Ankara Tiny House Fiyatları

Temel üzerine inşa edilebilmelerine rağmen, geleneksel küçük evler hareket düşünülerek inşa edilir ve genellikle römorklar veya tekerlekler üzerine inşa edilir. Bu sadece küçük sahiplerin evlerini her zaman ve her yerde özgürce taşımasına izin vermekle kalmaz. Ayrıca maliyetli ve müdahaleci olabilecek planlama izinlerinden de kaçınır. Ankara Tiny House Fiyatları bu konuda oldukça uygundur. Daha minimalist bir yaşam tarzı arayanları cezbetmenin yanı sıra, ek gelir elde etmek için ev sahibinin bahçesine rahatça yerleştirilmiş küçük evler dünya çapında giderek daha popüler hale geliyor. Küçük ev hareketi, fiyatları konut piyasasını ve hatta bazen kira piyasasını bile aşan gençlerin de ilgisini çekmiştir. Düşük ücretler, yüksek kiralar ve astronomik ipotek mevduatları gençleri alternatif yaşam çözümleri bulmaya yöneltti.

Ankara Tiny House Üreticileri

Görkemli bir apartman dairesinden çok, tek amacı yaşam alanı olan tasarımlar son dönemlerde ilgi çekmeye başlamıştır. Evde kaldığımız bu günlerde çoğumuz şehirde değil kırda doğada kalmak istiyoruz. Aslında kırdayken yaşam alanımız uyuduğumuz kulübe değil, tüm doğadır. Bununla birlikte, bu izolasyon bize yaşam tarzımızı sorgulamak ve geliştirmek için iyi bir fırsat sunuyor Ankara Tiny House Üreticileri bu kültürü son zamanlarda birçok kişinin ilgisini çeken önemli trendlerden biri haline gelmiştir. Küçük bir evin büyüklüğü genellikle 10 metrekare ile 30 metrekare arasında değişmekte olup, tekerlek veya sabit yöntemlerle oluşturulabilmektedir. Bu küçük ev sadece bir evi içermekle kalmaz, aslında bir yaşam biçimi olarak kabul edilir. Bu nedenle dünyanın birçok yerinde farklı boyutlarda ve farklı işlevlerde inşa edilmiştir.

Ankara Tiny House Evler

Küçük evlerin ortaya çıkması, özellikle 2008 ve 2012 yıllarında yaşanan küresel ekonomik krize dayanmaktadır. Küçük ev önceleri barlar ülkesinde rol almış, daha sonra tüm dünyaya yayılmıştır. Çevreye daha az zarar veren bu evler oldukça ekonomik olduğu için de tercih edilmektedir. Ayrıca görünüşte şık olan bu mimari çözümler toplumsal bir hareket olarak ifade edilmektedir. Ankara Tiny House Evler, genellikle 10 metrekare ile 30 metrekare arasında değişen evin adıdır. Karavan gibi taşınabilir veya sahada sabit olacak şekilde tasarlanmıştır. Küçük ev; yaşam alanından daha anlamlıdır ve bir yaşam biçimi olarak kabul edilir. Küçük ama daha verimli ve kullanışlı bir yaşam alanı yaratarak avantajlar sağlasa da eksiklikleri nedeniyle adından söz ettirerek dünya çapında ilgi görmüştür. Ayrıca bina sakinlerinin isteklerine göre tasarlandığından sahipleri için oldukça kullanışlı bir yaşam alanıdır.

Ankara Tiny House Ev Modelleri

Ankara Tiny House Ev Modelleri çeşitli avantajlardan oluşur. Bu avantajlar arasında en önemlilerini anlatalım. Küçük ev, bireylerin kendilerini keşfetmeleri için bir fırsat sağlar. Hayatı ve dekorasyonu sevenlere kendilerini geliştirmeleri için mükemmel bir fırsat sunuyor. İnsanlar bu evlerin daha küçük alanlarında daha fazla zaman geçirebilir. Genel olarak, 400 fit kareden fazla ve 80 fit kareden az olmayan küçük evlerin bakımı kolaydır, düşük enerji tüketimine sahiptir ve doğrudan satın almak daha uygun maliyetlidir. Akıllı tasarım tekniklerini kullanan küçük bir ev, temel depolama alanı ve yaşam alanı, mutfak, yatak odası ve banyo gibi çok ihtiyaç duyulan tüm ihtiyaçları sağlar. Tiny House’un tasarımında sadece insanların yaşam alanlarının temel ihtiyaçları düşünülmüştür. 2008 yılında yaşanan mortgage krizi başta olmak üzere Batı ülkelerinde özellikle Amerika’da küçük ev akımı gelişmeye başladı. İnsanların alternatif konut arayışlarının ardından hayatını sürdürmek yerine kendi evinde yaşamak isteyenlere sunuluyor. İçinde kiralık evler için farklı seçenekler vardır. Sade ve nesnel bir yaşam arayanların tercihi olan bu trend, Türkiye’de de popüler hale gelmiştir.

Ankara Plakalı Tiny House

Küçük evlerin enerji ihtiyacı güneş panelleri ve inverterler ile su ihtiyacı ise mobilya arkasına veya şase içine gömülebilen su depoları ile karşılanır. Aynı zamanda Ankara Plakalı Tiny House sayesinde maddi sıkıntı yaşayanlar ve doğa ve hayvanlarla iç içe yaşamak isteyenler için başka bir seçenek olduğu için sürdürülebilir yaşamı teşvik eder ve depreme karşı güven verir. Deprem bölgesi olan bir ülkede yaşadığımız için küçük ev hareketi giderek ülkemizin ilgi odağı haline gelmiştir. Evde neye ihtiyacınız varsa onu küçük evde bulabilir, eşyalarınızın çoğundan vazgeçmeniz yeterlidir. Fazlalıklardan kurtulmaya ve konut ihtiyaçlarınızı minimalizmden ilham alarak tasarlamaya hazırsanız, küçük evler tam size göre ancak küçük ev trendine uygun bir yaşam tarzı yaşamak isteyenlerin elektronik dışındaki elektronik cihazlardan da vazgeçmeleri gerekebilir. Buzdolapları, fırınlar, çamaşır makineleri ve diğer ekipmanlar ancak temel ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Ankara Tekerlekli Tiny House

Açık hava sezonu başladığında, kamelyaların bahçeleri dinlenme alanına dönüştürebilir ve üstlerinde bir örtü olduğu için güneşten korunma ve mevsimsel yağışlardan koruma sağlayabilirler. Bahçe ve terasları şık tasarımlarla süsleyen pavyon ve güneş şemsiyeleri birbirini tamamlayan ürünler olmasının yanı sıra kurulumu kolay ve pratik bir seçimdir. Özellikle salıncak ve piknik masaları gibi detayları süsleyebilen köşk ve şemsiyeler dekoratif etkilerinin yanı sıra rahatlık da sağlar. Modern zamanların en popüler ürünü olan Ankara Tekerlekli Tiny House, yazın serin, kışın ise sıcaktır. En dayanıklı, kaliteli ve en sağlam ürünlerden oluşan Tiny House yaşam alanları sizleri bekliyor. Aynı zamanda küçük bir evde yaşamak isteseniz bile kişisel eşyalarınızı saklama konusunda önceden düşünülmüş düşünceler sayesinde kişisel eşyalarınızdan vazgeçmek zorunda kalmazsınız. Son aylarda küçük evler popülaritesi nedeniyle dikkatleri üzerine çekiyor. Küçük evler de küçük evlerin trendi olarak kabul ediliyor.

Ankara Ahşap Tiny House

Ankara Ahşap Tiny House, son dönemlerde en çok tercih edilen evlerden olmuştur. Hava koşullarına dayanıklı olan modeller, açık havada vakit geçirmeyi, piknik yapmaya, oturmaya, dinlenmeye ve gölgede saklanmaya yardımcı olmayı hedefliyor.  Tiny House, özellikle güneşli havalarda sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilmeniz için gölgeli bir ortam yaratacak şekilde tasarlandı. Tiny House piknik masası çeşidi kamelya modelinde en ideal çözümlerden biridir. Bu ürünler bahçe karmaşıklığının önüne geçebilmekte, zemine montajı kolay yapıları da dağınık yerleşimlerin önüne geçmektedir.

Ankara Tiny House Karavan

Küçük evler denilen Ankara Tiny House Karavan modelleri genellikle prefabriktir. Aynı zamanda tekerlekli yapıya adapte olabilmeleri de TIR ile bir noktadan diğer bir noktaya taşınmasına olanak sağlar. Batı ülkelerinde gelişmeye başlayan toplumsal hareketlerin daha küçük evlerde yaşamak, daha az harcamak ve çevreye daha az zarar vermek için fikirler, mimari çözümler, ürünler ve dayanışma grupları geliştirmesine dayanır.

Ankara Tiny House Taşınabilir Ev

Ankara Tiny House Taşınabilir Ev; kar, fırtına veya yağmur gibi ağır hava koşullarına dayanabilen ahşaptan yapılmış olup, solucan ve böcekleri önlemek için özel ahşap emprenye malzemeleri ile korunUr. Tiny House modelleri yazın güneşten koruma sağlarken, kışın da soğuğa karşı dayanıklılık gösterir. Tiny House kışın veya yazın istenildiği şekilde kullanılabilir. Tiny House kuruldukları alanda hem görsel hem de fonksiyonel kullanım vaat eden, özgür yaşamı sevenler için vazgeçilmez yaşam alanlarındandır. Ayrıca istenilen her yere konumlandırılabilir özelliktedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar