Ahşap Ev Fiyatları

Ahşap evler estetik çekiciliğe sahip naturel  yapılardır. Betonarme evlerin çok yapılması sağlıklı oldukları anlamına gelmez. Betonarme evlerdeki nem oranı her zaman fazladır. Akşamın içinde bulunan doğal katmanlar evin içindeki nem oranını ayarlar. Kışın soğuk yazın ise sıcağı geçirmeyen ahşap yapılar günümüzde çok tercih edilmeye başlanmıştır. Akşam ellerin kendine has kokusu ve kendine has dokusu olduğundan içinde yaşayanların psikolojileri de betonarme evlerde yaşayanlara göre daha olumludur. İnsanı doğanın içindeymiş gibi hissettiren ahşap ev fiyatları metre kare cinsinden hesaplanarak iskelet halinde atölyelerde hazır halde getirtilip  zemine oturtulur. Akşam evlerin doğayla iç içe olan havası insanlara çekici gelir. Bu nedenle günümüzde  rağbet artmıştır. Ahşabın çevreyle mükemmel uyumu diğer inşaat malzemelerinden kaliteli ve dayanıklı olması ahşap evlerin  tercihi için bir sebeptir.

Ahşap Ev Maliyeti

Ülkemizde pek çok firma veya kişi farklı ağaç türleri ve malzemeleri kullanmakta olup ürün kalitesinin montaj ve anahtar teslim ahşap ev projelerine yansıtmaktadır. Ahşap ev fiyatı: 4000 TL. ile 10.000 TL. arasında m2 olarak değişmektedir. 

 

SOLO SERİSİ (TEK KATLI AHŞAP EV FİYAT LİSTESİ)

Ahşap Ev Yapım Fiyatı (₺) Son güncelleme: 17.11.2021 | SİLVER PAKET
M2↓ Uzunluk Genişlik Kapasite Fiyat Listesi 
24 m² (5.70 METRE) 4.20METRE 2 96.000,00 ₺
31 m² (7.50 METRE) 4.20METRE 2-3 124.000,00 ₺
42 m² (10 METRE) 4.20METRE 2-3 168.000,00 ₺
Ahşap Ev Yapım Fiyatı (₺) Son güncelleme: 17.11.2021 | GOLD PAKET
M2↓ Uzunluk Genişlik Kapasite Fiyat Listesi 
24 m² (5.70 METRE) 4.20METRE 2 108.000,00 ₺
31 m² (7.50 METRE) 4.20METRE 2-3 139.500,00 ₺
42 m² (10 METRE) 4.20METRE 2-3 189.000,00 ₺
Ahşap Ev Yapım Fiyatı (₺) Son güncelleme: 17.11.2021 | PREMİUM PAKET
M2↓ Uzunluk Genişlik Kapasite Fiyat Listesi 
24 m² (5.70 METRE) 4.20METRE 2 120.000,00 ₺
31 m² (7.50 METRE) 4.20METRE 2-3 155.000,00 ₺
42 m² (10 METRE) 4.20METRE 2-3 1210.000,00 ₺

Opsiyonlar için sayfanın devamında yer alan özellikleri inceleyiniz. Paketlerin özelliklerine göre değişiklik
göstermektedir.
• Teslim süresi: 45 – 90 iş günü
• Fiyatlara (Belediye yapı ruhsatı + elektrik + su tesisatı + mekanik ve statik proje dahil değil.)
• Fiyatlara (nakliye dahildir.)
• Ödeme proje bedelinin %50’si peşin alınacak olup geri kalan %25 Malzeme montaj yerine teslim
edildiğinde. %25 iş tesliminde. Toplam tutarın ödenmesi gerekmektedir.
• Fiyatlara %18 KDV dahil değildir.
• Fiyatlar standart donanım ücretleri olup, opsiyon listesinde ilave edilmesi halinde ayrıca
ücretlendirilecek ve fatura edilecektir.

DETAYLI FİYAT VE OPSİYON LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

Ahşap ev hesaplama

Buna bağlı olarak Türkiyede standart bir ahşap ev maliyeti: 150m2 ahşap ev fiyatı 330.000 TL. ile lüks bir ahşap ev fiyatı 600.000 TL. arasında değişkenlik göstermektedir. Burada unutmamanız gereken lamine ağaç ev ile lambiri ev arasındaki fiyat hesaplanmıştır. Küçük veya farklı türlerdeki ağaç ev fiyatları hesaplanmamıştır.

En ucuz ahşap ev fiyatı: 220.000 TL olurken. En pahalı ahşap ev fiyatı: 440.000 TL. ‘dir. (100m2 bir ev maliyetidir.)

En çok satan ev markası: Gorgor House’dur. En çok satan ev tipi: Üçgen Bungalov Ev olmuştur.

Ahşap Ev Tasarım Süreci  

Firmamız kaliteli ekibi ve tecrübeli ustaları ile ailelerin ihtiyaçlarına göre ahşap ev tasarımları oluşturmak için çalışırlar. Ahşap ev projelerinde tasarım süreci ailenin ihtiyaçlarına ve mimari projeye göre gözden geçirilerek yapılmaya başlanır. Ahşap ev projesinin başarılı bir şekilde sonuçlanması için iyi bir proje yönetimi gereklidir. Ahşap ev proje aşamasında fizibilite çalışmaları yapmak tasarım süreci, kullanılacak malzeme listesi oluşturmak ve malzemelerin seçilmesi ve inşaat sürecinin belirlenmesi gibi hazırlık çalışmaları yapmak gerekir. Ayrıca ahşap evin inşası için gerekli olan malzemelerin alınması ve bu malzemelerle ahşap ev fiyatları üzerinden inşaatın süresine yönelik görüşmelerde yapılır.

Ahşap Evler Nasıl Hazırlanır?

Ahşap ev inşalarında  iki türlü yöntem kullanılmaktadır. Yığma sistem ve (karkas) panel sistem türü ahşap evler imal edilebilir. Yığma  sistemlerde kütük veya tomrukların üst üste yığılmasıyla bir duvar oluşturulur. Bu sistemde taşıyıcı görevi tüm duvarların olur. Bu sistemde kolon kiriş bulunmamaktadır. Panel sistemlerde ahşap iskelet ile taşıyıcı sistem oluşturulur ve duvar elemanları iskelet üzerine uygulanan beton Yada lan biri tarzı materyallerle oluşur. Dış yüzeyde OSB veya ahşap kaplama türünden malzemelerle baskı oluşturulabilir. İç ve dış duvarların arasına izolasyon malzemeleri de konulmaktadır. Firmamız kaliteli ustalar ve tecrübeli ekiple birlikte dış cephe, zemin kaplaması gibi tavandan duvarlara kadar bütün gerekli olan yerleri en kaliteli ahşap malzemeyle kaplayarak konforlu evler tasarlarlar. Ahşap ev tasarımlarını yapan uzman ekipte yöneticiler, mimarlar, mühendis, kalfa, usta ve getir götür işlerindeki tüm personel bir uyum içerisinde çalışarak en kısa sürede ahşap evlerin proje teslimini gerçekleştirirler.

Ahşap Evler Neden Tercih Edilmelidirler?               

ahşap evler yapmazlar. Ekolojik dengeye katkıları vardır. Ayrıca ahşap evler endüstriyel ormanların çamlardan elde edilirler. Ve bu endüstriyel ormanlarında ağaç kesimleri denetim altında dır. Sürdürülebilirliği ve geri dönüşümü olan ahşap evler yaşayan evlerdir. Ahşap yapılar bu evlerde yaşayan insanların solunum yollarını iyi yönde etkiler. Ahşabın insan psikolojisine de katkısının olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir. Ahşap yapılar nemden uzak tırlar. Ayrıca betonarme bir evin yapımı uzun sürmektedir ve iklim koşulları inşaatın süresini etkiler ancak ahşap yapılarda böyle bir kısıtlama yoktur ahşap yapılar fabrikalarda önceden inşa edilerek istenilen zemine montajının gerçekleştirilmesi sağlanır. Ayrıca Ahşap evlerde toz orada çok çok azdır ahşap evlerde toz oluşumu çok azdır. Ahşabın elektrostatik özelliği toz birikmesini Önler. Bu sebeple alerjisi olanlar ve solunum sıkıntısı yaşayanların ahşap evlerde yaşamaları önerilmektedir.  Evler sağlıklı yaşam alanları oluşturmak için birebirdirler. Ahşap evlerin yapımı hızlıdır. Küçük ve orta büyüklükte bir ahşap ile montajı sadece 3.04 hafta sürer. Geçmişten günümüze kadar gelebilen ahşap evlerin olduğunu herkes bilmektedir. Bu sebeple ahşap evler uzun Ömürlü sağlam ve dayanıklıdırlar. Gerekli bakımları yapıldığı sürece ahşap evler çok uzun yıllar yaşayabilirler.

Ahşap Evler ve Betonarme Evler Arası Fiyat Farkı

Ahşap evler ve betonarme evler arasındaki fiyatlar arasında maliyet farkı  vardır. Günümüzde bir daire satın almak için gereken fiyat göz önünde bulundur olunca almak daha kolaydır. Ahşap ev fiyatları betonarme ev fiyatlarına oranla daha uygundur. Alınabilecek bir daire fiyatına iki katlı ahşap bir villa sahibi olunabilir. Diğer sistemlere göre daha az bir fiyata ev sahibi olunabilir. Güvenle ve sağlıkla yaşanabilecek evler ahşap evlerdir.

Ahşap Evlerin Bakımı Nasıl Sağlanır?

Ahşap evler yaşayan doğal bir malzeme olduğu için diğer sistemlerine göre farklı bir bakım ister. Evlere düzenli bakım yapılarak sağlamlığı ve ömrü artırılabilir. Ahşap ev bakımları için bir profesyonelle çalışabilir olabilirsiniz. Ahşap evlerdeki ahşap yüzey üzerinde oluşan toz veya küfürlere karşı önlem alınabilir. Ahşaplar Üzerinden zamanda reçine oluşabilir aşağı üzerinde oluşan bir için ellerin izlenmesi gerekir. Ahşap evlerdeki pencere doğramaları veya kapılar şişme veya hava sızdırma sorunları yaratabilir bu sebeple fark edildiği ilk anda yapılması gerekir. Ahşap evler yapılmadan önce marangozlar tarafından emprenye uygulaması ile keresteler  bakteri mantar  oluşumuna karşı korumaya alınırlar. Emprenye uygulaması yapılan kerestelerle inşa edilen ahşap evlerde herhangi bir çürüme görülmez. Senelik bakım yapılarak ahşap evlerin böceklerde mantarlardan temizlenmesine yardımcı olunabilir. Ahşap evler dış cepheleri boyanabilir veya ahşap için özel olarak üretilmiş boyaların tercih etmek yerine doğal bir görünüm mü tercih edebilirsiniz. Ancak ahşabın korunması için dış boya önemlidir.

Ahşap Ev Yapımı Ustaları   

Ahşap evler deneyimli firmalarca ve tecrübeli ıstalar tarafından yapılmalıdır. Ahşap ev yapımı kaliteli bir ekip işinden ortaya çıkmalıdır. Deneyimli firmamız tecrübeli ekibi ile birlikte ailelerin isteklerine ve ihtiyaçlarına göre şekillenen ahşap ev modelleriyle en güncel ve en dayanıklı ahşap ev modellerini inşa etmektedirler. Konusunda uzman ve tecrübeli ustaların görüşleri alınarak en kaliteli malzeme seçimi gerçekleştirilir. Hatta zemin konusunda kararsızlık yaşanması durumunda deneyimli ustalarımızın görüşlerinden yararlanılarak fikir sahibi olunabilir.

Ahşap Ev Malzemeleri Seçimi     

Ahşap ev yapımlarında çatı dahil tüm dış ve iç duvarlar işlenmemiş masif ahşap elemanlardan yapılabilir. Döşeme levhaları masif tahta kazık tavanlar olarak tasarlanıp uygulanır. Metal içermeyen kimyasal malzemeler kullanılmadan bir ev inşa edilebilmesi mümkündür. Ahşap yapılar,  ladin, gümüş köknarlardan yapılabilir. En uygunu beyaz camdan yapılanıdır. Meşe kütüklerinden de ahşap ev yapılması mümkündür ancak fiyatlandırılması diğer hammaddelere göre biraz daha fazladır. Ahşap ev yapılması istenen mekan için firmamızca görüşülüp en uygun ahşap hammaddesinin seçilmesiyle ev yapımı başlatabilirsiniz.

 

Ahşap Ev Yapılacak Zeminin Özellikler

Ahşap ev yapılacak zeminin Özelle seçilmesi gerekmektedir. Zemine sıfır ahşap evler çok tavsiye edilmez. Genelde ahşap evler yerden 1 metre yüksekliği oturtulurlar. Kot farkı olmasının sebebi zeminin sulu olması veya sel gibi unsurlar için önlem almaktır. Ahşap evler depreme dayanıklı evlerdir. Ancak sel gibi afetler için risk oluşturmaktadırlar. Bu sebeple yerden yüksekliği önemlidir. Alt zemin beton döşenerek hazırlanan ahşap iskelet beton üzerine monte edilerek inşa edilir. Çevre sundurmaları ve pergolalar  ile süslendirilebilecek ahşap evler hakkında görüş öneri de bulunmak ve bilgi almak için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Ahşap ev yapılarının günümüzde kullanımının artmasıyla ahşap ev yapan firmalar da artmış bulunmaktadır. Kaliteli ve deneyimli ustaların müşteriye hizmet verdiği firmamızda en kaliteli malzemeler ve birinci sınıf işçilikle müşteriyi memnun etmeyi hedefliyoruz.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar