trende

Ankara Tiny House – Küçük Evler

Ankara Tiny House – Küçük Evler

Ankara Tiny House – Küçük Evler

Tiny House bu gün yaygın olarak kullanılan küçük ev modellerindendir. Bu modeller içerisinde evlerdeki konforun ve eşyaların tıpkısını bulabilmeniz mümkündür. O yüzden maliyetlerinizi aza indirmek ve kullanmadığınız boş odaları bulunan evlerinizden çıkmak istiyorsanız hem küçük aileniz için hem de büyük ailenize uygun Ankara Tiny House modellerini inceleyebilirsiniz. Biz de firmamızla Tiny House üreticisi olarak bu tesislerin güzel örneklerini ülkemize kazandırmak için çalışmalarımıza profesyonel yöntemlerle devam ediyoruz.

Tiny House kültürü, çocuklarını apartman çocuğu olmaktan kurtarmak isteyenlere de çok iyi bir alternatif olarak farklı modelleriyle hizmet sunuyor.  Tablet, telefon, televizyon üçgeninden kendinizi ve evlatlarınızı kurtararak Tiny House’da bu çocukları toprakla buluşmasını sağlamış oluyorsunuz. Stresten uzak güzel günleri geçirebileceğiniz bir yer haline geliyor.

Tiny House Nedir?

Tiny House bu gün birçok kullanıcısı bulunan ve hemen hemen herkesin hayal ettiği bir ev modelidir. Tiny House sayesinde büyük bir eve taşınma ve bu evin ortaya çıkardığı maliyetler en aza indirilebilir bir hale gelmiştir. Minik dikdörtgen şeklindeki bu yapılar tekerleklerle desteklenmiş olup, istenilen konuma rahatlıkla taşınabilmektedir.

Özellikle artık bir yere bağlanmaktan kurtulmuş olursunuz. Ayrıca Tiny House diğer sabit konutlara göre oldukça pratik ve bir o kadarda kullanışlıdır. O yüzden iş, tatil ve farklı sebepler nedeniyle şehir, semt veya bölge değiştiren insanlar için oldukça fazla tercih edilir bir hale gelmiştir. Bu sayede hem gece hem gündüz dinlenebileceğiniz ve içerisinde eşyalarınızın bulunduğu konforlu bir eve de sahip oluyorsunuz.

Tiny House Yapımı

Çelik konstrüksiyonun kullanıldığı Tiny House da, 3500 kg taşıma kapasiteli torsiyonlu dingiller, bulunur. Bu küçük evler yapılırken kendinden derzli laminant yer kaplaması, mutfak mobilyaları, masif meşe panel mutfak tezgahı, çelik evye, mutfak bataryası gibi tasarımlar ise iç kısımlarda yer alır. Ayrıca bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve diğer beyaz eşyalarda içerisinde bulunmaktadır.

Bunun yanında dış ve iç cephe aydınlatma ekipmanları en kaliteli malzemelerden oluşmaktadır. Ayrıca temiz ve pis su tesisat deposu, klozet, duşa kabin, lavabo gibi temel kurulumlar ise su almayacak ve su geçirmeyecek zeminin üzerine kurulmaktadır. Yangın geçirmez kablo ile döşenmiş elektrik tesisatı, anahtar ve prizler sayesinde olası kazalardan önlenmektedir. Oldukça sağlam bir yapı malzemesinin kullanımıyla bu küçük evler dizayn edilir.

Tiny House Modelleri

Tiny House modellerinden birini alırken dikkat edilmesi gereken bir husus da evinizi konumlandıracağınız yerdeki altyapı durumudur. Çünkü farklı tasarımları bulunan Tiny House modelleri arasında sizin alt yapınıza en uygun olanını ya da kullanacağınız alana en uygun modeli seçebilirsiniz.  Bu konuda hemen hemen her koşulda rahatlıkla kullanılabilen tepe pencereli Tiny House modelini Ankara Tiny House firmamızın kataloglarında bulabilirsiniz.

Bu model 23 m2 olup bol gün ışığı alan bir modeldir. Bu sayede bahar aylarında ya da kış aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında ise küçük bir işlemle pencereyi devre dışı bırakabilir ya da kapatabilirsiniz. Bu sayede her konumda ve her mevsimde rahatlıkla bu modeli kullanabilirsiniz. Ayrıca yine farklı modelleri de inceleyerek istediğiniz ve beğendiğiniz bir modeli uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Tiny House Fiyatları

Tiny House fiyatları birbirinden farklı seçeneklerin ve modellerin bulunuyor olmasından dolayı farklı bir kritere göre belirlenmektedir. Ancak genel itibariyle bir ev fiyatının konforunu sunuyor olmasına rağmen çok çok uygun fiyatlarla alıcılarını bulmaktadır. Bu modern ve pratik yapılar Ankara Tiny House firmamız tarafından da büyük bir özenle yapılmakta olup aynı zamanda uygun fiyatlarla alıcılarını bulmaktadır.

Bu konuda firmamız gerekli profesyonel çalışanları ile hem şimdi hem de ilerleyen yıllar içerisinde oldukça konforlu yapıdaki bu küçük evleri müşterilerine sunmaya devam edecektir. Sizde merak ettiğiniz bu evleri yakından incelemek ve örneklerinin özelliklerini öğrenmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu modeldeki evleri firmamızdan almak yerine kiralama hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Bu sayede özlem duyduğunuz birçok noktaya gitme ve orada yaşama deneyimini de elde edebilirsiniz.

Tiny House İçi

Modern küçük Tiny House olarak adlandırılan bu yapılar içerisinde çamaşır, bulaşık makinesi, buzdolabı, fırın, televizyon gibi daha birçok küçük büyük ihtiyaç duyacağınız diğer eşyalar tek tek düzenlenerek bu eşyalar için belli yerler ayarlanıyor. Bunun yanında depolama alanı, koltuk, yatak, banyo gibi temel ihtiyaçlarınızı sağlayacak şekilde düzenleniyor. Bu küçük evlerin elektrik ihtiyaçları güneş panelleri aracılığı ile sağlanıyor.

Bu küçük evler yapılırken kendinden derzli laminant yer kaplaması, mutfak mobilyaları, masif meşe panel mutfak tezgahı, çelik evye, mutfak bataryası gibi tasarımlar ise iç kısımlarda yer alır. Ayrıca temiz ve pis su tesisat deposu, klozet, duşa kabin, lavabo gibi temel kurulumlar ise su almayacak ve su geçirmeyecek zeminin üzerine kurulmaktadır.

Tiny House Uygulaması

Küçük evler olarak bilinen bu yapılar içerisinde hemen hemen evinizdeki çoğu eşyanızın bulunuyor olmasının yanında oldukça konforludur. Tiny House, yaklaşık olarak 45 içerisinde üretilebiliyor. Ayrıca çoğu modelde enerji kaynağı güneş olmaktadır. Bu evler tanındıkça ve gün geçtikçe daha fazla popülerleşiyor. Bu küçük evler insanların yaşam alanlarının bir parçası haline gelmeyi de başarıyor. Bu evlerde enerji ihtiyacını güneş panelleriyle sağlayandan, tuvaletin atık maddelerinden gübre üreten makinelere kadar, teknolojinin hiçbir sınırı yok.

Günümüzde Tiny House’lar çok farklı zevklere hitap eden, en lüksünden en sadesine çok farklı özelliklere sahip pratik tasarımları ile dikkat çekmekte olup, istenilen yere sürülebilir bir hal kazanmıştır. büyük şehirlerde her geçen gün beton, çelik, cam gibi suni malzemelerle boğazımıza kadar boğuluyoruz Tiny House hareketi bu hale bir son veriyor. O yüzden Tiny House bu gün yaygın olarak kullanılan küçük ev modellerindendir. Hem maliyetlerinizi aza indirmek ve kullanmadığınız boş odaları bulunan evlerinizden çıkmak istiyorsanız hem küçük aileniz için hem de büyük ailenize uygun Tiny House modellerini inceleyebilirsiniz.

Tiny House 2021 Modelleri

Tiny House pratik olarak günümüzde küçük tasarımlara sahip pratik yapıdaki bir ev modelidir. Bu modeller içerisinde mobilyalar, yataklar, beyaz eşyalar ve balkon alanlarından tutun, enerji kaynaklarına kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülerek oluşturulmuştur. Modeller içerisinde yer alan asma köprülü ev modeli ve ikonik karavan modeli oldukça dikkat çekmektedir. Bu model 30m2 olup küçük bir ailenin rahatça yaşayabileceği ve ihtiyaçlarını giderebileceği bu modeller oldukça modern bir tasarıma sahiptir.

Bu modeller 2021 de ise daha geniş özelliklerle tasarlanması planlanan modellerdendir. Bu sayede üst düzey bir konfor ve pratik kullanım ve ağırlığı taşıyabilecek farklı tekerlerle daha birçok modern düşünce bu modeller içerisinde birleştirilecektir. Bunun yanında ileriki tarihlerde ve özellikle 2021 tarihinde bu ve diğer modeller yaygın olarak kullanılmaya da başlanacaktır. Çünkü bu modeller daha dayanıklı ve şık bir hale getirilerek kullanıcılarının da dikkatini çekecektir. Bu sayede ilerleyen zamanlarda çoğu kişi bu gelişmiş modeller içerisinde dört mevsim yaşamayı tercih edeceklerdir.