Adana Tiny House – Küçük Evler

Tiny House, küçük ev olarak bilinen ve oldukça kullanışlı evlerdir. Son dönemde yapımı artan ve birçok kişinin merak ettiği küçük evler, tekerlekli yâda sabit olarak tasarlanmaktadır. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde 2008 yılında ortaya çıkan Tiny House akımı, zamanla batı ülkelerine de yayılmıştır. Ülkemizde Adana başta olmak üzere birçok yerde bulunan küçük evler, alıcısının zevkine göre tasarlanmaktadır.

Tiny House Modelleri

Tiny House – Küçük Evler, göze hitap eden oldukça sevimli ve son derece kullanışlıdır. Birçok farklı şekil ve modelde tasarlanan bu evler, 10 m2 ile 30 m2 arasında değişmektedir. Mobil olarak tekerlekli modelleri bulunan ve taşınması kolay olan küçük evler, aynı zamanda sabit olarak da üretilmektedir. Bir karavan gibi kullanılma özelliğine sahip olan bu evler, bu özelliği sayesinde istenilen yere kolaylıkla taşınarak çok önemli bir avantaja sahip olmaktadır. Küçük Evler, kullanım amaçlarına göre ve kişinin isteğine göre farklı modellerde üretilmektedir. En küçük modeli 10 m2 olan küçük evler, birçok özelliği ile 3+1 evlere taş çıkartmaktadır.

Tiny House – Küçük Evler’in farklı kullanım özelliklerine göre çeşitli modelleri bulunmaktadır. Bazı modellerinde veranda ve havuz bile bulunan bu evler, aynı zamanda tatil ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Evin boyutuna göre kaç kişilik olduğu değişebilen bu evlerde, tam donanımlı mutfak, oturma alanı, yatak odası ve banyo bulunmaktadır. Alıcısının zevkine göre tasarlanan küçük evlerin, tek katlı yâda 2-3 katlı modelleri bulunmaktadır. Birçok farklı modeli ile istediğiniz şekilde tasarlanan Tiny House hakkında detaylı bilgi için Adana’da bu hizmeti veren firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

AYRICA TEKERLEKLİ TİNY HOUSE VİDEOMUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Tiny House Fiyatları

Küçük Evler hakkında sabit bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Çünkü Tiny House fiyatları, evin kullanım alanının büyüklüğüne ve içerisinde bulunan özelliklerine göre değişmektedir. Aynı zamanda evin hangi maddeden yapıldığına ve kullanılan malzemenin kalitesine göre de değişen fiyatlar, normal bir ev düşünüldüğünde oldukça uygundur. Her kesimden ailenin alabileceği uygun fiyatlara sahip olan bu evler, tekerlekli olmaları sebebiyle de oldukça kullanışlıdır.

Tiny House fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın

Alternatif ev arayışında olanların ve farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin beklentilerini karşılayan Küçük Evler, aynı zamanda ekonomik olma özelliğiyle de oldukça talep görmektedir. Adana’da Tiny House hizmeti veren firmamız da oldukça cazip fiyatları ile en çok talep gören firmaların başında gelmektedir. Tiny House fiyatları konusunda detaylı bilgi için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Tiny House İçi

Dışarıdan bakıldığında göze hoş gelen, sevimli ve minik bir yapıya sahip olan Tiny House, içeri girildiğinde ise mimarisiyle oldukça dikkat çekmektedir. Küçük bir alana inşa edilen ama oldukça kullanışlı olan bu evler, tam bir mimari eser olma özelliğine sahiptir. Tiny House – Küçük Evler, normal bir evde bulunan tüm özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Tam donanımlı mutfağından banyosuna, oturma odasından yatak odasına bir evde olması gereken tüm kullanım alanlarını içerisinde barındıran Küçük Evler, aynı zamanda kişileri eşya kalabalığından da kurtarmaktadır.

Sıcak bir yuvaya sahip olmak isteyen, gösterişten ve şaşadan uzak durmak isteyenler için son derece ideal olan Tiny House, bir evin ihtiyacı olan birçok özelliğe sahip olarak tasarlanmıştır. Küçük Evler’de; tam donanımlı mutfak, tuvalet ve banyo, oturma odası, yatak odası, modellerine göre teras ve havuz bile bulunmaktadır. Tiny House, bir evin ihtiyacı olan temel eşyaları da bünyesinde barındıracak şekilde tasarlanmaktadır. Bu kapsamda Küçük Evler’in içerisinde; çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve buzdolabı gibi beyaz eşyalar, fırın – televizyon gibi elektronik cihazlar koltuk – yatak gibi eşyaların konulabileceği alanlar yer almaktadır. Tiny House sahibi olmak için, her zevke uygun ve kullanışlı iç alanıyla en güzel Tiny House modelleri ile dikkat çeken firmamızdan yardım alabilirsiniz.

 

Tiny House Nedir?

Tiny House ilk olarak 2008 yılındaki ekonomik kriz sebebiyle ortaya çıkmış ve alternatif konut arayışı kapsamında kullanılmış evlerdir. Normal bir evden daha fazla anlam ifade eden Küçük Evler, fazla eşyalardan kurtulup minimal ihtiyaçlarla sade bir yaşantıyı hedefleyen evlerdir. Özellikle deprem bölgesinde yer alan ve sık sık meydana gelen depremlerle büyük kayıplar yaşanan Türkiye’de, Tiny House evleri vatandaşlara güvenli bir alan oluşturmaktadır.

Ekonomik ve çevreci özelliğiyle sürdürülebilir bir yaşam için ideal olan Tiny House, küçük olmasına rağmen oldukça kullanışlı olmaktadır. 10 m2 ile 30 m2 arasında tasarlanan küçük evler, özel dizaynı ile bir evin ihtiyacı olan birçok eşyayı içinde barındırma kapasitesine sahiptir. Farklı boyutlarda ve şekillerde üretilen ve alıcısının zevkine göre tasarlanan bu evler, özellikle depremin yoğun yaşandığı bölgelerde oldukça kullanışlı olmaktadır. Adana’da şehir hayatından bunaldıysanız firmamızın Tiny House evlerinden satın alabilir ve farklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Tiny House Yapımı

Tiny House evleri farklı model ve şekillerde yapılmaktadır. Yapımı oldukça ilginç olan ve mimari beceri isteyen Küçük Evler, kullanılan malzemeye göre de farklı özelliklerde tasarlanmaktadır. Özellikle karavan şeklinde yapılan ve istenilen yere götürülme özelliğine sahip olan Tiny House’lar, birçok farklı malzeme kullanılarak üretilmektedir. Çevreye ve doğaya zarar vermek istemeyenler için, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilen Küçük Evler, insanlara farklı bir yaşam imkânı sunmaktadır.

Tiny House – Küçük Evler, karavan ve çadırlara kıyasla daha sağlam ve daha kullanışlı bir yapıya sahiptir. Korunaklı, sağlam ve güçlü izolasyonu ile her mevsim kullanılma özelliğine sahip olan Tiny House, doğa ile iç içe bir tatil keyfi yaşamanızı sağlayacaktır. Siz de harika bir deneyim yaşamak için, firmamızın kişinin isteklerine ve zevkine göre özel olarak tasarladığı farklı Tiny House modellerinden satın alabilirsiniz.

Tiny House Uygulaması

Tiny House, daha az masrafla yapılan, oldukça kullanışlı olan ve doğaya daha az zarar veren bir özelliğe sahiptir. Micro ev olarak dilimize çevrilen Tiny House, yaşadıkları alanları ve kullandıkları eşyaları azaltmayı hedefleyen kişiler tarafından gerçekleştirilen sosyal bir harekettir. Aynı zamanda özgürce seyehat etme imkânı da sunan bu evler sayesinde insanlar, hayata farklı bir pencereden bakmayı hedeflemişlerdir.

Amerika’da başlayan ve zamanla batı ülkelerine yayılan Tiny House uygulaması, ülkemizde de son dönemde oldukça yaygınlaşmıştır. Çevre dostu olması ile sürdürülebilir yaşamı teşvik eden Küçük Evler, yenilikçi bir anlayışla oldukça modern bir yapıya sahiptir. Akıllıca düşünülmüş bir uygulama olan Tiny House; az miktarda enerji tüketimini, az miktarda atığı ve bol miktarda yeşili hedeflemiştir. Doğayla iç içe bir yaşam için taşınabilir özelliklere sahip Tiny House modelleri için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Tiny House 2021 Modelleri

İlk ortaya çıktığı dönemden bu yana gelişen ve farklılaşan Tiny House – Küçük Evler, her yıl farklı model seçenekleri ile dikkat çekmektedir. Küçük Evler, herkesin ihtiyacına ve isteğine göre farklı modellerde üretilmektedir. 2020 yılında dikkat çeken modelleri ile birçok kişiyi küçük ev sahibi yapan firmamız, 2021 yılında da farklı konseptlerde her aileye uygun Tiny House modellerine sahiptir. Yeni yıl planları arasında insanlardan uzak doğa ile iç içe bir yaşam olan sürme hayaliniz varsa, firmamızın bünyesindeki Tiny House 2021 modellerini inceleyebilir ve istediğiniz özelliklerde Küçük Evler’e sahip olabilirsiniz.

Comments are closed.

“Büyük özgürlüğe sahip küçük evler”

O2 Karavan belgeli Tiny House

Sizin için bugün iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşündüğümüz modellerimizden birine sahip olabilirsiniz. Kişisel taleplerinize göre iç tasarımını gerçekleştirerek doğadaki yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar