir. Bu konuda gerekli bilgileri almak için güvenilir bir firmayla çalışmak ise oldukça önemlidir. O yüzden bizde bu evler her bütçeden alıcıya hitap etsin ve her müşterimiz istediği ev modelini rahatça alsın diye üretim sahanlığımızı geliştirmiş durumdayız. Sizde güvenilir ellerden yardım alarak uygun, konforlu ve eksiği az bir model istiyorsanız firmamızın bütçenize göre uyguladığı ve fiyatlandırdığı bu küçük evleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu konuda firmamızdan gerekli fiyat bilgisini de alabilirsiniz.

Tiny House İçi

Tiny House ev dizaynı verilmeye çalışılmış olan ve bu konuda başarılı durumdaki bir yapıttır. Bu yapılar içerisinde çamaşır, bulaşık makinesi, buzdolabı, fırın, televizyon ve Yangın geçirmez kablo ile döşenmiş elektrik tesisatı, anahtar ve prizler sayesinde olası kazalardan önlenmektedir. Bunun yanında depolama alanı, koltuk, yatak, banyo gibi temel ihtiyaçlarınızı sağlayacak şekilde düzenleniyor. Bu küçük evlerin elektrik ihtiyaçları güneş panelleri aracılığı ile sağlanıyor.

Bu küçük evler yapılırken kendinden derzli laminant yer kaplaması, mutfak mobilyaları, masif meşe panel mutfak tezgahı, çelik evye, mutfak bataryası gibi tasarımlar ise iç kısımlarda yer alır. Ayrıca temiz ve pis su tesisat deposu, klozet, duşa kabin, lavabo gibi temel kurulumlar ise su almayacak ve su geçirmeyecek zeminin üzerine kurulmaktadır. Dış cephe alüminyum siyah mat kaplama ile kaplanmaktadır

Tiny House Uygulaması

Bu küçük tekerlekli evlerin genel özellikleri ve kullanımı tıpkı bir ev gibidir. Genelde 4 ile 8 metre arasında değişen bu tekerlekli araçların en büyük özelliği tabii ki mobil olmalarıdır. Bu sayede artık tek bir yere bağlı kalmadan, önümüzdeki seneyi gözünüze kestirdiğiniz şirin bir beldede, hem de kendi evinizde geçirmek bir hayal etmenin ilerisine gidebilme imkanını da bulmuş oluyorsunuz.

Tiny House’u diğer mobil yapılardan ayıran özelliği ise kullanıcısına her yerde ev konforu yaşatıyor olması ve içerisinin ve dış cephesinin güvenli olmasıdır. Karavan ve çadırla karşılaştırıldığında Tiny House’lar hem sağlam yapıları hem Pratik kullanımları hem de donanımları ile ön plana çıkıyor. Bu özellikler küçük bir evde birleştiğinde ise daha samimi ve içten bir ev ortamı oluşuyor. O yüzden hemen hemen herkesin hayalindeki o karavana ve çadırların yerini ise Antalya Tiny House alıyor.

Tiny House 2021 Modelleri

Tiny House modelleri farklı tarzlarda ve farklı ayrıntılarla oluşturulmaktadır. Her model için bütün ihtiyaçları karşılayabilecek bir tasarım yapılmaktadır. Ancak firmamız bu konuda 2021 için daha modern ve gelişmiş özelliklere sahip bir küçük ev tasarımı planlamaktadır. Bu tasarımlarımız sayesinde şehir merkezlerinden çok uzakta ve her ihtiyacınızı karşılayabilecek şekilde bile yaşayabilmeniz mümkün olacaktır.

Bu konuda hali hazırda firmamızın 2021 modellerini inceleyerek ne kadar kaliteli ve yerinde bir çalışmanın olduğunu da görebilirsiniz. Antalya Tiny House firmamız yeni yıl modellerinde ayrıca diğer firmalara göre konforlu bu yapıtları için uygun fiyatlarda düzenlemektedir. Sizde bu tarz bir eve sahip olmak ve yeni yılın modellerini incelemek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede hem sevdiklerinizle hem de yalnız kalarak güzel zamanlar geçirebileceğiniz bir eve sahip olabilirsiniz

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar